Skocz do zawartości
Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble
Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble

Recommended Posts

Kto jest bez winy niechaj pierwszy rzuci kamien.

Takie frazesy wymyślono po to by odbijać piłeczkę i unikać krytyki.

Co z tego że kradnę,przecież inni tez to robią,prawda?

Co mają do rzeczy inni?Nie rozmawiamy o żadnych innych tylko o konkretnych "unych"

NIC jestes na prawde bez skazy?

W przeciwieństwie do cytowanych tutaj "świętych" kościoła,nikogo nie zabiłem .

W porównaniu ze "świętymi" kościoła jestem nie tylko lepszy ale wręcz arcy świety :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Zachowujesz sie jak chory, ktory idzie do lekarza. Lekarz sie go pyta co mu dolega, a on na to ze jest zdrow jak ryba. Po wizycie zaciera rece, jak to sprytnie zrobil w konia lekarza. Pytanie retoryczne: kto na tym stracil, chory czy lekarz...?

Edytowane przez Donatka

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

(...)Co mają sobie zrobić z tymi przeprosinami wszyscy innowiercy?(...)

Jak winowajca ma odpokutować swoje winy skoro druga strona na to nie pozwala?

Tyle złego ile kościół wyrządził na przestrzeni wieków nie da się naprawić pstryknięciem palca w przeciągu kilku chwil. Na to trzeba czasu, lat a może i wieków. Skąd możemy wiedzieć czy za jakiś czas nie będziemy świadkami wielkiego zadośćuczynienia ze strony kościoła? Przecież pierwszy krok został już wykonany?

Jak ktoś nie chce zadośćuczynienia od winowajcy może to oznaczać, że postawił już na nim krzyżyk i nieważne czy ten ktoś jest dobry czy zły, czy naprawdę chce się zmienić czy nie. A może chodzi o zwyczajną niechęć do kogoś albo do czegoś a jakaś niedoskonałość jest bronią przeciwko wrogowi?

Czy aby na pewno chodzi o to że kościół jest zły, a nie o to, że on mi po prostu nie odpowiada?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Czy aby na pewno chodzi o to że kościół jest zły, a nie o to, że on mi po prostu nie odpowiada?

Jedno nie wyklucza drugiego,kościół może nie odpowiadać właśnie przez to że jest zły/zakłamany.

Po drugie,nawet gdyby kościół był kryształowy,nikt nie potrzebuje kościoła bo każdy posiada własną tożsamość i tradycję

Kościół jest potrzebny tym którzy sami nie wiedzą kim są,takim "duchowym sierotom" które wybierają ten konkretny kościół

tylko i wyłącznie dlatego,że niczego innego nie znają,a nie znają dzięki misyjnej działalności kościoła

polegającej na odcinaniu ludzi od korzeni/tożsamości,po to by sierotki mogły łatwiej dokonać wyboru

nie mając żadnego wyboru,żadnej alternatywy.Co to za wybór gdy nie ma wyboru?

Jedź na Filipiny i zapytaj mieszkańców o korzenie,o ich tradycje przed najazdem kolonizatorów/misjonarzy.

Co im zostało z tożsamości?W tej chwili są nikim,nie mają niczego dzięki czemu mogli by się poczuć sobą.

Mogą sobie najwyżej wybierać między meczetami a kościołami,gdyby sobie chcieli wybrać niepodległość

to zaraz by ich "gniew boży" dosięgnął,z rąk gorliwych dogmatolubców.

Co powiesz o Australii?Aborygeni zostali potraktowani jak trawa którą się wycina gdy przeszkadza

a dziś można usłyszeć brednie w stylu:

"Jeśli wam się nie podoba, to wyjeżdżajcie!" Były premier Australii do Muzułmanów
„Większość Australijczyków wierzy w Boga. Nie jest to jakieś chrześcijańskie, prawicowe czy polityczne stwierdzenie, a po prostu fakt, ponieważ to właśnie chrześcijanie założyli ten kraj na chrześcijańskich zasadach i jest to bardzo wyraźnie widoczne w dokumentach".

Rozumiesz głupotę i bezczelność która z tego tekstu bije po oczach?

Chrześcijanie stworzyli Australię :D to jest ich własność bo oni mają dokumenty!!! :D

Dziwne że ci sami chrześcijanie nie wyniosą się do swojej "świętej ziemi"

skoro im się nie podoba że tu i tam,ludzie dbają o własne tradycje i tożsamość

i nie potrzebują żadnych przeszczepów z pustyni,tak islamu jak judeo-chrześcijaństwa

Obie religie są tak samo obce i egzotyczne wszędzie na świecie poza pustynią na której powstały.

mc-three_lakota_boys_carlisle.jpg
Trzej indiańscy chłopcy z Carlisle – przed i po amerykańskiej akcji “edukacyjnej”

JĘZYK I TOŻSAMOŚĆ. Język ojczysty, język narodu charakteryzuje określoną wspólnotę, łączy daną grupę. Mówiąc językiem ojców wyrażamy ducha narodu, bez niego nie umiemy wyrazić siebie, tego kim naprawdę jesteśmy. Jeden z indiańskich uczniów powiedział ( uczeń rządowej szkoły katolickiej , w której siłą umieszczano dzieci indiańskie): “ kiedy zakazano nam mówić naszym własnym językiem grożąc karą cielesną, płakałem ,bo oznaczało to , że kiedy będę się modlił w mowie angielskiej do naszych Duchów nie zostanę przez nie zrozumiany i tak stracę możliwość modlenia się i łączenia się z Duchami”.

Szkoły katolickie , luterańskie czy ogólnie mówiąc oparte na chrześcijaństwie, powołane przez rząd Stanów Zjednoczonych i Kanady (tzw Boarding and Residential Schools) w celu “ucywilizowania” Indian, prowadzone przez księży i zakonnice, to koszmar większości Tubylców Ameryki. Powstały w 1879 roku i funkcjonowały do 1990 roku. Działały pod hasłem “KILL THE INDIAN SAVE THE MAN” (zabij Indianina ocal człowieka) i skutecznie dążyły do “wyprania” Indian z tożsamości.

Tragiczne fakty całego tego przedsięwzięcia to przede wszystkim zabieranie rodzicom dzieci siłą. Kiedy skończyły 5-6 lat, wywożono je daleko do szkół, na 7-9 lat, zrywając więzy dzieci z rodziną żyjącą w rezerwacie.Zakazywano mówić językiem plemienia, odprawiać jakiekolwiek rytuały czy obrzędy, zakazywano modlitw, noszenia ubrań indiańskich czy swiętych rekwizytów, obcinano długie włosy chłopcom, które w wierzeniach są źródłem mocy i siły. Takie “ogołocone” ze wszystkiego dzieci, zastraszone i pogrążone w smutku oraz tęsknocie za rodziną, w imię Boga i Jezusa Chrystusa, nawracano biciem, poniżaniem, wmawiając, że dopóki nie będą jak Biali, nie są ludźmi tylko dzikusami, których Bóg nie kocha. Wykorzystywano dzieci do ciężkiej pracy, prowadzono na nich doświadczenia i eksperymenty “naukowe” (używano także elektrowstrząsów). Dzieci te były wykorzystywane seksualnie, zarówno przez księży jak i zakonnice. Wiele tysięcy dzieci zaginęło bez śladu, nigdy już nie wróciły do domu. Po latach znajdowano pojedyncze lub też masowe groby w pobliżu szkoły. Rodziny zabitych dzieci nigdy nie zostały nawet poinformowane o ich śmierci i jej przyczynach. Powszechnie stosowana była również sterylizacja. Dzieci chodziły do lekarza szkolnego na zabieg, nie wiedząc nawet czemu zostały poddane.
mc-prattpupilsinfrontofprattsquarterscar
“Chrześcijańska” szkoła dla Indian – XIX wiek – Carlisle 1885
(Polityka rzadu amerykańskiego dotyczyła również sterylizacji młodych Indianek, zapobiegano w ten sposób późniejszym roszczeniom do bezprawnie zabranej Indianom ziemi, a tym samym zmniejszano populację Indian).
mc-torlino_before-after_portraits.jpg
Portret Torlino

Kościół i rząd nigdy nie odpowiedzieli za zbrodnie na indiańskich dzieciach. W Kanadzie dociec prawdy i sprawiedliwości stara się były biały pastor, Kevin Anett. Zainteresowanych odsyłam do jego strony www.hiddenfromhistory.org Dzieci , które przetrwały szkołę i po latach powróciły do rezerwatów, do swych rodzin, nie umiały się już nigdy odnaleźć, nie czuły się ani Indianami ani Białymi, były NIKIM, bez tożsamości, akceptacji z obu stron, zagubieni pomiędzy dwoma światami.

http://bialczynski.wordpress.com/2011/03/09/marta-czasnojc-straznicy-wiary-przyrody-indianie-ameryki-polnocnej/

Skąd możemy wiedzieć czy za jakiś czas nie będziemy świadkami wielkiego zadośćuczynienia ze strony kościoła?

Sam chyba nie wierzysz w to co piszesz :) Władza samej siebie nie odciągnie od koryta.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Powiem tak zeby nie mowic w ciemno, i nie opowiadam tego po to by kogos przekonac o swoich racjach, ale powiedziec, ze osobiescie wierze i zdania nie zmienie :) Mieszkam od dluzszego juz czasu we Francji, kraju co tu duzo mowic antyreligijnym. Szukalam pomocy, bo nie potrafilam poradzic sobie ze swoja przeszloscia: mama chora na schizofrenie, brak ojca, okres dorastania spedzony w domu dziecka. Poprosilam Boga w jednej z desperackich modlitw, by mi otworzyl oczy, by mna wstrzasnal po to by nastapilo przebudzenie.

(Wiele lat temu bowiem mialam sen, ktory zapadl mi w pamiec gleboko, a ktorego nie potrafilam w zaden sposob zinterpretowac. To byl sen w ktorym zostalam uwieziona, to znaczy wiedzac ze jest to tylko sen I chcac sie z niego wybudzic, nie bylam w stanie. Siedzialam w mroku,na kolanach mezczyzny, ktory lewa reka zakrywal mi usta, a prawa kopal lopata dol. Bylam przerazona, wiedzialam ze kopie dla mnie grob. Zaczal mnie dusic, a ja autentycznie bylam na skraju smierci. Brakowalo mi powietrza I w zaden sposob nie bylam w stanie temu zaradzic. Czulam jak uchodzi ze mnie zycie. Wiedzialam, ze dluzej nie dam rady sie bronic,ze koniec jest nieunikniony, poddalam sie I zaczelam w duchu nie wiedzac czemu mowic “Ojcze Nasz”, i w tym dopiero momencie przebudzilam sie).

Nie musialam dlugo czekac na “elektroszok” czyli na wysluchanie mojej modlitwy. Pracowalam dla pewnej kobiety, ktora byla buddystka. Zblizylysmy sie do siebie, na tyle bym otworzyla sie przed nia I wyznala jej, ze potrzebuje pomocy u specjalisty. Polecila mi swoja znajoma, ktora “leczyla” poprzez hipnoze. Hipnoza we Francji jest traktowana za bardzo dobra I skuteczna metode wyzwalania z nalogow, lub z tak zwanych zle wyuczonych mechanizmow zachowawczych . W Polsce tez zaczyna byc znana I niestety niewlasciwie rozumiana.Zgodzilam sie, wkoncu szlam do niej nie “w ciemno”. Zostalam zahipnotyzowana. Na szczescie, tylko raz gdyz chrzest I bierzmowanie byly dla mnie tarcza ochronna... Bog zaczal w tym momencie dzialac I wchodzic w moje zycie. A ja od tamtej pory nie jestem tym samym czlowiekiem. I w moim sercu panuje taki spokoj, jakiego nigdy wczesniej w zyciu nie odczuwalam. Oczywiscie to nie magia, wiara w Jezusa I rezultaty sa wzajemnym , stopniowym procesem. Ale tej nadziei w dobro, w zwyciestwo milosci nie oddalbym za zadne skarby tego swiata.

Po tym wszystkim Bog skierowal moje kroki do nieodleglego od mojej miejscowosci Chateauneuf, miejsca w ktorym zyla kobieta Marthe Robin , przez 40 lat spozywajaca wylacznie cialo Chrystusa, czyli Komunie Swieta, gdyz jej choroba nie pozwalala jej niczego przelykac.I w tym wlasnie miejscu dostapilam Laski zinterpretowania mojego snu, kim byl ten mezczyzna, dlaczego trzymal mnie na kolanach i wkoncu najwazniejsze dlaczego modlitwa uwalniajaca Ojcze Nasz, ktora zanim zaczniemy prawdziwie wierzyc, recytujemy bez wiekszego znaczenia…

Oczywiscie nie chce oczerniac buddystow, czy ludzi wykonujacych hipnozy. Choc taka byla moja pierwsza reakcja.Z perspektywy czasu i dzieki dzialaniu Bozemu jestem przekonana, ze za tym wszystkim nie stoi sam czlowiek, lecz zly duch ( czasami w liczbie mnogiej), I ja dzisiaj to wiem nie na podstawie czyichs opowiesci, lecz wlasnego doswiadczenia. Jednak zdaje sobie sprawe, ze moze sie to czesto spotkac ze sceptyzmem nieswiadomych odbiorcow i ze smutkiem ale i ufnoscia w wole Boza szanuje takie reakcje :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

jestem przekonana, ze za tym wszystkim nie stoi sam czlowiek, lecz zly duch

To są wyłącznie Twoje interpretacje,równie dobrze można powiedzieć:

Za Twoim kościołem stoi zły duch,można to stwierdzić na podstawie owoców.

Twoje przekonania i poglądy są wyłącznie tym,niczym więcej.

Masz dokładnie takie przekonania i skojarzenia jakie masz mieć,na tym polega manipulacja

Masz myśleć że myślisz,masz myśleć to co trzeba i niech Ci się wydaje że sama do tego doszłaś,że nikt Ci nie kazał.

Sekta egzorcystów z całej Europy liczy już ponad 300 liderów i staje się coraz bardziej niebezpieczna. Europejska Konferencja Międzynarodowego Stowarzyszenia Posługi Uwalniania – pod taką nazwą występuje sekta egzorcystów – odbywa się co dwa lata na Jasnej Górze w Częstochowie, gdzie wynajmuje hotel na swoje gusła. Zjazdy sekty egzorcystów i osób związanych z tą sekciarską posługą odbywają się co dwa lata. Gromadzą przedstawicieli sekty z różnych krajów, przede wszystkim ze Starego Kontynentu czyli Europy. W pięciodniowym, ściśle zamkniętym spotkaniu udział bierze około 300 osób – głównie liderów sekty i związanych z sektą odstępczych księży katolickich.

http://sekty.wordpress.com/2013/09/22/oszczercza-sekta-egzorcystow/

“ludzkość MUSI NAJPIERW UZNAĆ ISTNIENIE SZATANA”
“Godzina szatana” o. Livio Fanzaga, Diego Manetti
Bez Szatana ich kościół i ideologia nie ma sensu :)
To kościół uczy wiary w Szatana,podstęnie,na zasadzie: a teraz niech nikt nie myśli o różowym słoniu.
A tamten pomyślał,to wasza wina!
Nie nie nie,przecież my uczymy że nie wolno,żeby nie myśleć ;)
Popularność "satanizmu" wynika tylko i wyłącznie z popularności judeo-chrześcijaństwa
Żaden chrześcijanin/neojudaista nie śmie wątpić w istnienie Szatana
a kim jest osoba wierząca w istnienie Szatana jeśli nie chrześcijaninem/satanistą?
Tylko mi nie tłumacz kolejnym frazesem że sukcesem Szatana jest to że się w niego nie wierzy :D
bo to jest tak infantylny frazes że aż przykro słuchać gdy dorośli ludzie się nim posługują
Sukcesem Szatana jest to że w niego nie wierzysz,a więc
co jest porażką Szatana?
To że w niego wierzymy ,to ma sens :D
Czyli co jest sukcesem Jehowy?Brak wiary w Niego/ Boga Izraela...logika najwyższych lotów :)
Można wyznawać Boga z Biblii i jednocześnie nie wyznawać Szatana?Nie
Chrześcijaństwo jest kultem Szatana.
Nikt nie ma problemów ze "złymi duchami",tylko chrześcijanie :)
Nie przyjdzie tym narcyzom przekonanym o swej nieomylności(takie przekonanie jest oznaką pychy)
że być może to oni są tymi złymi,a wszystko inne zwyczajnie się przed nimi broni.
To jest bardzo inteligentne gdy złodziej definiuje prawo i każe karać wszystkich uczciwych
aby jego złodziejstwo mogło być bezkarne.
Na tej samej zasadzie definiuje się zło.
Źli są wszyscy w koło a my jesteśmy dobrzy,kto myśli inaczej niż my ten jest zły.
Żeby Szatan przegrał,musimy w niego uwierzyć a to już jest satanizm,kryptosatanizm/chrześcijaństwo.
Wypędzanie czegoś czego nie ma jest przyzywaniem tego czegoś,egzorcyzm wtórny.
Wiara w X tworzy X,Szatan to zbiorowa histeria wyznawców Biblii.
Tacy ludzie próbują ratować świat projektując własne lęki na otoczenie
dlatego przez 2 tyś lat nie są w stanie pokonać „zła”(definiowanego wg włąsnych wygód)
Żeby tego dokonać,musieliby zacząć od siebie,no ale przecież oni są „dobrzy” to inni są „źli”.
"Znasz „obrzęd” tzw „uwielbienia” (modlitwa wstawiennicza)- Jak dla mnie (brałem w nim udział) jest to wprowadzenie w trans (rytmiczne bębnienie przez dłuższy czas, w bardzo szybkim tempie, poprzedzona sugestywnym opisem „efektów obrzędu”) – zasypianie/ zapadanie w letrarg u części uczestników, w niektórych przypadkach z ograniczeniem samokontroli… – byłem tego świadkiem (praktycznie uzyskany u jednej z uczestniczek efekt miał postać ataku histerii, itp)
U mnie efektem było znaczące osłabienie, wrażenie „bezcielesności” i całkowita utrata poczucia czasu (a wewnętrzny zegar mam dość dobry…)
Może nie mam racji i mylę pewne pojęcia, ale czemu instytucja KK zabrania technik, które sama stosuje??
ps czas akcji i okoliczności – pielgrzymka na Jasną Górę, z zakonem Dominikanów (kilka lat temu)"
Sam termin’opętanie’zyskał z czasem znaczenie wyłącznie pejoratywne
głównie dlatego że podobna praktyka stanowiła element wielu kultów z jakimi judeochrześcijaństwo chce konkurować.
Nawet w neojudaizmie/chrześcijanstwie,praktykowane są rytualne opętania kiedy to”duch święty”
(zbiorcze określenie różnych wywoływanych na mszy duchów) zstępuje na wybrane osoby które w ten sposób doświadczają ekstazy,zaczynają bełkotać w”nieznanych językach” itd itp.

Kiedy Kowalski czyni rzeczy które czynił Jeszua
ale nie identyfikuje się z KK,to czyni to za sprawą Szatana.
Jeśli jednak ten sam Kowalski jest gorliwym wyznawcą KK
to cuda które czyni są natchnione mocą Ducha Świętego.

Każda destrukcyjna sekta ma swoich”prawdziwych” proroków
w przeciwieństwie do cudzych „fałszywych”

Ludźmi niedouczonymi łatwo jest manipulować,łatwo ich zastraszać a jak się w nich rozpęta histerię
to sami siebie pozagryzają w amoku.
Znasz powiedzenie ciemnota ludu gwarancja cudu?
Malleus Maleficarum
“Książka zawiera instrukcje jak należy oskarżać czarownice,jednak kiedy została przedłożona do akceptacji ówczesnemu cenzorowi,większość profesorów odżegnała się od jej treści. Niezrażeni tym faktem Kramer i Sprenger, sfałszowali akceptacje cenzorów fałszerstwo zostało odkryte dopiero w 1898 r.
Histeria wzbudzona przez Kramera i Sprengera zaczęła się rozprzestrzeniać. przez prawie 300lat szalały ognie oskarżeń, gatunek ludzki oszalał. Mieszkańcy całych wiosek w których istniało podejrzenie ze mieszka tam jedna lub dwie czarownice byli prowadzeni na śmierć z okrzykiem:”zniszczyć ich wszystkich, Bóg będzie wiedział kto jest jego sługą”. W 1586 r arcybiskup Treves uznał,ze miejscowe czarownice są przyczyna ostatniej surowej zimy. Poddając je częstym torturom,uzyskano ich”spowiedź” i na tej podstawie oraz dzięki oszczerstwom arcybiskupa, oskarżeniom o ingerowanie w prawa natury, 120 kobiet i mężczyzn spalono na stosie żywcem.
Orientacyjna liczba zabitych w Europie z powodu oskarżeń o czary to 9mln.
Edytowane przez NIC

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Użytkowniku NIC, według ciebie kościół to mordy, oszustwa, grabieże, wynarodowienia itp. Itd.

A co to jest za kościół? Czyj to jest kościół? To jest kościół grabieżców, morderców, oszustów i oszołomów. Czy takiego kościoła chciał Chrystus? On dał ludziom przykazanie aby się wzajemnie miłowali tak jak on sam ich umiłował oraz po tym reszta ma rozpoznać, ci ludzie są od niego. W czym chrześcijanie o których mówisz przypominają prawdziwych wyznawców chrystusowych? W niczym. O czym to świadczy? O tym, że to są zwodziciele działający w imię Jezusa Chrystusa, których nie należy słuchać o których sam Pan Jezus wspominał. Oprócz tych gagatków byli też ludzie którymi się może pochwalić kościół np. Matka Teresa z Kalkuty, Św Maksymilian Maria Kolbe (oddał swoje życie za życie drugiego człowieka), doktor Janusz Korczak (poszedł na śmierć z dziećmi dodając im otuchy, chociaż mógł sobie tego oszczędzić i nie był katolikiem), Jan Paweł ll. Można wymienić całą armię podobnych ludzi. Co złego jest w pomaganiu potrzebującym, w ofiarowywaniu siebie innym albo siebie za innych? Co złego jest karmieniu, głodnych, pojeniu spragnionych, przyodziewaniu nagich, miłowaniu bliźniego swego jak siebie samego? To jest ta właściwa nauka, nauka kościała chrystusowego a nie jakieś doktryny o których wspominasz. Dzsiejszy kościół może nie jest kryształowy ale bardzo wiele mówi o tych sprawach. Mówią o tym ci sami księża którzy wyciągają od ludzi pieniądze, mówili o tym ci chrześcijanie którzy mordowali, kolonizowali.

Kościół nie jest aż tak toksyczny. To ty go tak przedstawiasz argumentując swoje tezy czarnymi kartami historii kościoła omijając te białe.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Gdybyś dokładnie poczytał,poszperał,to wiedział byś,że biblijny Chrystus jest postacią fikcyjną

stworzoną na podstawie wielu postaci mitologicznych.

To że dawno temu żył jakiś Jeszua nie oznacza że był Chrystusem,bo imię Jeszua to było bardzo popularne imię swego czasu

Wielu ludzi nosiło to imię ,nawet obecnie głównie w Brazylii.

Jednej z wielu postaci historycznych wciśnięto atrybuty postaci mitologicznych.

W związku z tym żaden Chrystus niczego nikomu nie dał.

ALE

gdyby przyjąć że jednak ta postać nie jest zmyślona to wtedy należy się pogodzić z następującymi faktami

Ojciec i Syn są jednym,Syn jest współistotny Ojcu,a więc wszystko co mówił Ojciec jest słowami Syna i odwrotnie.

To oznacza że "nie zabijaj" dotyczy WYŁĄCZNIE współwyznawców a nie wszystkich ludzi na Ziemi.

Jak inaczej wytłumaczysz sprzeczność pomiędzy boskim nakazem "nie pozwolisz żyć czarownicy" i " nie zabijaj"?

No jak?

Można uznać że Bóg jest schizofrenikiem i sam sobie przeczy,polemizuje sam ze sobą

albo po prostu że każe nie zabijać swoich wyznawców i likwidować "czarownice"/innowierców.

Proste.

No chyba że Jeszua i Ojciec nie są jednym bogiem?

Zgodnie z Biblią nie są,Jeszua wielokrotnie o tym mówił.

Więc dlaczego ludzie nazywają rabina z Nazaretu bogiem skoro ich bóg sam się tego wypierał?

Do kogo się modlił jeśli był bogiem?Znów rozmawiał sam ze sobą?

Powiedział przed śmiercią żeby się działa wola Ojca tak?

Czyli jego wola była niezależna od woli Ojca,który był bogiem dla Jeszuy ,tak czy nie?

Skoro Jeszua został posłany na śmierć przez własnego Ojca,i jednocześńie jest bogiem

tzn że popełnił dzieciobójstwo i samobójstwo za jednym zamachem,a podobno to grzech.

Tzn samobójstwo,bo dzieci nieposłuszne zgodnie z Biblią można a nawet należy zabijać.

Aborcja jest grzechem ale kamienowanie dzieci narodzonych już nie.

Po drugie,jakim prawem chrześcijanie mają pretensje do żydów o ukrzyżowanie mesjasza

skoro to nie było wolą żydów a wolą Ojca?

Żydzi nie mogli kwestionować boskiego wyroku i musieli zrobić to co chciał Bóg

To nie żydzi zabili mesjasza tylko Ojciec,tak czy nie?

Mesjasz sam się zabił bo taka była jego wola,a nie żydów.

O tym, że to są zwodziciele działający w imię Jezusa Chrystusa

Kto działa w imię Chrystusa,który innowierca ?

Nikt nie działa w imię Chrystusa tylko jego wyznawcy.Buddyści ,hinduiści itd itd

oni wszyscy działają w imieniu wlanej tożsamości i tradycji,nie działają w imieniu pustyni,"ziemi świętej" i Rzymskiego imperium.

których nie należy słuchać

No właśnie,a wszyscy słuchają tylko tych którzy działają w imieniu Chrystusa,czyli tych

których zgodnie ze słowami Jeszuy należy NIE słuchać.

Niby wszystko jasne ale i tak o tym co jest prawdziwe a co fałszywe decyduje kościół,którego należy NIE słuchać

Kościół ma monopol na prawdę,na definicję boga,na patriotyzm,na wszystko.

Oprócz tych gagatków byli też ludzie którymi się może pochwalić kościół np. Matka Teresa

Tak?Tylko Ci się tak wydaje. Ta osoba ubierająca się w izraelską flagę została wykreowana przez media na świętą.

Jej działalność była elementem wojny ideologicznej,strategii mającej na celu zdobycie Indii przez Anglię.

Ludzka ślepota i naiwność jest po prostu przerażająca.Wystarczy się ładnie uśmiechać do kamery.

http://www.krytykapolityczna.pl/artykuly/swiat/20130313/ciemna-strona-matki-teresy

W czasach gdy Teresę kreowano na kolejną świętą ,nie było jeszcze tak łatwego dostępu do informacji jak obecnie

Indie są celem zachodu od bardzo dawna,zwłaszcza teraz gdy ludzie zaczynają być coraz bardziej świadomi

a jedynym ratunkiem dla kościoła jest działalność misyjna wśród ludzi biednych,niewykształconych,wrażliwych,podatnych na manipulacje

czyli tradycyjnie jak na początku gdy grupą docelową byłą wyłącznie galilejska biedota.

Maksymilian Maria Kolbe (oddał swoje życie za życie drugiego człowieka)

Wiesz ilu ludzi rocznie oddaje życie za drugiego człowieka?

Ile matek umiera anonimowo żeby dzieci miały co jeść?Żadna z nich nie jest świętą bo na świętości żadnej z nich

kościół nie może zarobić.

Jan Paweł ll.

Ooo tak,w młodości razem z Wyszyńskim klęczeli przed Hitlerem i modlili się do niego nazywając mesjaszem Europy.

To są ci Twoi świeci.Wojtyła zaprezentował tylko drewniane aktorstwo i obłudę.

Zresztą nie on jeden,wszyscy święci mają ciekawe życiorysy,zwłaszcza ci najświętsi ,np seryjny morderca Szaweł-wzór cnót

albo Wojciech,morderca narodu słowiańskiego dziś jest jego patronem!!!

Niżej już upaść się nie da żeby własnego kata czynić swoim patronem.

Dzięki komu kat naszego narodu jest dzisiaj patronem narodu który eksterminował?

Dzięki kościołowi i jego misji jewangelizowania/ogłupiania/wynaradawiania społeczeństwa.

Nie dość że nasz kat jest naszym patronem to jeszcze próbuje się zrobić rabina z Nazaretu królem Polski.

To już jest szczyt bezczelności ale ja wiem czemu tak się dzieje.

Po prostu wirus jest potrzebny do tego aby organizm mógł się uodpornić,słabe organizmy zginą.

Temu właśnie służy inwazja religii z pustyni na cały świat,ktoś może spytać gdzie są bogowie dawnych religii,czemu nic nie robią itp

No właśnie robią,po to jest szczupak w jeziorze żeby mniejsze ryby ciągle były czujne.

Co złego jest w pomaganiu potrzebującym, w ofiarowywaniu siebie innym albo siebie za innych?

W przypadku kościoła ni jest to pomoc bezinteresowna,to jest "pomoc" na zasadzie

damy wam jeść ale pod warunkiem ze oddacie nam ziemię i wybudujecie nasze kościoły w swoich dawnych miejscach kultu.

Czyli innymi słowy,nakarmimy was pod warunkiem że pozwolicie się odciąć od korzeni.

Gdyby kościół chciał pomagać to by dawał ludziom kasę na jedzenie i leki,finansował tworzenie miejsc pracy dla ludzi

a nie tak jak obecnie,finansował sam siebie i otwierał miejsca pracy dla swoich,żeby doić innych.

Ludzie głodni nie potrzebują kościoła i nowej religii,wystarczy dać im jeść.

Nie ma nic złego w pomocy bezinteresownej,to co robi kościół to podstęp,strategia,żadna pomoc.

To jest ta właściwa nauka, nauka kościała chrystusowego a nie jakieś doktryny o których wspominasz.

Ja nie wspominam o jakiś doktrynach tylko o doktrynach kościoła Chrystusowego.

Zgodnie z tymi doktrynami,elita kościoła jest od definiowania pisma i sposobu w jaki kościół ma działać

A NIE OWCZARNIA

Wszystko co robią księża i biskupi jest SŁUSZNE,bo to są namiestnicy Chrystusa na Ziemi

Kowalski i Nowak jest nikim żeby poprawiać i pouczać elitę,definiować pismo itd

Dzsiejszy kościół może nie jest kryształowy

To już jest herezja.

Kościół zawsze był jest i będzie idealny bo ma władzę która pochodzi od Boga,bo wszelka władza pochodzi od Boga

a Bóg jest idealny.

Kościół nie jest aż tak toksyczny. To ty go tak przedstawiasz argumentując swoje tezy czarnymi kartami historii kościoła omijając te białe.

Kościół nie,ale ideologia kościoła tak.

Nie ma czegoś takiego jak czarne strony historii kościoła,jeszcze raz powtarzam.

Namiestnicy Chrystusa na Ziemi czynią wszystko w Jego imieniu za jego łaskawym przyzwoleniem.

Kościół nie może być zły bo oni tylko wykonują polecenia Najwyższego :) a Ojciec jest miłością.

Jeżeli nie zgadzasz się z kościołem to się z niego wypisz.

Jeśli nie zgadzasz się z kościołem to nie nazywaj się chrześcijaninem.

Albo albo,nie można mieć ciastka i zjeść ciastka jednocześnie.

Chrześcijanie rozczarowani kościołem,to jakaś grupa heretyków(z punktu widzenia nauk kościoła)

którzy nie potrafią nic dobrego zrobić bez chrześcijaństwa.

Czyli,gdyby nagle chrześcijaństwo wyparowało,dobrzy chrześcijanie stali by się mordercami i złodziejami

bo oni są dobrzy nie dlatego że tacy po prostu są,ale dlatego że tak im Biblia każe,jakiś domniemany bóg z książki.

Chrześcijanie są dobrzy ze względu na strach przed karą,strach wymusza na nich "dobroć".

Ja nie potrzebuję semickich mitów i socjotechniki (judaizm,chrzescijaństwo/neojudaizm i islam)do tego aby żyć.

Tylko żydzi ich potrzebują.To jest ideologia potrzebna panom,do tego by móc panować nad niewolnikami/sługami.

Ostatnio mijałem pielgrzymkę,polne drogi na szlaku turystycznym.

Ktoś leżał w trawie,pielgrzymi zajęci robieniem maślanych oczu i śpiewem infantylnych pioseneczek

nie mieli czasu na zainteresowanie się kto to leży,czemu leży,na pewno pijak,osoba niegodna by doświadczać ich boskiego uniesienia ;)

Przeszli obok jak bydło dosłownie,żadnego zainteresowania co się wokół nich dzieje,szły sobie po trawie krowy i barany na wypas

(a potem będzie strzyżenie).

Nikt się nie zainteresował oprócz mnie,a ja dopiero po wszystkim zacząłem się zastanawiać nad sytuacją

wcześniej jakoś odruchowo podszedłem bez dumania nad tym o czym teraz piszę.

Typowy chrześcijanin to snob i narcyz,przekonany o swej nieomylności,o tym że jest lepszy,inni reprezentują zabobon

ON reprezentuje wiedzę :D

Chrześcijaństwo jest od samego początku pomyślane w taki sposób żeby łechtać ludzką próżność

Wszystko co najlepsze w chrześcijaństwie,jest do niego wcielone z zewnątrz,z innych tradycji świata

Dlatego tak ważna jest misyjność,trzeba jeździć po świecie,zbierać dane,tworzyć z tego swoje "własne" doktryny

a potem likwidować oryginały na świętych wojnach i mówić że my kościół jesteśmy wyjątkowi.

Ta sama wyjątkowość udziela się osobą z predyspozycjami bo snobiarstwa.

Moja ciocia np,na tacę potrafi dać kilka tysięcy,publicznie,żeby każdy widział

ale Tobie na jedzenie nie da bo raz że nikt nie patrzy a dwa no kim Ty jesteś?

Zarób sobie a nie żebraj :D

Biedny krewny to nierób,nierób w kiecy to biedny potrzebujący człowiek.

PS.Ciekawy jestem dlaczego żadna z owieczek podpierających się pismem

nie stosuje się do tych instrukcji

Ewangelia Mateusza 15:24
Jeszua mówi:”Jestem posłany TYLKO dla zmarłych owiec Izraela”
„…ponieważ zbawienie bierze początek od Żydów”.
Ew. Jana 4:22
Księga Ezechiela
2 1 Rzekł On do mnie: „Synu człowieczy, stań na nogi. Będę do ciebie mówił”. 2 I wstąpił we mnie duch, , i postawił mnie na nogi; potem słuchałem Tego, który do mnie mówił. 3 Powiedział mi:
„Synu człowieczy, posyłam cię do synów Izraela, do ludu buntowników, którzy Mi się sprzeciwili. Oni i przodkowie ich występowali przeciwko Mnie aż do dnia dzisiejszego.
3 1 A On rzekł do mnie: „Synu człowieczy, zjedz to, co masz przed sobą. Zjedz ten zwój i idź przemawiać do Izraelitów!” 2 Otworzyłem więc usta, a On dał mi zjeść ów zwój, 3 mówiąc do mnie: „Synu człowieczy, nasyć żołądek i napełnij wnętrzności swoje tym zwojem, który ci podałem”. Zjadłem go, a w ustach moich był słodki jak miód.
4 Potem rzekł do mnie: „Synu człowieczy, udaj się do domu Izraela i przemawiaj do nich moimi słowami. 5 Jesteś bowiem posłany nie do ludu o mowie niezrozumiałej lub trudnym języku, ale do domu Izraela; 6 nie do wielu narodów o niezrozumiałej mowie i o trudnym języku, których słów byś nie rozumiał.
„posyłam cię do synów Izraela
udaj się do domu Izraela i przemawiaj do nich moimi słowami.
Jesteś bowiem posłany nie do ludu o mowie niezrozumiałej lub trudnym języku
ale do domu Izraela
nie do wielu narodów ”
No?Gdzie tutaj jest mowa o tym że trzeba cały świat zamienić w globalne królestwo judeo-chrześcijaństwa?
Odnośnie miłości.
„Ojciec radować się będzie gubiąc was i wyniszczając.” Pwt.28,63
„Zniszczę wasze wyżyny słoneczne, rozbiję wasze stele, rzucę wasze trupy na trupy waszych bożków, będę się brzydzić wami„ 3 Moj 26,30
Autor:Bóg
Bóg:Ojciec=Syn,Syn=Ojciec
Edytowane przez NIC

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

(...)Skąd możemy wiedzieć czy za jakiś czas nie będziemy świadkami wielkiego zadośćuczynienia ze strony kościoła?Sam chyba nie wierzysz w to co piszesz Władza samej siebie nie odciągnie od koryta.(...)

W to, że polak mógł zostać papieżem nikt nie wierzył. A jednak cuda się zdarzają.

W to, że tylu młodych ludzi potrafił będzie przyciągnąć do siebie też nikt nie wierzył.

Dlaczego więc nie miałbym wierzyć?

Odciągnąć siebie od koryta a zadość uczynienie to dwie różne rzeczy.

Jakby wszyscy do wszystkiego mieli podchodzić tak pesymistycznie to nikt niczego by nie osiągnął. Z narzekania nic nie wynika. Trzeba ruszyć tyłem i zadziałać. Jakby ludzie umieli się zjednoczyć to razem wspólnie mogli by mieć szansę coś osiągnąć. Jak ktoś kogoś okradnie, a poszkodowany machnie ręką i niebędzie dochodził sprawiedliwości bo niewierzy, że coś to da, takim zachowaniem napewno do niczego nie dojdzie.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

W to, że polak mógł zostać papieżem nikt nie wierzył. A jednak cuda się zdarzają.

To było zaplanowane na długo przed,posunięcie polityczne ;)

Poza tym,Wojtyła nie był Polakiem więc żaden Polak nie został papieżem i nigdy nie zostanie

albowiem

każdy wyznawca Biblii Tory lub Koranu

jest zgodnie z pismem "duchowym ŻYDEM",a nie Polakiem.

JPII był związany z Opus Dei oraz iluminatami/jezuitami,nic w jego życiorysie nie było przypadkowe lub naturalne

Wszystko było zgodne ze scenariuszem wyreżyserowanym przez elitę która ma władze nad światem.

Twoje poglądy kształtują media,to co mówisz odzwierciedla dokładnie poziom Twojej wiedzy.

Wiesz zbyt mało aby wyciągnąć inne wnioski.

Jesteś skupiony na szczegółach a nie na całokształcie.

Jakby ludzie umieli się zjednoczyć to razem wspólnie mogli by mieć szansę coś osiągnąć.

Właśnie,dlatego należy ich skłócić i temu właśnie służą religie "objawione"

Polityka realizowana przez kościół to polityka Dziel i Rządź.

Ile już mamy odłamów chrześcijaństwa islamu i judaizmu?

Który z nich jest właściwy?KAŻDY :D a który błędny?

Każdy.

Kwestia tego kogo zapytasz o opinię.Zapytaj przedstawiciela dowolnego odłamu

każdy z nich powie że inni są w błędzie :) a on i jego odłam jest prawdziwy.

Żeby ludzie zainfekowani chrześcijaństwem mogli się zjednoczyć

musieliby zrezygnować/wyprzeć się,fundamentalnych doktryn w ich kościele,w ich odłamie kościoła który podobno jest jeden :D

Który wyznawca doktryner dogmatolubca wyprze się swojej jedynej słusznej wiary?

Żaden!

Wniosek?

Dzięki chrześcijaństwu ludzkość pozostanie podzielona na zawsze.

Nie dlatego że coś się nie udało,że coś się popsuło.

Od samego początku tak właśnie miało być.

Ludzie skłóceni nie są niebezpieczni dla władzy,w interesie władzy było skłócić ludzkość

Religii chrześcijańskiej nie przywiózł nam żaden bóg jedyny.

To jest polityczny wynalazek imperium rzymskiego,wymyślony na podstawie semickiej mitologii.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Koran > Rozdział 109
109. Niewierni - Al-Kafiruna
109:1 Powiedz: "O wy - niewierni!
109:2 Ja nie czczę tego, co wy czcicie,
109:3 Ani wy nie jesteście czcicielami tego, Co ja czczę.
109:4 Ja nie jestem czcicielem tego, co wy czcicie,
109:5 Ani wy nie jesteście czcicielami tego, co ja czczę.
109:6 Wy macie waszą religię, a ja mam moją religię."
Zwróć uwagę że judeo-chrześcijan i muzułmanów nie nawraca się,nie wolno tego robić żeby nie ranić ich uczuć ;)
Oni mają prawo wierzyć w co chcą i nikomu nic do tego.
Muzułmanie rozumieją że mają WŁASNĄ tradycje i nie potrzebują cudzych.
Oczywiście,islam jest kolejną odnogą judaizmu ale Żydzi i Arabowie w sumie mieszkają razem
więc można powiedzieć że ich wynalazki są faktycznie ich.
W drugą stronę to nie działa,wyznawcy książek mają obowiązek nawracać innych
Ich nie obowiązują zasady których przestrzegania domagają się w stosunku do siebie.
Ich nie wolno ewangelizować ale oni mogą to robić z innymi.
O ile arab lub żyd mówiąc o islamie lub judeo-chrześcijaństwie ma rację mówiąc że to jest nasze
o tyle każdy kto nie jest żydem lub arabem,może powiedzieć tylko tyle że:
No tak,mam swoje ale co mnie to obchodzi,cudze lepsze.
Mam swoje tradycje ale mam je w d.
Rozumiesz politykę tej/tych religii?
Nacjonalizm dla żydów,globalizm/multikulti dla reszty.
"Katechizm żyda w ZSRR"
"Wzajemnie kochajcie się , wzajemnego wspierajcie się ,zjednoczcie, nawet jeśli rozrzuceni jesteście na wielkiej przestrzeni, lub gdy jesteście blisko od siebie, nawet jeśli macie nienawiść do siebie. Nasza siła leży w jedności - w to gwarancja naszego sukcesu, naszego zbawienia i dobrobytu. Wiele narodów zostało zabitych w rozproszeniu, ponieważ nie mieli jasnego programu działania i "poczucia łokcia".
My jednak, ze względu na rozproszoną na całym świecie, ale jedną rodzinę, przetrwaliśmy przez wieki i narody przetrwały pomnożone i wzmocnione. Jedność to cel ale także środek do celu.
Nie bój się protekcjonizmu - to nasze główne narzędzie, otworzył on drzwi do Żydów wszystkich narodowości, wszystkich wyznań, wszystkich stron. Prawdziwym internacjonalistą jest tylko ten, którego więzy krwi związane są z judaizmem(rzymskie judeo chrześcijaństwo,islam -NIC), wszystkie pozostałe to przekleństwo i oszustwa
Zwiększajcie udział osób zbliżonych po krwi, tylko oni zapewnią wam pożądaną biosferę.
Kształćcie swoje kardy.
To jest świętość nad świętości. Kadry decydują o wszystkim. (państwo kościelne już mamy)
Każde laboratorium, każda katedra, wydział każdej instytucji, gazety, czasopisma, wydawnictwa powinny być kuźnią naszych pracowników.
Przenikajcie na pozycje lidera do robotników i chłopów Gojów, dajcie im dużo pieniędzy, ale jeszcze więcej wódki aby płodzili w pijackim widzie gojów, zdegradowali się i naprawdę przedstawiali sobą zwierzęta robocze: pieniądze, wódka, sex i żadnej duchowości!
Nie pij alkoholu, nie pal, aby urodzić zdrowe, silne ciało żydowskiej populacji zdolne do przejęcia pokoleń. Niech każde pokolenie wszystkich nie-Żydów na świecie ma do czynienia z głęboką warstwą naszej obrony. Trzeba wszelkimi sposobami tłumić świadomość gojów, najlepszych z nich rozgniatajcie, najgorszego- takiego jak głupia owca-wywyższajcie.
Za każdym razem gdy idzie w zapomnienie starsza generacja, zamiast niego na scenie ma wzrosnąć jeszcze bardziej potężna kohorta przygotowanych wcześniej, nie gasnących duchem Izraela młodych Żydów . Aby to zrobić jak najszybciej trzeba umieszczać naszą młodzież na kluczowych stanowiskach, udowadniajcie każdemu i wszędzie ich dojrzałość i geniusz. Chociaż to jeszcze nie jest idealne to oni dojrzeją na pozycjach. Ten kto jest u władzy, jest inteligentny i ma rację".
Edytowane przez NIC

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

(...)Ja nie wspominam o jakiś doktrynach tylko o doktrynach kościoła Chrystusowego.Zgodnie z tymi doktrynami,elita kościoła jest od definiowania pisma i sposobu w jaki kościół ma działać(...)

Ale to nie z doktryn mamy być rozliczani po śmierci tylko z uczynków.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Z doktryn też,nie tylko mowa i zaniedbanie ale też myśli.

W religiach wschodu na których wzorował się kościół,nasze uczynki to nasiona,potencjał który zbieramy

W zależności od karmana,czyli naszej myśli mowy i uczynków,po śmierci poniesiemy konsekwencję

Czyli dostaniemy się do światów wyższych(w islamie i judeochrześcijaństwie zwanych niebem)

lub do niższych systemów planetarnych,zwanych piekłem.

406146_320041154771398_1558464931_n.jpg

Purany wspominają o 400 tyś. ras istot humanoidalnych, jakie mają zamieszkiwać różne planety

a także wymieniają liczbę 8 milionów form życia, w tym roślin i zwierząt.

Albo wrócimy na Ziemię i będziemy mieć kolejne życie

ale zgodnie z zasadą: jak sobie pościelesz tak się odrodzisz :D

Sami sobie tworzymy swój los,żaden Szatan nie robi za nas niczego złego

Wygodnie jest mieć Szatana na którego można zwalić winy za to kim się jest :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

(...)To było zaplanowane na długo przed,posunięcie polityczne Poza tym,Wojtyła nie był Polakiem więc żaden Polak nie został papieżem i nigdy nie zostaniealbowiemkażdy wyznawca Biblii Tory lub Koranujest zgodnie z pismem "duchowym ŻYDEM",a nie Polakiem. JPII był związany z Opus Dei oraz iluminatami/jezuitami,nic w jego życiorysie nie było przypadkowe lub naturalneWszystko było zgodne ze scenariuszem wyreżyserowanym przez elitę która ma władze nad światem.Twoje poglądy kształtują media,to co mówisz odzwierciedla dokładnie poziom Twojej wiedzy.Wiesz zbyt mało aby wyciągnąć inne wnioski.Jesteś skupiony na szczegółach a nie na całokształcie.(...)

Moje poglądy mogą kształtować rówieśnicy, którzy mieli okazję widzieć papierza, słuchać jego głosu a nawet go dotykać.

Tworzysz jakieś teorie spiskowe, nieprawdopodobne historie, które tak naprawdę niemają nic wspólnego z prawdą. Znalazłaś jakieś informacje oczerniające kościół i wszystko z nim związane. Kto rozpuszcza takie informacje, ci którzy chcą komuś dokopać a nie przedstawić jakieś fakty. A na jakiej podstawie mam wierzyć takim rzeczom? Za chwile się może dowiem że Karol Wojtyła działał razem z Hitlerem, mordował ludzi. Może on wcale nie był człowiekiem, może był nadczłowiekiem, a może był kosmitą, a może wszyscy księża to kosmici albo kosmiczni najeźdźcy, którzy chcą podbić Ziemię? Oto jest gotowy scenariusz do kolejnego filmu "Z archiwum X". A propo kosmitów jest tysiące świadków, twierdzących, że zetknęli się z kosmitami ale jest jeden problem nikt tego jeszcze oficjalnie nie udowodnił. Calemu światu. A może to świat żyje w zakłamaniu niechcą dać wiary pewnym faktom? Gdyby tak każdemu wierzyć na słowo albo na podstawie jakichś dowodów, twierdzeń to za jakiś czas możemy wylądować w szpitalu psychiatrycznym. Dlaczego przyjmujemy że 2+2 to cztery? Bo ktoś nam tak powiedział. Nie, to jest fakt. To że Ziemia nie jest płaska, to też jest fakt i to udowodniony. Ale to co chodzi po głowie przywódcy kościelnemu na Watykanie to mogą być tylko domysły a nie fakty. Nie umiesz oddzielić faktów od domysłów. Za dużo ulegasz wpływom przeciwników kościoła. Nie jesteś obiektywna. Wiele rzeczy tłumaczysz sobie tak aby pasowały do twoich poglądów. Używasz jakieś fragmenty biblijne, których w ogóle nie rozumiesz. Miotasz się niewiesz jak masz ugryźć dane fragmenty. Robisz dokładnie to o co oskarżasz kościół czyli podsówasz swoje teorie twierdząc że są prawdziwe a wszystko inne to kłamstwa, spiski, oszustwa i mydlenie ludziom oczu.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

(...)Z doktryn też,nie tylko mowa i zaniedbanie ale też myśli.(...)

Przykładowa doktryna:

"Całowanie stopy papieża wprowadzone przez papieża Konstantyna w roku 709"

Czyli co ja, mam być rozliczany po śmierci między innymi z tego czy całowałem stopę papieża?

Mówisz o doktrynach ale czy tak naprawdę wiesz o czym mówisz?

(...)Religii chrześcijańskiej nie przywiózł nam żaden bóg jedyny.To jest polityczny wynalazek imperium rzymskiego,wymyślony na podstawie semickiej mitologii.(...)

To, że w owych czasach powstało Chrześcijaństwo, jest faktem historycznym. To, że było politycznym wynalazkiem imperium rzymskiego to tylko teoria.

(...)No chyba że Jeszua i Ojciec nie są jednym bogiem?Zgodnie z Biblią nie są,Jeszua wielokrotnie o tym mówił.Więc dlaczego ludzie nazywają rabina z Nazaretu bogiem skoro ich bóg sam się tego wypierał?(...)

J(10; 30)

A dlatego, że sam też to potwierdzał.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Co do tlumaczenia czy czytania Bibli, zastanowmy sie pokornie nad tym zdaniem, bo w nim zawarte jest najwazniejsze:

„Wysławiam Cię, Ojcze, Panie nieba i ziemi, że zakryłeś te rzeczy przed mądrymi i roztropnymi, a objawiłeś je prostaczkom

Bog ktorego ktos ci wmowil nie jest tym prawdziwym Bogiem. Wydal za nas z Milosci Swojego jedynego Syna, wiec analfabetyzmem religijnym sa argumenty za tym, ze Bog ma czlowieka za swojego kleczacego pacholka. Przyjrzyj sie blizej tym ktorzy karmia cie nieprawda, bo tam gdzie jest zasiany zamet, niezgoda, watpliwosci, niespujnosc, chaos niedaleko tez jest krol klamstwa i manipulacji.

I powtorze jeszcze raz z cala stanowczoscia, ze ksiazka ktora sie inspirujesz miedzy innym tutaj w polecanych ksiazkach: 'Tybetanskie ksiegi zycia i umieranaia" jest z dzialu "okultyzm". Wiec w tym momencie rozmowa z toba nabiera bardziej formy: zwalczanie chrzescijan i Kosciola, w celu promowania zla i zlego.

Edytowane przez Donatka

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

To, że było politycznym wynalazkiem imperium rzymskiego to tylko teoria.

Ooo staaary,z taką wiedzą to my nie mamy o czym dyskutować.

A dlatego, że sam też to potwierdzał.
No i sam widzisz :D jeśli koś mówi że tak i że nie,tzn że tak :D
Nie może być że NIE .Skoro jest bogiem bo powiedział że tak jest
to nie jest bogiem bo też mówił że nie jest :) schizofrenia.
Niewygodne cytaty odrzucamy,udajemy że ich nie ma,wybieramy wygodne
i udajemy że jest fajnie :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

(...)Niewygodne cytaty odrzucamy,udajemy że ich nie ma,wybieramy wygodnei udajemy że jest fajnie(...)

Jedno z niewygodnych wyjaśnień:

Tajemnica Trójcy Świętej jest tak wielka, że ludzki umysł nie jest w stanie jej pojąć.

Jeśli by założyć, że Bóg jest nieskończenie doskonały i przewyższa człowieka pod każdym względem to przecież dla niego niepowinno stanowić problemu mówić w sposób niezrozumiały dla człowieka.

Może to być po prostu wymówka.

Z drugiej strony, dla kogoś kto nie chce przyjąć innych wyjaśnień najłatwiej jest powiedzieć, że Bóg jest schizofrenikiem.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Bóg jest tak doskonały i tak nas kocha,że mówi do nas w taki sposób

aby nikt go nie rozumiał,to ma sens :D

Nie ma problemu z mówieniem w sposób niezrozumiały,ale mówienie w zrozumiały sposób jest dla niego problemem

przewyższa jego zdolności :)

Najprostszym wyjaśnieniem schizofrenicznego charakteru Biblii,jest historia tej żydo-rzymskiej religii.

Teologia służy komplikowaniu prostych spraw.

Hermeneutyka biblijna - "nauka", której celem jest ustalenie zasad badania Pisma Świętego

niezbędnych do poprawnego interpretowania jego tekstu (zasady interpretacji Biblii).

Rozumiesz?Grupa kolesi siada i wymyśla zasadę interpretacji,tzn ustalają takie zasady

aby z interpretacji wyszło tylko to co sobie ustalili na początku że ma wyniknąć :)

W ten sposób to sobie można wszystko udowodnić.

Nikomu nie jest potrzebna niezrozumiała ideologia.

Nikt nie potrzebuje narzędzi którymi nie można się posługiwać.

Chyba że ktoś potrzebuje niezrozumiałej ideologii do tego aby ludźmi manipulować

​aby w zależności jak wiatr zawieje,można było zmieniać poglądy jak chorągiewka.

Gdy władzę przejmie lewa strona to my zawsze byliśmy po lewej stronie

i mamy na to dowody w piśmie

a gdy władzę odzyska prawa strona to przecież my zawsze byliśmy po stronie prawej

na co mamy stosowne cytaty w tym samym piśmie

a gdyby ktoś pytał jak to możliwe że jesteśmy za a nawet przeciw

wtedy powiemy że ludzki umysł nie jest w stanie jej pojąć.

Edytowane przez NIC

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

(...)Rozumiesz?Grupa kolesi siada i wymyśla zasadę interpretacji(...)

Kiedyś uważano, że Słońce krąży wokół Ziemi, a inne teorie to herezja. A dlaczego? Bo to było nie logiczne, niewygodne. Ale grupka kolesi siadła i wymyśliła.

Gdyby nie grupy kolesi siadający i wymyślający, gdyby nikt nie komplikowałby sobie życia, tylko przyjmował to co łatwiejsze, do dziś chodzilibyśmy po drzewach i mieszkali w jaskiniach.

To że grupka ludzi siada i kombinuje jak znaleźć wytłumaczenie dla skomplikowanych teorii, zjawisk nie czyni z nich spiskowców.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

O tym że Ziemia jest płaska ,świat dowiedział się dzięki kolesiom od teologii.

Wcześniej nikt nie wątpił w to że Ziemia jest okrągła,krąży wokół Słońca itd itp

Świat zna wielu ciemniaków,Kopernik,Galileusz...to wszystko sa czasy "światłego" kościoła

a prawda jest taka że już w czasach Sokratesa Ziemia była okrągła i nagle przestała,dzięki kolesiom od wymyślania doktryn.

Postęp zawdzięczamy "heretykom" a nie kościołowi i jego zabobonom.Już Ci o tym pisałem,poszukaj na poprzednich stronach.

Edytowane przez NIC

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Teoria geocentryczna (z gr. geo – Ziemia) – teoriabudowy Wszechświata, której istotą jest założenie, że nieruchoma Ziemia znajduje się w centrum Wszechświata, a wokół niej krążą pozostałe ciała niebieskie: Słońce, planety, Księżyc i gwiazdy.

Geneza teorii geocentrycznej

Na założeniach teorii geocentrycznej opierały się teorie budowy świata tworzone w starożytności. Pierwsze podobne tezy, mające charakter naukowej teorii, podał Eudoksos z Knidos w IVwieku p.n.e., formułując teorię sfer homocentrycznych. Zgodnie z jego teorią każda planeta (do nich zaliczano także Słońce i Księżyc, w odróżnieniu od nieruchomych gwiazd) leżała na zewnętrznej powierzchni sfery i do każdej planety przynależało tyle sfer, na ile jednostajnych ruchów po okręgu można rozłożyć obserwowany na niebieniejednostajny ruch planet.Teoria sfer homocentrycznych została następnie przebudowana i zastąpiona przez teorię geocentryczną sformułowaną wstępnie przezHipparchosa ze skomplikowanym układemdeferentów i epicyklów.Teorię geocentryczną dopracował następnieKlaudiusz Ptolemeusz w II wieku, nadając jej ostateczną postać. Teoria została przez Ptolemeusza opisana w jego dziele Mathematike Syntaxis znanym bardziej pod nazwą Almagest, wydanym około roku 140.Teoria geocentryczna opisana w Almageście była kanonem astronomii przez następne 1400 lat, aż do czasów Mikołaja Kopernika.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Wszystkie planety są w ruchu i każda może być "nieruchoma" względem innych

Starożytność to nie są początki ludzkości,poczytaj sobie Mahabharatę,masz tam opisy myśliwców i broni nuklearnej.

W porównaniu z technologią opisaną w Mahabharacie,współczesna cywilizacja to zacofanie.

http://rodzimowierca.wordpress.com/2014/06/07/co-jest-nauka-czyli-kulturoznawstwo-i-filozofia/

Wracając do głównego wątku.

Dlaczego nam Słowianom ciągle wciska się kult żydowskich idoli i wzorców do naśladowania?
Nie mamy naszych własnych, słowiańskich? Jak choćby Bolesław II Zapomniany, Masław czy Niklot?

Edytowane przez NIC

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

(...)O tym że Ziemia jest płaska ,świat dowiedział się dzięki kolesiom od teologii.Wcześniej nikt nie wątpił w to że Ziemia jest okrągła,krąży wokół Słońca itd itp(...)

Teoria geocentryczna powstawała na długo przed istnieniem doktryniarzy.

Na tematy wiary można tylko wymieniać poglądy i nic więcej ponieważ nie ma dowodów na istnienie Boga. Ty natomiast zaprzeczasz faktom naukowym. Temu co uczą w szkołach. A dlaczego? Bo niektóre rzeczy przeczą twoim bzdórnym teoriom spiskowym. To ty wyszukujesz tylko takie cytaty, które odpowiadają tobie i twoim teoriom, a odrzucasz te niewygodne, które mogłyby podwarzyć twoje tezy. A dlaczego? A dlatego bo nielubisz kościoła i nieważne czy to jest prawda czy nie. Trzeba podjąć walkę z kościołem zniszczyć go. Przecież jest faktem, że kośció robił źle, a to że coś mogło być dobrego to się nie liczy. To bzdóra, to bajka, spisek. Przecież tyle jest różnych teorii mówiących o spiskowej działalności kościoła. Tylko to się liczy i koniec kropka. Tak to jest się czerpie informacje od fanatycznych wyznawców teorii spiskowych "Z archiwum X". Ty tak naprawdę nie masz zielonego pojęcia o świecie o nauce o Bogu już nie wspominając. Cytujesz jakieś fragmenty które tobie odpowiadają, o których nie masz zielonego pojęcia. No a z kąd masz mieć skoro dla ciebie wiarygodne źródło informacji stanowią wyznawcy teorii spiskowych "Z archiwum X". Jakby iść dalej podobną drogą to okaże się że naukowcy też należą do grupy spiskowej bo oni tworzą wiele teorii które potem świat przyjmuje. Siada grupa kolesi i debatuje za plecami ludzi w jaki sposób wcisnąć im coś w co mogliby uwierzyć. A ile złego oni zrobili np. bomba atomowa, bronie chemiczne, biologiczne itd, itp. A to, że np. rozwinęła się medycyna to też jest ukartowane żeby od ludzi wyciągać pieniądze bo przecież jak ktoś jest biedny to na jakieś konkretne leczenie nie ma szans.

Ale jeszcze nie wszystko stracone. Jest przecież grupa wyznawców teorii spiskowych "Z archiwum X". Oni wiedzą. Oni rozszyfrowali Wojtyłę, Kopernika, oni rozszyfrują cały świat.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Fakty naukowe są takie że to nie jest wątek o nauce :)

Cała nauka jest do wymiany,takie są fakty.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz