Content: Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble
Background: Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble
Pattern: Blank Waves Notes Sharp Wood Rockface Leather Honey Vertical Triangles
tomasz.t

Prośba o radę-jak zaprojekotać eksperyment

2 posty w tym temacie

Mam prośbę o poradę. I przepraszam, bo to pytanie na poziomie studenta 1-roku psychologii, ja tymczasem jestem mgr. Skończyłem jednak psychologię 19 lat temu, zapewne stąd ta amnezja. Zatem, zastanawiam się, czy nie napisać pracy doktorskiej o znaczeniu komunikacji w przywództwie transformacyjnym i charyzmatycznym. Chciałby zaprojektować eksperyment badawczy polegający na tym, że badani (liderzy w swoich organizacjach) wezmą udział w intensywnym szkoleniu komunikacji. Moja hipoteza jest taka, że uczenie się określonych kompetencji sprzyja potem dużo lepszemu komunikowaniu wizji lidera (owo komunikowanie wizji jest bardzo ważnym elementem przywództwa transformacyjnego i charyzmatycznego).

Zastanawiam się, jak zaprojektować badania na zupełnie najprostszym poziomie. Są dwie opcje:

1 Dwie grupy. Eksperymentalna i kontrolna. W tej pierwszej oczywiście zastosowana "manipulacja eksperymentalna", czyli wspomniane szkolenie. Następnie pomiar określonych kompetencji społecznych odpowiednim testem, na przykład Bochumskim Inwentarzem Osobowościowych Wyznaczników Pracy

2 Tylko jedna grupa. Pomiar testem na kilka tygodni po szkoleniem i kilka tygodni po jego zakończeniu, czyli model „prospektywny”.

Czy ktoś mógłby podzielić się swoją wiedzą/doświadczeniami w tym zakresie?

Pozdrawiam

Tomek

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Całkowicie popieram mojego poprzednika... Nic dodać, nic ująć...

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz