Content: Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble
Background: Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble
Pattern: Blank Waves Notes Sharp Wood Rockface Leather Honey Vertical Triangles
tama21

Inwestowanie w nieruchomości

7 postów w tym temacie

Dzień dobry wszystkim!

Nie mogę nigdzie znaleźć podobnego wątku, więc zaczynam nowy. Otóż od niedawna inwestuję w nieruchomości - odziedziczyłam mieszkanie po dziadkach w Katowicach, a obecnie załatwiam ostatnie formalności związane z zakupem przepięknego apartamentu Lubicz w nadmorskich Rowach (swoją drogą polecam, bo piękne miejsce - http://www.apartamentyrowy.pl/). Chciałam zapytać, jakie są Wasze doświadczenia z wynajmowania mieszkań? Katowickie mieszkanie lada moment zostanie wynajęte studentom, apartament nad morzem zamierzam udostępnić jako całoroczną miejscówkę na wakacyjne wypady - w końcu Rowy to chyba jeden z bardziej znanych kurortów z piękną plażą. Teraz wynajem, a na starość, kto wie, może spokojny żywot na wybrzeżu, o czym zawsze marzyłam :)

Jakie macie doświadczenia, jeżeli ktoś wynajmuje? Raczej nie chodzi mi już o utrzymywanie się z tego, ale czy spokojnie można spłacić z wynajmu kredyt? Sprawdziłam to już na milion sposobów i znajomi mówią, że tak, ale jeszcze wolę się upewnić. 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Myślę, że zdecydowanie warto doradzić się w tej kwestii znajomych. Nie ma to jak pomoc przyjaciół...

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Kto nie ryzykuje, nie pije szampana :) 

Miałem okazję zajmować się tym "fachem", aczkolwiek nie zdecydowałem się z kilku powodu. 

M.in sytuacja w polityczna w Europie. Z tego kotła może wyjść niezły konflikt. 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Jeśli ktoś ma mieszkanie, z którego nie planuje w chwili obecnej korzystać to uważam, że najlepszym sposobem jest wynajem. Właśnie w większych miastach jest duży zbyt, a pieniądze z wynajem powinny spokojnie wystarczyć na pokrycie kredytu (wszystko oczywiście zależy od raty kredytu). Jeśli jednak potrzebujesz większej gotówki, to bez sensu się zadłużać, jeśli masz kapitał. Resztę gotówki, która ewentualnie zostanie, można zainwestować w inny sposób.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Hej wszystkim :) Marzy mi się własna, przydomowa oczyszczalnia ścieków. Jak sobie wyliczyłem, naprawdę sporo mógłbym na tym wszystkim zaoszczędzić :) Czy ktoś z Was korzysta może z tej technologii i jest w stanie stwierdzić, czy rzeczywiście aż tak bardzo się to opłaca? Bo ja się przyznam, że naprawdę mnie to bardzo kusi, ale faktem też jest, że słyszałem różne opinie.

Robiłem już nawet wstępne rozeznanie odnośnie firm z Katowic, które zajmują się tego typu kwestiami. Trafiłem na przykład na ofertę http://geobud.pl Przyznam, że opinie w Internecie są dość pozytywne i co więcej, jeden z moich znajomych też mi ich polecał. Co o tym sądzicie? Czy ta oferta rzeczywiście jest warta uwagi? Mnie szczególnie do nich przyciąga ponad dwudziestoletnie doświadczenie. Jakby coś robili nie tak, to raczej tyle lat na rynku nie daliby rady wytrzymać...

A może ktoś z Was też już korzystał z takich usług na terenie województwa śląskiego i byłby w stanie coś sprawdzonego doradzić? Z góry wielkie dzięki za wszelkie sugestie w tym temacie :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Dostałam w Warszawie mieszkanie po babci. Zainwestowałam w remont i wynajęłam. O los mieszkania mogę być spokojna bo dogląda je przedstawiciel firmy LINK USUNIETY która zarządza osiedlem.

Edytowane przez d34m0n_chi1d
Reklama

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.