Skocz do zawartości
Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble
Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble
Deseo

Pomoc z przyszłością psychologa

Recommended Posts

Witam, jestem "leniwym ale zdolnym" uczniem liceum. Mam dwa marzenia...

1) Iść do wojska (wiadomo. Pewna praca, dość częste rozrywki [strzelania itp] duma z posiadania munduru)

2) Pójść na psychologa lub psychiatrę.

I tu pojawia się bardzo duży problem... Pierwsze co przychodzi na myśl to MOŻLIWE zarobki.
W wojsku kroci się nie zarobi ale jednak ciekawa praca. W psychologii/psychiatrii przy w włożeniu trochę wysiłku można przysłowiowo zbudować dom i zasadzić drzewo. Każdy z moich znajomych twierdzi że nadam się jako pomoc psychiczna dla wielu osób ponieważ "mam gadanę i ciężkie rozkminy"

Chyba sam w to zacząłem wierzyć. Nie wiem czy to dlatego że, dostaje tyle pochwał czy może mam co do tego predyspozycje. Od zawsze chciałem pomagać w zrozumieniu teorii jak i praktyki odczuwania cudzego uczucia, różnych poglądów i zwalczania niepotrzebnych nieporozumień. No ale jednak to wojsko przyciąga mnie do siebie. Przyznam się, nie znam dobrze historii ale jednak czuję w sobie patriotyzm uczuciowy do tego kraju.
Pójście na kompromis nie wchodzi w grę. Muszę wybrać pomiędzy wojskiem a psychologią/psychiatrią.
Taki charakter, nie lubię łączyć połówek w całość.
Jeśli ktoś chciałby pomóc w tej sprawie NA POWAŻNIE i "zbadanie" mnie do czego się nadaję proszę o napisanie na Gady Gadu lub przez E-mail.
GG: 47456359

E-mail: kiepek95@gmail.com

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Cześć,

myślę, że Ojczyzna potrzebuje właśnie takich młodych, ambitnych i inteligentnych obrońców.

Na psychologię iść trochę ryzyk, bo np. może rozwalić się przekonanie o własnych predyspozycjach albo okazać się, że nikt tam nieporozumień nie zwalcza, ani że nikt nie opanował jeszcze sztuki odczuwania cudzego uczucia.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Hej,

możesz jeszcze połączyć dwa w jednym i zostać np. lekarzem psychiatrą lub psychologiem w wojsku. Najlepszą opcją jest iść do wojska i tam skończyć studia (bo przecież jeśli chcesz awansować w wojskowej hierarchii to musisz w międzyczasie kończyć jakieś studia).

• Like 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

To dwa różne kierunki. Co jest dla Ciebie najważniejsze? Jeden i drugi zawód to powołanie, pasja. Ale myślę że do zawodu wojskowego nie podchodzisz poważnie. Piszesz :dość czeste rozrywki - strzelanie. Co to mabyć?! Chcesz być dobrym wojskowym i służyć ojczyźnie, bronić ludzi kiedy zajdzie taka potrzeba, czy bawić się?! Życie to nie zabawa. Warto mieć zawód który daje nam satysfakcję, przynosi korzyści materialne ale trzeba swoją pracę szanować a nie iśćtam dla zabawy. Po Twojej wypowiedzi Twój dylemat jest dla mnie totalnie bezsensowyny. Przykro czytać o takim podejsciu młodego człowieka.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach