Skocz do zawartości
Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble
Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble
orzech

Krople do nosa są szkodliwe?

Recommended Posts

Słyszeliście coś o tym, że długotrwałe stosowanie kropli do nosa może uzależnić. Zamiast pomagać, powodują obrzęk i problem się pogłębia. Jak więc radzić sobie z katarem? Macie jakieś skuteczne i bezpieczne sposoby na katar?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Nieleczony katar trwa tydzień,a leczony 7 dni.To tyle jeśli chodzi o skuteczność.Leczyć należy to co wywołało katar,a nie sam katar.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Nieleczony katar trwa tydzień,a leczony 7 dni.To tyle jeśli chodzi o skuteczność.Leczyć należy to co wywołało katar,a nie sam katar.

Tylko, że u mnie często zdarza się tak, że katarowi nie towarzyszą żadne inne objawy, więc trudno stwierdzić od czego on jest. Nie biorę wtedy środków na przeziębienie, tylko staram się zwalczyć sam katar.

Edytowane przez orzech

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

krople na bazie xylometazoliny jak najbardziej mogą powodować uzależnienie i uszkodzić śluzówkę. Lepiej ich unikać. Można za to zastosować areozol Euphorbium S, który jest bezpieczny i nie wysusza ani nie podrażnia nosa. Polecają go nawet pediatrzy dla dzieci. Katar powinno się leczyć, bo może doprowadzić nawet do zapalenia ucha czy zatok, a to mało sympatyczne dolegliwości, zwłaszcza gdy towarzyszy im wysoka gorączka.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Z tego, co zdążyłem się zorientować, to chyba wszystkie krople do nosa zawieraja xylometazolinę. No chyba, że się mylę, ale szczerze, nie spotkałem sie z innymi. Chyba, ze woda morska, ale ona nie pomaga.

• Like 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

O uzależnieniu nie słyszałam, ale zbyt długie używanie może podrażnić śluzówkę, zamiast pomóc w leczeniu kataru.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Jeżeli krople do nosa są stosowane dłużej niz 5 dni to może to powodować nieżyt nosa no i uzależnienie znam ludzi którzy po kilka lat takie krople  biora i nie moga bez nich zyc smutne ale prawdziwe. Generalnie jezeli chcecie wyleczyc katar, ktory jest spowodowany przeziebieniem to sambucol extra strong 2/3 dni i po przeziebieniu nie rozumiem po co siegac po krople ja nigdy tego nie robie i katar innymi sposobami lecze ;)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz