Skocz do zawartości
Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble
Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble

Recommended Posts

Nie ma czegos takiego........ jesienna chandra, przesilenie wiosenne, może jeszcze letnia melancholia i zimowa nostalgia? Wszystko by nam przeszkadzało, a to brak światła, a to budzenie się przyrody do życia, wiadomo, że jeśli się o siebie nie dba, to efekty są jakie są i to bez względu na porę roku.

• Like 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ja tam lajtowo,uwielbiam zime:) W lecie za to czuje sie gorzej bo nie trawie upałów.Wiosna i jesień po prostu mi mijają.Nie odczuwam jakoś przesilen ani chandr,ani nawet nostalgii:)

Za to uwielbiam pełnię księżyca,noce w których wysypiam sie na maxa:)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Też uważam, że jest coś takiego. Każdy organizm jest natomiast inny. Niektórzy źle czują się przy niskim ciśnieniu, pochmurnej pogodzie, inni lepiej funkcjonują rano a jeszcze inni wieczorem. Przesyłam także link do artykułu dotyczący depresji właśnie tą porą http://newwoman.pl/czy-to-tylko-spadek-formy-czy-juz-depresja/

Samopoczucie fizyczne to tylko jedna strona przesilenia, zobaczcie jak długa zima wpływa również na psychikę.

Pozdrawiam,

Anna, www.newwoman.pl

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Aja, potoczine ludzie nazywają to depresją, nie mozna wymagac od przeciętnego Kowalskiego by znał warunki diagnozowania depresji ;)

Aczkolwiekistniają homeopaci i jest to powszechnie wiadome, sama jestem jednym z nich. Jakbym zamieszkała w kraju w ktorym nie ma lata prawdopodobnie depresji rzeczywiście bym się nabawila, bo stan obnizonego nastroju by się rozciągnął w czasie.

Nigdy jednak nie rozumialam problemu przesilenia wiosennego. Słeneczko po zimie w końcu grzeje pysia i jest to raczej doświadczenie jak najbardziej na plus, żyć się chce ;). Natomiast rzeczywiście na jesień - zimę, szukam tylko wymówek by zagrzebac się w domu i patrzeć w przestrzeń, bo kompletnie nie mam energii, ani nastroju do czegokolwiek

• Like 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Chyba meteopaci? :)

Zgadzam się, słońce świeci, nie pozostaje nic innego, tylko się cieszyć.

Chociaż z tego, co wiem, istnieją powiązania pogody z nastrojem, czego doświadczają mieszkańcy Skandynawii, więc coś w tym jest. Tylko, że oni się pewnie cieszą wiosną, a nie narzekają, bo im przeszkadza brak światła, szczególnie zimą. Nie wiem, jak to dokładnie działa, ale wiem, że nawet fototerapii się poddają.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach