Skocz do zawartości
Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble
Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble
minga

Jak szukacie pracy?

Recommended Posts

Hej! Jak szukacie pracy? w internecie, gazety, bezposrednio firmy? ja totalnie sobie nie radze z tym.. napiszcie prosze jak wam sie udalo cos znalezc i gdzie ? pozdrawiam

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Pracę można szukać na wiele sposobów. Do tego co podałeś dołączyłbym jeszcze urząd pracy i pomoc od znajomych. Może jakieś kursy zwiększyłyby twoje szanse? To nie jest żadne pocieszenie ale nie jesteś jedyny, który ma problem ze znalezieniem pracy.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ja ostatnio znalazłam pracę na fb, ja akurat znalazłam grupę z zakresu jaki mnie interesował i tam znalazłam ogłoszenie o pracę.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

W mojej poprzedniej pracy dodawałam ogłoszenia dla swojego pracodawcy i w sumie jak zobaczyłam, że na niektórych portalach płaci się za publikację kilkaset złotych to masakra. Myślę, że wielu pracodawcom nie opłaca się publikować tam ogłoszeń.

Najlepiej to chyba pytać znajomych

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

W internecie to ryzyko bo wielu cwaniakow kreci,podobnie w gazecie.Pojscie do firm to dobry pomysl-ale lubia zbywac ludzi i najczesciej kazuja zostawic nr telk a i tak nikt nie oddzwania.Najlepszy sposob zeby znalezc robote to kumoterstwo czyli pro rodzinne koneksje np. poprzez tego ze stary tam robi badz robil,bbadz matka czy wzglednie wuj,ciocia,kuzyn,brat itp,jesli nie ma sie znajomosci to jest problem znalezc prace,niby kazdy gada ze jest praca ale trzeba sie dobrze nalazic jak sie znajomosci nie ma i studia ani szkoly tego niewiele zmieniaja ;) Co do wypowiedzi zeby w urzedzie pracy wg mnie to lipne i malo sie udaje zeby poprzez posredniak dostac robote.Co do facebooka to powiem tak internet nie jest zbyt wiarygodnym zrodlem szukania pracy.

Hej! Jak szukacie pracy? w internecie, gazety, bezposrednio firmy? ja totalnie sobie nie radze z tym.. napiszcie prosze jak wam sie udalo cos znalezc i gdzie ? pozdrawiam

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Strasznie negatywnie nastawiony jesteś do szukania pracy przez internet. Ja mam wręcz przeciwnie - chodzenie po tych firmach i zostawianie CV u sekretarek / pań z administracji itp niewiele daje bo te dokumenty w tajemniczych okolicznościach znikają i nikt się nie odzywa.

• Like 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

W internecie pracodawca moze rozne cuda napisac i naobiecywac lacznie z tym ile on to zaplaci pracownikowi.Na zywo szukac roboty to zawsze na zywo,bo widze gebe,slysze czlowieka co do mnie gada i mniej wiecej mam jakies wyobrazenie z kim gadam,a przez internet to niewiem czy gosc prawde tam napisal czy jaja sobie robi i dla hecy dal co na ogloszenie :unsure: podobnie z ogloszeniami w gazetach tez nie sa zbyt wiarygodne.Jak mowie najbardziej zalecam szukanie pracy poprzez znajomych wtedy jest najwieksza szansa.Druga sprawa to zalezy czy ty szukasz pracy biurowej czy fizycznej bo to tez zasadnicza roznica,wiec teraz niewiem jakiego rodzaju pracy ty szukasz :rolleyes:

Strasznie negatywnie nastawiony jesteś do szukania pracy przez internet. Ja mam wręcz przeciwnie - chodzenie po tych firmach i zostawianie CV u sekretarek / pań z administracji itp niewiele daje bo te dokumenty w tajemniczych okolicznościach znikają i nikt się nie odzywa.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Nie mam niestety takiego doświadczenia jak ty, a może raczej obycia życiowego i jestem w pewnym stopniu nieśmiała przez co dodatkowo nie wyobrażam sobie szukania praca chodząc od drzwi do drzwi. Wszyscy patrzyliby na mnie jak na kretynkę. Poza tym są setki osób w podobnym położeniu przez co konkurencja jest niezwykle duża i ciężko się przebić.

Wiesz jak zaproszą cię na rozmowę kwalifikacyjną też możesz z nimi porozmawiać i widzisz gębę. :)

Szukam pracy biurowej lub w jakimś urzędzie - no proszę wyobraź sobie, że jakaś "biurwa" (którą tak czy siak chcę być :P ) będzie sobie hodowała konkurencję :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

O internecie wspominalem ze to w wiekszosci daja ogloszenia podchodzacy pod cwaniakow i majacy wielkie oczekiwania wzgledem przyszlego pracownika.Znajomi ok ta droga jest najlepsza-choc tez nie sadze zeby dobra prace znajomi ci zalatwili bo sami by taka chcieli wykonywac.Biura hmm kazdy tylko do biura,a poszukasz ze pracy fizycznej bo biurowa dostac trzeba miec uklady najczesciej sa to uklady rodzinne.

przez Internet, przez znajomych, też w biurach

A no tak moglem przypuszczac ze ty byle jakiej pracy nie szukasz,ale od razu chcesz do biura :unsure: czyli popelniasz jeden zasadniczy blad ze szukasz wysokiego stanowiska zaraz po studiach-a w wiekszosci tego typu stanowiska sa niestety oblozone koneksjami rodzinnymi i dostac prace bez koneksji rodzinnych jest dosc ciezko.Wydaje mi sie ze powinnas sprobowac pracy fizycznej np. na tasmie,w sklepie,ukladac ubrania w odziezowym,badz pichcic kebaby,albo ulotki roznosic itp bo tego typu prace zdecydowanie latwiej dostac i nie trzeba miec plecow rodzinnych.Niestety zwlaszcza osoby konczace studia maja wysokie wyobvrazenie o sobie i za nic nie chca wrzucic do kosza swych wysokich ambicji i sprobowac prac fizycznych :rolleyes: dlatego wcale nie dziwi ze tak wysoki odsetek bezrobotnych stanowi wlasnie ta grupa.Jezeli chcesz wogole jakiekolwiek pieniadze zarabiac to musisz sprobowac tego co ci polecilem bo lata beda ci leciec,a dalej bedziesz szukac prac biurowych ktore jak mowie dostac jest najtrudniej.

Nie mam niestety takiego doświadczenia jak ty, a może raczej obycia życiowego i jestem w pewnym stopniu nieśmiała przez co dodatkowo nie wyobrażam sobie szukania praca chodząc od drzwi do drzwi. Wszyscy patrzyliby na mnie jak na kretynkę. Poza tym są setki osób w podobnym położeniu przez co konkurencja jest niezwykle duża i ciężko się przebić.

Wiesz jak zaproszą cię na rozmowę kwalifikacyjną też możesz z nimi porozmawiać i widzisz gębę. :)

Szukam pracy biurowej lub w jakimś urzędzie - no proszę wyobraź sobie, że jakaś "biurwa" (którą tak czy siak chcę być :P ) będzie sobie hodowała konkurencję :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Szukałam pracy przez rok- to co mi proponowali to była porażka. W jednym ze sklepów 3 zł za godzinę i praca na okrągło, żeby dostać średnią krajową. Nie da sie tak. Postanowiłam wziąść sprawy w swoje ręce i otorzyłam mały bo mały ale własny sklepik. I jakoś się udało :) Teraz jestem swoim szefem. No ale zainwestować jednak trzeba na początku. teraz zastanawiam sie nad zmiana operatora telefonicznego. Dużo jednak rozmawiam i dużo płacę. Znalazłam to USUNIETE i wydaje mi się, że ta zmiana wyjdzie na dobre jesli chodzi o moje finanse. Sam fakt że mają telefonie internetową jest dla mnie ważny :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Odnosnie jeszcze ogloszen z internetu jestem bardzo sceptyczny do tego typu ogloszen-gosc daje se jakies tam wypociny i szuka fachowca czytaj frajera zeby wszystko umial,po czym dzwonisz i zdziwienie bo gosc juz kogos znalazl albo placi tak smieszna kase ze na dojazd nie bardzo starcza a co dopiero mowic o zarobieniu.Lazenie po firmach owszem wymaga wiele wysilku glownie fizycznego i czasem psychiczne-ale widze goscia i slysze co mowi gdy pytam o robote i mam jakies rozeznanie,natomiast poprzez internet nie mam zadnego rozeznania o gosciu a dzwoniac przez tel gosc moze cokolwiek wkrecic i cokolwiek naklamac i nie widzac twarzy to mam wrazenie ze zwyczajnie klamie jak z nut.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ja na wakacje wyjeżdżam za granice bo moge sobie lepsze pieniądze zarobić no i zaoszczędzić. A jeżdże z agencją eurokontakt, oni załatwiają całą papierkową robotę.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Warto też pomyśleć o własnej firmie. Oczywiście nie należy zakładać jej bez żadnego pomysłu i biznesplanu, ale wg mnie to dobra alternatywa dla "normalnej" etatowej pracy. Można poszukać firmy, która zajmuje się doradztwem biznesowym i pomaga przejść przez cały proces rejestracji działalności, tak jak tu http://doradztwo.netrix.com.pl/uslugi/doradztwobiznesowe/ .

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

za granicą szukam pracy :D a raczej u pośredników, co za granicę wysyłają, w PL to się nie opłaca myśleć o odkładaniu na wesela czy mieszkanie, trzeba poemigrować. w Niemczech się całkiem dobrze pracuje, blisko jest, a pieniądze dobre. sama wypróbowałam link2usedom, agencję ze Świnoujścia, razem z moim byliśmy po kilka miesięcy na zarobku. dobry sposób na odkucie się

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

ja tam pracuję teraz w księgowości, ale chcę to rzucić w cholerę i wyjechać ... no nie, nie w bieszczady niestety, ale nad morze :D byłoby super wynajmowac tam turystom mieszkania. już trochę oszczędności mam, kalkulacji zrobionych też, czy się to płaca zaczynać i jak zacząć w ogóle. no i znalazłam nawet idealne kwatery pod wynajem [LINK USUNIETY] byłoby wspaniale mieć taki apartament, żeby go móc wynajmować, na tym to czysty zysk można mieć jak się już spłaci kredyty :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ze znalezieniem pracy nie jest teraz to kolorowo jak to sie mowi wszedzie w mediach. Niby bezrobocie spada a widze sporo osob ma i tak dalej problem ze znalezieniem zatrudnienia. W gronie znajomych zauwazylem duzo osob po studiach nie wiedziacych co ze soba zupelnie zrobic. W wiekszosci ogloszen o prace wymagaja niewiadomo czego, najlepiej kilkuletniego doswiadczenia .. tylko ciekawe skad te osoby je maja miec. Jedyne wyjscie to jakies praktyki podczas studii ale nie kazdy ma na to czas bo walczy o przetrwanie. Postanowilem pomoc jednemu znajomemu po studiach i zaczalem robic rekonesans .. udalo mi sie natrafic na ciekawa oferte w tej firmie http://www.dockinlodz.com/ gdzie ponoc przyjmuja ludzi bez wyksztalcenia, jedynym wymogiem jest znajomosc jezyka obcega (zapewne angielskiego). Co uwazacie o takim rozwiazaniu? Przy okazji jesli macie jakies dobre kursy do podszfliowania swojego angielskiego to prosze o info. Pozdrawiam

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Wszystko zależy od tego jakiego rodzaju pracy szukasz. Można udać się do biura pośrednictwa pracy,ale najszybciej w internecie.  Poważniejsi pracodawcy zamieszczają ogłoszenia  wraz aplikacją więc od razu można wysłać swoje CV. Ponadto są gazety , znajomi którym warto wspomnieć że szuka się pracy i wiele innych sposobów. Podstawa to chęć do pracy.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
O 15.01.2017 o 17:47, marciapka napisał:

Ze znalezieniem pracy nie jest teraz to kolorowo jak to sie mowi wszedzie w mediach. Niby bezrobocie spada a widze sporo osob ma i tak dalej problem ze znalezieniem zatrudnienia. W gronie znajomych zauwazylem duzo osob po studiach nie wiedziacych co ze soba zupelnie zrobic. W wiekszosci ogloszen o prace wymagaja niewiadomo czego, najlepiej kilkuletniego doswiadczenia .. tylko ciekawe skad te osoby je maja miec. Jedyne wyjscie to jakies praktyki podczas studii ale nie kazdy ma na to czas bo walczy o przetrwanie. Postanowilem pomoc jednemu znajomemu po studiach i zaczalem robic rekonesans .. udalo mi sie natrafic na ciekawa oferte w tej firmie http://www.dockinlodz.com/ gdzie ponoc przyjmuja ludzi bez wyksztalcenia, jedynym wymogiem jest znajomosc jezyka obcega (zapewne angielskiego). Co uwazacie o takim rozwiazaniu? Przy okazji jesli macie jakies dobre kursy do podszfliowania swojego angielskiego to prosze o info. Pozdrawiam

Wazam ze masz duzo racji.To co piernica media to jedna sprawa,gdyz chca przedstawic obraz kolorowy i podtrzymac ducha w narodzie,ale w realu wyglada tro duzo gorzej.

O 16.01.2017 o 14:40, Atka777 napisał:

Ja w ogłoszeniach w necie...

W necie ogloszenia o prace daje mnostwo cwaniakow.Pare razy dzwonilem z intrnetu o prace i ci co tam  oglaszenia dawali okazywali sie bardzo nieprzyjemni,niemili w rozmowie i bardzo wymagajacy.Generalnie niezbyt polecam ogloszenia w necie daja glownie cwaniaki.Najlepiej prace dostac poprzez znajomych,zeby miec jakies oparcie w nich.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz