Skocz do zawartości
Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble
Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble

Recommended Posts

Witam,

Mam problem z zaufaniem moim przyjaciołom ponieważ przez dłuższy okres mojego życia nie miałem przyjaciół, a jak już ich poznawałem to okazywali się fałszywi

Teraz przyjaźnie się z dwoma osobami i dużo rzeczy które się dzieją biorę do siebie np. jak ktoś nie opisze na wiadomość to myślę że mnie olewa

Często też czepiam się mojej przyjaciółki o byle co pomimo że oba nie raz udowadnia mi że chce dla mnie dobrze

Co robić?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Cześć. Wcale ci się nie dziwię, że jesteś podejrzliwy ponieważ dzisiaj znaleźć prawdziwego przyjaciela nie jest proste. Ludzie stali się za bardzo egoistyczni, wyluzowani, głupi albo dziecinni.

Niewiesz co z tym zrobić? Przede wszystkim nie stań się nagle zbyt ufny. Bądź mądry. Rób nie to, co ty chcesz tylko, to co słuszne. Nie skreślaj od razu ludzi. Daj im szansę, a nawet wiele szans by móc ich dokładniej przetestować. Nie bój się dojrzałości, odpowiedzialności. Zamiast wrogów szukaj przyjaciół. Nie osądzaj do póki nie masz 100% pewności. Medal ma zawsze dwie strony. Zwracaj uwagę na to, czym się ktoś kieruje w życiu i jak traktuje innych ludzi.

• Like 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

No ale to wygląda teraz tak że moja najlepsza przyjaciółka wyjmie telefon i już się czepiam że mnie olewa

Takich sytuacji jest sporo niestety

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Spróbuj wszystko sobie planować. Np.: wyobraź sobie jak twoja przyjaciółka wyjmuje telefon, a ty zamiast się czepiać to pasujesz całkowicie lub częściowo albo ... . Możliwości jest wiele. Kombinuj. Wszystko nie musi się od razu udać. Proponuję metodę małych kroczków.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Na początku tak będzie lecz z biegiem czasu gdy nauczysz się radzić sobie w różnych sytuacjach twoje postępowanie ulegnie zmianie. Tylko musisz cały czas nad sobą pracować.

• Like 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Szczerze mówiąc niewiem. Możliwe, że tak ale musiałbyś z tym zwrócić się do jakiegoś fachowca. Może jakieś terapie. Ludzka psychika z natury nie jest łatwa do okiełznania. Dużo może zależeć od twojego poziomu inteligencji i zaangażowania. Rękami i nogami idzie szybciej ruszyć. Z psychiką jest inaczej.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz