Content: Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble
Background: Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble
Pattern: Blank Waves Notes Sharp Wood Rockface Leather Honey Vertical Triangles
Marianna Arabilska

Wysepka pomiędzy kuchnią a salonem?

14 postów w tym temacie

Kupiliśmy dom, w stanie surowym i będziemy mieli salon połączony z kuchnią, pomieszczenie jest dość duże, więc możemy poszaleć. Zastanawiam się w związku z tym „szaleństwem” czy nie wybudować sobie wysepki, takiego barku jakby- który troszeczkę odzieli jednak ten salon od kuchni. 

Co myślicie o takim rozwiązaniu jak te niżej? I czy macie dodatkowo jeszcze jakieś inne porady dotyczące połączenia aneksu z pokojem dziennym?

http://www.lazienkaplus.pl/pl/porady/salon-z-aneksem-kuchennym-jak-go-urzadzic-poznaj-wszystkie-zasady/172  

Edytowane przez Marianna Arabilska

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Mialem cos takiego kiedys. Nie jest to az tyle roboty. Mozna to tez przystosowac jako barek, dostawic ze 2 stoleczki fajne. Teraz mieszkam w mieszkaniu gdzie kuchnia i salon sa wlasnie polaczone, ale nawet pasuje bo wszystko jest zrobione na szaro: sciany, meble i wszystko w kuchni. Calkiem ladnie sie to komponuje

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ja też mam taką wysepkę w domu u siebie i świetnie się sprawdza takie rozwiązanie- bo po pierwsze masz więcej miejsca do gotowania (ja np. mam zamontowane palniki + kawałek blatu na własne potrzeby), a po drugie właśnie, taka wysepka świetnie oddziela kuchnię od salonu.

Najfajniej jest jak przychodzą znajomi, a ja aby pójść po coś do kuchni nie muszę ich opuszczać w zupełności..

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ważne jest abyś poczytała w temacie albo poradziła się kogoś jak fajnie zaaranżować takie oddzielenie kuchni od salonu za pomocą wysepki... bo czasem jest tak, że w głowie masz jakiś pomysł, który wygląda świetnie... ale tylko w niej, a po zrealizowaniu już nie do końca. Więc warto może zapoznać się z jakimiś podstawowymi wytycznymi co do urządzenia wnętrza, które jest połączeniem kuchni i salonu.,

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Dziękuje bardzo, ale tak wiem.. jednolite ściany i podłoga, oraz podobne meble i ich wykonanie- tak aby wszystko trzymało się kupy. Znalazłam taki artykuł na stronie sklepu, w którym zamawiam akcesoria do kuchni i łazienki. Podsyłam na wypadek, gdyby któraś z Was chciała sobie przeczytać: http://www.lazienkaplus.pl/pl/porady/salon-z-aneksem-kuchennym-jak-go-urzadzic-poznaj-wszystkie-zasady/172,

a co do tego barku na środku w aneksie kuchennym, to mąż przekonał mnie, że miałam dobry pomysł i robimy coś takiego ;)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
2 godziny temu, Marianna Arabilska napisał:

Dziękuje bardzo, ale tak wiem.. jednolite ściany i podłoga, oraz podobne meble i ich wykonanie- tak aby wszystko trzymało się kupy. Znalazłam taki artykuł na stronie sklepu, w którym zamawiam akcesoria do kuchni i łazienki. Podsyłam na wypadek, gdyby któraś z Was chciała sobie przeczytać: http://www.lazienkaplus.pl/pl/porady/salon-z-aneksem-kuchennym-jak-go-urzadzic-poznaj-wszystkie-zasady/172,

a co do tego barku na środku w aneksie kuchennym, to mąż przekonał mnie, że miałam dobry pomysł i robimy coś takiego ;)

Jak wszytko będzie ładnie dobrane to najważniejsze. I pamiętaj, że zawsze możesz zwrócić sie z prośbą o pomoc do obsługi sklepu...

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

my zburzyliśmy ścianę między salonem i kuchnią, zrobiliśmy wysepkę i przy niej mamy stołki barowe z jednej strony nawet :) ale żeby trochę przestrzeni dodać, to chcemy jeszcze lustro kupić. wszystko w takim industiralnym stylu jest, szarości i biele. myślicie, że do takiego surowego klimatu będą pasować takie lustra z artisfery? http://www.artisfera.pl/lustro-do-salonu-z-linii-newsfera-lustrzany-tryptyk-p-2.html

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Mnie się bardzo podoba taka wyspa-niewyspa jak ta ze zdjęcia: SPAM Boże, jak to fajnie wygląda na projekcie, ciekawe jaki jest koszt wykonania takiego cacka...

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

u nas była ściana pomiędzy kuchnią i salonem i drzwi, najpierw wywalilismy drzwi i zrobiliśmy półokrągły łuczek jako przejście, przy okazji kolejnego remontu pojawił się kolejny pomysł i zrezygnowaliśmy z łuku na rzecz wysokiej półścianki przedzielającej kuchnię i salon, było sporo bałaganu kucia i murowania ale strasznie fajny efekt wyszedł, od strony kuchni na ściance są płytki takie same jak w kuchni i wiszą sobie koszyki z przyprawami i książka kucharska, a od strony salonu jest taka przedstawiająca most fototapeta

http://t1.ftcdn.net/jpg/01/44/54/88/400_F_144548805_3ujj5dnhg8g4AScaTy48dYuLaKomvIbo.jpg

a w odległości 3cm od niej dekoracyjny panel szklany z oświetleniem led

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

zdecydowanie lepiej widzi mi się połączenie kuchni z jadalną niż łączenie od kuchni przez jadalnię po salon, w salonie się odpoczywa i powinno być to pomieszczenie odizolowane od hałasów i zapachów kuchennych

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Super, dzięki wielkie za wszelkie porady. Z całą pewnością mi się przydadzą ;)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Akurat w takich obszarach tematycznych staram się poszukiwać porad w Internecie. I co ciekawe, z reguły udaje się znaleźć naprawdę interesujące i przydatne porady :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Bardzo fajna koncepcja. I opcji na zagospodarowanie wiele: wyspa kuchenna zamiast klasycznego jadalnianego stołu, czy barek. Zazdroszczę, ja mam u siebie na sztywno oddzieloną kuchnię od jadalni i saonu, chętnie bym otworzył wnętrze, ale dobijałoby mnie prucie ściany, a ponadto mam tam fototapety w kuchni, których nie chciałbym zniszczyć.

Edytowane przez d34m0n_chi1d
link

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.