Skocz do zawartości
  • Ogłoszenia

• d34m0n_chi1d

nForum.pl zaplaci ci za aktywnosc!   08.07.2018

Na forum trwaja aktualnie testy majace na celu zbudowanie systemu pozwalajacego kazdemu userowi na monetyzacje swojej aktywnosci na forum. Testujemy rozne metody w tym np. zdobywanie punktow za aktywnosc oraz czas spedzony na forum. Celem jest zbudowanie prostego systemu dajacego mozliwosc faktycznej monetyzacji, bez haczykow typu mozliwosc wymiany tylko na nagrody lub wysokie minimum wylaty. U nas bez takich. Aktywnosc bedzie docelowo wymieniana na zlotowki, latwo i w kazdej chwili, wyplacana na konto bankowe. Przepraszamy za mozliwe przerwy w dzialaniu forum oraz dziekujemy za wyrozumialosc.
kowalczyk-stefan

Jak pomóc komuś kto wmawia sobie coś złego

Recommended Posts

Witam. Mam pytanie. Jak mogę pomóc koledze który zmaga się z nazwijmy to depresją i wyrzuca sobie pewne zdarzenie z przeszłości. Postaram się odpowiedzieć o co chodzi. Kolega wyrzuca sobie pewną sytuację która miała miejsce już kilka lat temu. Może od razu do rzeczy. Otóż korzystał kiedyś z sauny na basenie. W saunie tej wymaga się aby ludzie wchodzili nago, jest to nawet napisane. Kolega nigdy nie miał problemów ze swoją nagością. Nie jest osobą wstydliwą i bez problemu zawsze tak korzystał z sauny. Kiedyś wychodząc z sauny zauważył że ok 5 metrów dalej na strefie basenowej bawi się dwójka dzieci. Nie pamięta dokladnie ich wieku, ok 12/13 lat dziewczynka i chłopiec ok 10 lat. Kolega wychodząc z sauny i idąc w zupełnie innym kierunku, nie nawiązując kontaktu wzrokowego z tymi dziećmi, wyszedł z sauny i naraził się na ich powiedzmy wzrok. To wchodzenie i wychodzenie z sauny miało miejsce chyba 3 razy. Nie byłoby w tym nic nadzwyczajnego, gdyby nie to że kolega wychodził z sauny z taką myślą, że "A niech się na mnie patrzą. Nie przeszkadza mi to". Dodam że kolega lubi nagość, nagie opalanie, a z żoną na wakacjach nawet tak zawsze się opalają. I przez to kolega twierdzi, że polubił to że czuje się swobodnie i to że np ktoś tam patrzy na niego. Choć jak twierdzi nie podnieca go to seksualnie. Ma tak od dziecka bo w domu też nagość nie była tematem tabu i kolega nie raz widział nagich członków rodziny. I przez to chyba jak twierdzi, w tej saunie, przyszła mu do głowy taka zdrożna myśl, że chce aby te dzieci go podglądnely, choć sam dokladnie nie pamięta co wtedy myślał. I teraz... Wracając do sytuacji w saunie. Za chyba trzecim razem jak wyszedł, nie widział że ta dziewczynka wyszła ze strefy basenowej i podeszła bliżej sauny. Być może po to by podglądnąć nagiego człowieka. Tego nie wiadomo. Kolega Akurat wyszedł z sauny, doszedł do ręcznika i kiedy kątem oka zauważył to dziecko od razu zasłonił się i wystraszył. Potem już uważał na takie sytuacje. Przez długi długi czas nie rozmyślał o tym. Dopiero półtora roku temu kiedy mimochodem przeczytał broszurę o wykorzystywaniu dzieci...no właśnie. Przypomniał sobie tę sytuację i do dziś oskarża się o to że coś takiego zrobił, jak mógł na to pozwolić, jak mogło mu przyjść do głowy taka myśl żeby te dzieci go zobaczyły. Kolega kocha dzieci i absolutnie nie ma takich problemów, w sensie że ma chęć zrobić dziecku krzywdę, wykorzystać, itd. Bardzo wyrzuca sobie to i to do tego stopnia że ma myśli samobójcze. Staram się mu mówić że przesadza. Jak w ogóle mi to opowiedział pierwszy raz to chciało mi się śmiać...ale widzę że sprawa jest dla niego poważna. Nie wiem czy taki zarys sytuacji wystarczy. Ale bardzo bym prosił o pomoc. Co mogę mu powiedzieć. Jak pocieszyć.? Co o tym myślicie.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Dodam, że z kolegą mam kontakt przez internet gdyż nie jest on z Polski. Wiec nie mam możliwości pomóc mu poprzez kontakt osobisty, więc z okazaniem prawdziwego współczucia i empatii trochę ciężko. W grę wchodzi tylko rozmowa przez telefon lub wiadomości. 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Może warto zaproponować tej osobie kontakt z psychoterapeutą przez Internet. To co opisujesz wygląda na bardzo poważną sprawę dlatego polecam psychoterapeutę Mateusza Dobosz , świetny specjalista. Jeśli kolega miałby problemy ze znalezieniem tego psychologa, pisz a pomogę . pozdrawiam

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz