Skocz do zawartości
Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble
Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble
mizeria

Kupno używanego auta

Recommended Posts

Chcę kupić używane auto. Nie jest to jednak takie proste jak początkowo myślałem :P
Na ten moment mam dwa auta na oku. Problem w tym, że nie bardzo ufam tym wszystkim sprzedawcom. Szczególnie jednemu z nich, który na moje oko już coś kręci odnośnie przebiegu auta. I pytanie do Was , czy byliście w takiej sytuacji i co wtedy robiliście? Czy mogę wziąć jakiegoś mechanika, który mógłby sprawdzić takie auto? Mieliście takie doświadczenia? Sprzedawca zgadzał się na sprawdzenie auta? Jak to się wszystko odbywało? Będę wdzięczny za info. 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Jak sprzedawca chce sprzedać auto, to się zgodzi na sprawdzenie. Poza tym jeśli ktoś nie daje sprawdzić auta to już samo się nasuwa, że ma coś do ukrycia...

Ze swoim mechanikiem nigdy nie jeździłem, ale za to korzystałem z Autotesto. 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

A moim zdaniem to zależy za ile kupujesz auto, bo nie zawsze opłaca się brać jakieś firmy sprawdzające!! Jak auto tańsze, to wydawanie 500 zł na autotesto mija się z celem!! Bo jeśli okaże się z raportu, że auto nie nadaje się za bardzo do użytku, nie kupisz go, to kasa jest wydana w błoto!!

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

To mamy zupełnie inne podejście do tej sytuacji....
a wolę wydać 500 zł, dostać rzetelny raport i jesli jest coś nie tak to odpuścić kupowanie takiego auta. Dla mnie kasa wyrzucona w błoto to kupienie rzęcha bez wcześniejszego sprawdzenia go i konieczność wydawania później dodatkowych pieniędzy na jakieś np naprawy.
Ale to wszystko kwestia podejścia.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Hmm, nie wiedziałem że jest coś takiego jak autotesto. Dlatego bardziej celowałem w mechanika. Z tego co piszecie to ja akurat też wolałbym wyłożyć pieniądze na sprawdzenie auta. 500 zł to nic w porównaniu do kwoty auta, nawet jak używane. W każdym razie muszę się bardziej wczytać w temat, na jakiej dokładnie zasadzie to wszystko działa. 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz