Content: Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble
Background: Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble
Pattern: Blank Waves Notes Sharp Wood Rockface Leather Honey Vertical Triangles
Liroy

Sposoby ogrzewania domu

21 postów w tym temacie

W jaki sposób ogrzewacie swoje domy? Używacie węgla, drewna a może inna forma? Zapraszam do dyskusji.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Drewno jako podpalka lub takie uzupelnienie,ale tak jako glowne paliwo to wegiel kamienny bo jednak gaz jest drogi jak na polskie realia.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Młoda dziewczyna z wysokim libido-najlepszy sposób na zimną chałupę.Chyba,że stos nie może zapłonąc, to wtedy dupa zimna i trzeba włączyć ogrzewanie-najlepiej gazowe.

Edytowane przez AMI

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

A pompa ciepła byłaby dobrym rozwiązaniem? Bo rozważam tę opcję.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Gaz jest drogi w polskich realiach wiec mniej zamozni zmuszeni sa ogrzewac weglem dom.W latach 90tych na chwile byl bum na gaz,ale potem wszystko wrocilo do normy czyli wegiel bo taniej.

Młoda dziewczyna z wysokim libido-najlepszy sposób na zimną chałupę.Chyba,że stos nie może zapłonąc, to wtedy dupa zimna i trzeba włączyć ogrzewanie-najlepiej gazowe.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ja się pytam o tematy poważne, a tutaj widzę ktoś sobie żarty stroi. Nie wiem w jakim celu. Natomiast pomijając ten nieco niemiły akcent chciałem, że tak powiem podbić temat zapytaniem odnoście pompy ciepła - istnieje możliwość podpięcia jej pod istniejącą instalację CO? Mam piec 40KW, da to większy efekt?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

na tym się nie znam, ja mam u siebie kominek i ogrzewam węglam oraz drewnem i jest dość ciepło i w miarę tanio -tylko noszenia jest dużo

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Gaz jest drogi w polskich realiach wiec mniej zamozni zmuszeni sa ogrzewac weglem dom.W latach 90tych na chwile byl bum na gaz,ale potem wszystko wrocilo do normy czyli wegiel bo taniej.

Ponownie obserwujemy wzrost zainteresowania tym rodzajem ogrzewania. Niewątpliwą zaletą ogrzewania gazowego jest to, że jest to czysta energia. Nie występuje też problem ze składowaniem opału, a najnowsza technologia kondensacyjna pozwala na dużą oszczędność. Szczególnie jeśli rozważa się zastosowanie ogrzewania gazowego w nowym, ocieplonym budynku mieszkalnym.

Pozdrawiam,

Konsultant marki Junkers

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ja się pytam o tematy poważne, a tutaj widzę ktoś sobie żarty stroi. Nie wiem w jakim celu. Natomiast pomijając ten nieco niemiły akcent chciałem, że tak powiem podbić temat zapytaniem odnoście pompy ciepła - istnieje możliwość podpięcia jej pod istniejącą instalację CO? Mam piec 40KW, da to większy efekt?

Pompa ciepła to dobre i ekonomiczne rozwiązanie bo energia jest darmowa no prawie darmowa bo potrzeba energii elektrycznej aby zasilić urządzenie. Na rynku są dostępne pompy powietrzne i gruntowe. Najlepiej popytać specjalistów bo nie w każdym budynku zda egzamin. Podpięcie pod istniejącą instalację pewnie jest możliwe ale jak dla mnie bez sensu.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

A pompa ciepła byłaby dobrym rozwiązaniem? Bo rozważam tę opcję.

Odpowiedź na to pytanie rozpocząłbym od ustalenia jakie jest rzeczywiste zapotrzebowanie na ciepło w budynku i w tej sprawie polecam rozmowę ze specjalistą, który biorąc pod uwagę wszystkie istotne warunki, będzie w stanie podpowiedzieć jakie rozwiązanie byłoby najkorzystniejsze. Po swojej stronie polecam markę Buderus. W naszej ofercie znajdują się zarówno pompy powietrzne jak i gruntowe, a po bliższe szczegóły zapraszam do zakładki http://www.buderus.pl/produkty/kategorie-produktow/pompy-ciepla/ na naszej stronie internetowej.

Służę pomocą w przypadku pytań bądź wątpliwości. Chęnie pomogę w ich rozwianiu.

Pozdrawiam,

Konsultant marki Burderus

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Chodzi panu o metraż domu tak? Dom jest duży około 400 mkw, budynek z 1925 roku.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Tak jak pisałem na początku - projektując rozwiązanie grzewcze (zwłaszcza przy tak dużym metrażu), należy uwzględnić oprócz powierzchni cały szereg innych parametrów technicznych. Nie podważając niczyjej wiedzy i dobrych chęci, rekomenduję w tym celu kontakt z jednym z naszych specjalistów. Ten, po starannej analizie oczekiwań i przede wszystkim możliwości dla tak dużego i starego domu, będzie w stanie zaproponować rozwiązanie obiektywnie najkorzystniejsze w Pańskim przypadku. Aby znaleźć specjalistę w swojej okolicy należy skorzystać z zakładki http://www.buderus.pl/kontakty/.

Służę pomocą w przypadku wątpliwości, chętnie pomogę w ich rozwianiu.

Pozdrawiam,
Konsultant marki Buderus

1 osoba lubi to

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Jeśli kiedyś będę budowała dom, to bardzo możliwe, że zdecyduje się na nowoczesny kominek z płaszczem wodnym. Czytałam już o różnych rozwiązaniach i to najbardziej przypadło mi do gustu. Warto coś takiego założyć wcześniej, by później nie trzeba było dokonywać gruntownych zmian w salonie, które wiążą się z dodatkowymi kosztami. Z tego co widzę, to rodzime konstrukcje: http://kratki.com/sklep/pl/category/2/wklady-kominkowe/3 są dość przystępne cenowo.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Poszukiwałem właśnie takich informacji :) Wielkie dzięk za sprawdzone porady w tym temacie :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

można również ogrzewać biomasą, np pelletem. Tylko trzeba mieć dobrej jakości ten pellet aby podczas spalania miał dobrą kaloryczność. 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Fajnie, bardzo wartościowe informacje :) Dzięki wielkie ;) Z całą pewnością mi się przydadzą.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz