Content: Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble
Background: Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble
Pattern: Blank Waves Notes Sharp Wood Rockface Leather Honey Vertical Triangles
Ludzkie Myśli

Garść porad w zarządzaniu czasem.

3 posty w tym temacie

Witam forumowiczów, ostatnio sam ze sobą borykałem się w sprawach dotyczących zarządzania własnym czasem. Wiecie, tu 5 książek, nietkniętych od bóg wie jak dawna, tutaj bieganie dla utrzymania zdrowia i tysiąc innych mniejszych i większych pierdół z listy noworocznych życzeń. Zainteresowałem się metodami jak to wszystko ogarnąć i powiem Wam, że czasu mamy więcej niż myślimy, tylko odciąga nas od niego wiele "pożeraczy czasu" (internet, głównie śmieszne koty, sen, itd., itp).

Skompilowałem najważniejsze zasady i informacje dotyczące efektywnym zarządzaniem czasu i powstała taka oto perełka > LINK. Zapraszam do komentowania i podrzucania pomysłów, co jeszcze można dorzucić do tego artykułu. Autorzy jakiś ciekawych pomysłów, które znajdą się w artykule, zostaną pod każdą poradą podkreśleni :)

Powodzenia i tak jak wcześniej, jakie są Wasze metody w zarządzaniu czasem/staniu się "dorosłym"?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ciekawy artykuł, ale popracuj nad merytoryką.

Zdecydowanie za mało o asertywności i silnej woli - to akurat chyba jeden z najważniejszych czynników :)

6. Skończ śnić.

O ile sen jest bardzo ważną czynnością w naszym życiu, to fakt, że przesypiamy średnio 1/3 naszego życia i nijak to się ma, do dokończania naszych spraw przed śmiercią (a sam autor UWIELBIA spać, szczególnie śnić, ale no cóż, nie można mieć wszystkiego). Nie mówię tu o rygorze 4-5 godzin snu dziennie, a jedynie zmniejszenie go o 1 maksymalnie 2 godzin. Taka zmiana zajmie Ci tydzień lub dwa przed pełnym „zasymilowaniem” nowego budzika, ale później to już z górki i sami, bez większych trudności, będziecie wstawać z łóżka.

No sorry, ale akurat jest coraz więcej badań wykazujących, że większa ilość snu = większa produktywność = lepsze wykorzystanie czasu. Znam prawdziwych high performerów, którzy sypiają codziennie po 8-9 godzin, zajmują menadżerskie stanowiska i stale idą do przodu.

1 osoba lubi to

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Masz racje, nie podkreśliłem tych dwóch rzeczy wystarczająco dobrze, w zamian wrzuciłem ostrzeżenie by się zbyt łatwo nie poddawać. Chyba zbyt oczywiste mi się to wydawało, albo zbyt oklepane, ale mam nadzieję, że zamiennik jest równie dobry. ^_^

Ale, wracając do tego co ciekawsze, nie miałem okazji się spotkać jeszcze z badaniami dot. pozytywnych efektów dłuższego snu; tylko różnych rodzajów drzemek. Wciąż, biorąc pod uwagą czystą matematykę, skrócenie czasu snu wydłuża nam ilość godzin w ciągu doby, w których można "coś" zrobić. Pytanie sprowadza do tego, jak bardzo dłuższy sen podniesie tą efektywność i czy może ona outperformować, przy odpowiednim wykorzystaniu (a domyślam się, że musiałby być większy rygor co do zarządzania własnym czasem), ten dodatkowy czas z krótszego snu. Coś czuje, że to wszystko i tak się sprowadzi się do własnych przekonań oraz przyzwyczajeń, ale najważniejszy i tak jest efekt końcowy - jeśli coś działa, to po cholerę masz robić to co Ci mówią jakieś randomy z internetu.

Plus, wspomniałem o drzemkach, a odpowiednio dobrana (czasowo) do potrzeb też zwiększy Twoją efektywność, więc wydaje mi się, że dalej można zmniejszyć ilość snu głównego zachowując przy tym, albo i nawet zwiększając, poziom produktywności w ciągu dnia. Ale jak z każdą teorią, odpowiedź ostateczna byłaby dostępna po porządnych badaniach i kurcze, mam nadzieję, że takie badania kiedyś się pojawią.

Pozdrawiam :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz