Skocz do zawartości
Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble
Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble
Wkropce

Gdy chcesz robić to co kochasz ,a robisz co innego

Recommended Posts

Witam piszę tutaj ,ponieważ jestem w kropce.. Mam 18 i chciałbym zacząć osiągać coś w życiu , do czegoś dążyć ,spełniać marzenia i pragnienia. Jest pewien problem, nie którzy mogliby mnie wziąć za człowieka uzależnionego jednakże tak nie jest... Opowiem wam od poczatku jak moje życie wygląda( Nie będzie to długie ). Od początku mojego życia ćwiczyłem sport ,osiagałem liczne sukcesy na scenie gimnastycznej( Miałem 7-8 lat) ,jednakże w głowie takiego malca pojawiła się myśl - Dlaczego ja nie mam takiego dzieciństwa jak reszta? Jedzenie czipsów ,nuttelli i innych fast foodów , kończenie szkoły o godzinie 18. To wszystko się przekładało na to ,że zakończyłem moją przygodę z gimnastyką. Zacząłem się interesować piłką nożną i mój Ojciec zapisał mnie do klubu, to była zwyczajna zabawa, dzisiaj gram w 4 lidze Polskiej ,trenuję już 8 lat. Jednakże między czasie , między tym całym sportem ,poświęcałem coraz więcej czasu przy komputerze ,chodziło o gry komputerowe bardziej. Dla zabawy grałem z Ojcem w jednym zespole w jedną z gier(strzelanek), spodobała mi się nie tylko gra ,ale przede wszystkim RYWALIZACJA. Dzisiaj nadal gram w grę komputerową i w piłkę. Tutaj zaczyna mi się mój problem. Niektórzy pomyślą ,ze jestem szaleńcem ,który się chce poświecić ideii. Ojciec ciągle wręcz mnie przymusza do gry w piłkę nożną i prosi ,abym nie zaprzestał tego sportu ponieważ powiedział mi ,że będę miał z tego pieniądzę i dam radę się utrzymać... Ale ja chce w zasadzie robić coś innego w życiu. To nie chodzi o grę komputerową , nie chodzi o siedzenie długich godzin przy komputerze. Chodzi o e-sport(elektroniczny sport). Jest tam wiele emocji , przeżyć , satysfakcji , to jest gra zespołowa i mógłbym się temu poświęcić ,chcę ,ale nie mogę zawieść Ojca,a gdyby on się dowiedział,ze nie chce tego robić zabrałby mi dostęp do tego co chcę robić,a przy tym jest potrzebny komputer. Osiągnąłem już pare sukcesów w e-sportcie(nagrody pieniężne),jednakże nie mogę tych dwóch rzeczy połączyć. Tutaj ciągle nachodzą mnie pytania, co mam zrobić z życiem ? Co powinienem zrobić? A co jeśli się nie uda? Nie mogę o tym rozmawiać z rodzicami ,dlatego pytam tutaj was - Ludzi - którzy patrzą na to z innej perspektywy

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Może czas wziąć Tatę na poważną rozmowę :)

Poważniej - próbowałeś już przedstawić mu to w taki rzeczowy i spokojny sposób jak tutaj?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Tak , mówiłem mu ,że zagubiłem się ,że nie wiem co mam zrobić. On mnie wspiera w tym dopóki gram w piłkę,ale ciężko to powiązać( Żeby coś osiągnąć trzeba się poświęcić) . Powiedział mi ,że jeżeli poświęcę się dla tego , to on przestanie mnie wspierać... A jak wiadomo ,żeby coś zrobić najpierw trzeba włożyć...

Edytowane przez Wkropce

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Jak? Mam maturę , nie mam czasu na pracę,a w tym co chce ,robić są turnieje tzw. ( Lany ) gdzie wszyscy gracze zbierają się w jednym miejscu ,aby walczyć o duże pieniądzę i zawsze wiadomo ,że potrzebuje trochę tych pieniędzy na wyjazdy ,bo na razie moja organizacja nie jest w stanie zapewnić mi stałego dofinansowania :(.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Tak

Masz rację chłopie,do szkoły chodza matoły! Po cholere tracić czas na wbijanie wiedzy do zakutego łba a potem pracować,dojeżdzac do nudnej roboty kiedy w domciu przed kompem można spędzić bardzo przyjemnie pozostała część zycia.Przecież żarcie dowiozą,papier toaletowy do podtarcia dupy również.Po co zarabiać grosze na jakimś podrzędnym stanowisku kiedy w ciągu roku(a może krócej np.miesiąca) staniesz się miliarderem? Masz racje ,tak trzymaj! Pij mleko ,będziesz wielki! Jesli ten sposób na życie się jednak nie sprawdzi to zawsze możesz liczyc na jakaś jadłodajnię,noclegownię i dorywczą robotę za pomocą narzędzia zwanym łopatą.Alternatywą może być także huśtanie bykom jaj na jakiejs fermie.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Tak

Masz rację chłopie,do szkoły chodza matoły! Po cholere tracić czas na wbijanie wiedzy do zakutego łba a potem pracować,dojeżdzac do nudnej roboty kiedy w domciu przed kompem można spędzić bardzo przyjemnie pozostała część zycia.Przecież żarcie dowiozą,papier toaletowy do podtarcia dupy również.Po co zarabiać grosze na jakimś podrzędnym stanowisku kiedy w ciągu roku(a może krócej np.miesiąca) staniesz się miliarderem? Masz racje ,tak trzymaj! Pij mleko ,będziesz wielki! Jesli ten sposób na życie się jednak nie sprawdzi to zawsze możesz liczyc na jakaś jadłodajnię,noclegownię i dorywczą robotę za pomocą narzędzia zwanym łopatą.Alternatywą może być także huśtanie bykom jaj na jakiejs fermie.

Szkołę kontroluję i staram się wszystko pogodzić... Ja nie mówię o wyborze szkoła vs granie bo tak nie jest. Mówię o wyborze piłka ,a granie, nawet nie masz pojęcia ile można zarobić na tym pieniędzy,ile zwiedzić świata ,ile przeżyć emocji. Jeżeli twierdzisz ,że granie na komputerze jest złe to radzę się zapoznać z tym filmem ,powinno trochę otworzyć oczy na pewne sprawy i poszerzyć pogląd. Pozdrawiam

Edytowane przez Wkropce

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Wzruszyłem się do łez.Szlochałem cały dzień a w nocy męczyły mnie koszmary.Rano wstałem odmieniony.Będę grał na kompie do końca świata- a nawet milisekundę dłużej.Róbta co chceta i nie narzekajta,że łopata do rąk wam na stałe przyrośnie.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Łopatę zostawiam tym, którzy znudzą się gierkami i muszą w jakiś nieskomplikowany sposób zarobić trochę grosiwa na codzienną kromkę chleba ze smalcem.Dobra rada:ucz sie chłopcze,ucz,bo wiedza to do szczęścia,pieniędzy i dobrej przyszłości klucz.

Edytowane przez AMI

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

czemu nie możesz porozmawiać z rodzicami...?szczerze mówiąc myśleze gdybyś usiadł z nimi i powiedział jak wyglada sytuacja i Twoje rozterki...i ze nei wiesz co zrobić ze sobą, na pewno by pomogli...tylko rozmowa na spokojnie...a tak swoją drogą ważne zeby robic to co sie lubi i miec z tego i dzieki temu pieniądze i przyjemność ale e-sport...? pierwsze słyszę, i nie byłabym zachwycona gdyby moje dziecko przyszło i coś takiego mi oznajmiło...moze coś poza tym jest co chiałbyś robić? ja np. inwestuję w siebie, ucze się, rozwijam zainteresowania...chcę organizować sluby i wesela innym, fotografować ich w tych najlepszych momentach ich życia..w związku z tym chcę skonczysz szkołe z takim kierunkiem później zrobić jakiś dyplomowany kurs z fotografii zeby mieć umiejętnosci i dokumenty je potwierdzajce i zabrac sie do pracy...szczerze...nie wyobrażam sobie zajęcia polegającego na siedzeniu przed kompem 24h na dobę,pomyśl...kontakt z ludzmi, aktywnosć...robienie czegos naprawdę...to daje radochę...i poczucie ze żyjesz...powodzenia i dobrych decyzji:)

http://zak.edu.pl/category/oferta-edukacyjna/szkoly-policealne-jednoroczne

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach