Skocz do zawartości
Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble
Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble
backu30

Mam stałą pracę ale potrzebuję zmiany

Recommended Posts

Witajcie mam stałą pracę u Ojca w firmie a pracuję już u niego 9 lat jestem kierowcą zawodowym. Potrzebuję zmiany i nabyć nowych doświadczeń. Mam założoną rodzinę , dziecko dorasta ale nie mam własnego "M" jestem na wynajmie a na swoje nie stać bo nie mam jak odłożyć ponieważ mały zarobek i nie da się więcej. Żeby wziąć kredyt trzeba wkład własny ale nie dam rady odłożyć. Postanowiłem zmienić pracę i mam możliwość ale w obcym kraju i wtedy bym odżył i stać by mnie było na potrzeby i rodzinę by godnie żyć i być na swoim. Problem tkwi w rozmowie z Ojcem Szefem nie wiem jak to rozegrać by nie było zgrzytów i nieporozumień no i żeby mnie zrozumiał moją zmianę. Trochę od siebie coś dopowiem będąc za kierownicą nie zdobędę żadnego doświadczenia tylko w kierowaniu , potrzebę mam się rozwijać by zapewnić sobie historię pracy na przyszłość. A za granicą mam możliwość pracować w zawodzie który sobie wyuczyłem w szkole. Proszę o szczere i pełne nadziei odpowiedzi :-)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Cześć.

Znasz swojego Ojca najlepiej - na pewno sam znajdziesz odpowiedni moment i słowa, żeby mu o tym powiedzieć.

Jeżeli przedstawisz mu to w ten sposób, że chcesz się rozwijać i samodzielnie nabywać więcej doświadczenia, a do tego nie przedstawisz swojego wyjazdu jako definitywnego rozstania na zawsze, ale prawdopodobnie tylko na jakiś czas (całkiem możliwe, że i tak może się przecież zdarzyć), to myślę, że zrozumie?

Pisałeś o rodzinie, w tym o dziecku. Nie wiem, czy planujesz dojeżdżać do nich co jakiś czas, czy zabrać ich razem ze sobą, ale wiem, że kwestia języka i kontaktów z ludźmi to może być dla nich bardzo ważna sprawa, warto ją wziąć pod uwagę.

• Like 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Rodzina zostaje na miejscu jadę sam będziemy się widywać co 2 tyg lub co 3 tyg. Jeszcze mam pytanie czy leży na mnie obowiązek znalezienia za siebie zastępcy gdy już opuszczę stanowisko pracy ?.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Szukanie odpowiedniego pracownika na swoje miejsce w żaden sposób nie może być Twoim obowiązkiem, tylko tego, kto zatrudnia. Rozumiem, że w Twoim przypadku dochodzi kwestia pokrewieństwa i lojalności, ale nadal to przecież Tata zarządza i zatrudnia ludzi.

Oczywiście, jeżeli znasz kogoś odpowiedniego, to zawsze możesz go polecić.

Powodzenia.

• Like 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

a może kilka miesięcy za granicą? mój tata tak trochę spędził na emigracji, ale przynajmniej odrobiliśmy dom, trochę długów się pospłacało. no i dzięki doświadczeniu mógł własną firme założyć tutaj w PL, bo się nowych rzeczy nauczył i pieniadz zarobił na start. a mój brat wyjeżdża już drugi rok z rzęczu z link2usedom - agencją pracy działającą na niemieckim rynku. odkłada na wesele i już trochę ma tych pieniędzy, inaczej ciężko. a z pracy jest bardzo zadowolony i znajomym też polecał tę agencję

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach