Content: Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble
Background: Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble
Pattern: Blank Waves Notes Sharp Wood Rockface Leather Honey Vertical Triangles
pak6

Terapia indywidualna czy przedszkole dla autysty, Warszawa

7 postów w tym temacie

U naszej córki zdiagnozowano niedawno autyzm :mellow: I teraz stoimy z żoną przed dość trudnym wyborem, ponieważ zastanawiamy się co będzie dla niej lepsze. Czy lepiej zdecydować się na terapię indywidualną czy na przedszkole terapeutyczne  Dodam, że córka chodziła już do przedszkola, ale takiego zwykłego. Z jednej strony na ten moment najważniejsza jest terapia, ale z drugiej nie chcemy izolować jej od dzieci, tym bardziej, że córka nie ma rodzeństwa, więc siedziałaby w domu sama z żoną. Tylko czy w przedszkolu będą w stanie wystarczająco dobrze skupić się na córce, skoro mają tam też inne dzieci? Będę wdzięczny za Wasze opinie lub doświadczenia w tym temacie ;)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Doświadczenia w temacie nie mam. Ale mój chrześniak ma autyzm, więc co nie co temat liznąłem.

Moim zdaniem najlepiej jest szukać przedszkola w którym bardzo duży nacisk stawiają na terapię, jest jej dużo, do tego sporo różnych zajęć dodatkowych wspomagających rozwój itd. Wtedy takie przedszkole jest lepsze niż jakaś terapia nawet 2-3 razy w tygodniu w gabinecie terapeuty.

Ale ja mówię to na podstawie tego co opowiadali mi rodzice moje chrześniaka. U niego po prostu bardzo dobrze to się sprawdza.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Wydaje mi się, że najlepiej żeby Wam pomógł podjąć decyzję jakiś psycholog. Skoro jesteście z Warszawy to przejdź się do placówki Promitisu. Tam się Wami dobrze zajmą i pokierują, czy na terapię czy w jakimś innym kierunku.

Mój syn również ma zdiagnozowany autyzm i chodzimy do przedszkola Promitis. I powiem Ci, że z terapii jaką tam ma jestem bardzo zadowolona. Tak w skrócie pisząc u nas jest 5 razy w tygodniu terapia indywidualna 1 na 1. Do tego indywidualna integracja sensoryczna oraz logopeda – 1-2 razy w tygodniu. Poza tym zajęcia grupowe min dogoterapia, terapia ręki, ćwiczenia rytmiczno ruchowe. W życiu nie dasz takich możliwości dziecku siedząc z nim w domu (Ty czy żona) i ewentualnie jeżdżąc 2-3 razy w tyg na terapię. No chyba, że dziecko jest na takim poziomie, że funkcjonowanie w jakiejkolwiek grupie nie wchodzi póki co w grę. Ale o tym niech zdecyduje specjalista ;) Często w takich przypadkach wyprowadza się dziecko terapią indywidualną i potem stopniowo wprowadza do grupy.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Wow, dziękuję za takie szczegółowe informacje :D No właśnie ja też jestem bardziej za takim przedszkolem, ale szczerze mówiąc zaimponowała mi ilość terapii w tej waszej placówce. Ja póki co orientowałem się w jednym miejscu obok naszego miejsca zamieszkania i tam nie było aż tak dużych możliwości terapeutycznych. A możesz mi napisać gdzie dokładnie chodzicie? Bo szukałem tego promitisu w necie, ale wyskoczyło mi kilka placówek, przedszkoli, do tego jakieś centrum terapii i nie bardzo wiem gdzie mogę się udać po jakieś informacje ;)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Jeśli jesteś już zainteresowany konkretnie przedszkolem to polecam Ci zadzwonić 796 090 762 i rozmawiać bezpośrednio z panią Katarzyną Marciniak. To z nią ma się w pierwszej kolejności kontakt i to ona odpowie na wszystkie Twoje pytania i wątpliwości. Potem się spotykacie, rozmawiacie na żywo i następnie wybierasz placówkę do której chcecie zapisać dziecko, bo jak sam zauważyłeś jest ich kilka ;) Ale właśnie od kontaktu z Panią Kasią to wszystko się zaczyna :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Ja polecam terapię u Krzysztofa Wierzbickiego, jest psychoterapeutą , pracuje w Psychologgia. Moja córeczka jest pod Jego opieką już 3 miesiące :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz