Content: Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble
Background: Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble
Pattern: Blank Waves Notes Sharp Wood Rockface Leather Honey Vertical Triangles
dupek.zoledny

Bibliografia, trauma z dzieciństwa a życie dorosłego człowieka

1 post w tym temacie

Witam!

Jest to mój pierwszy post na tym forum, dlatego serdeczne dzień dobry i pozdrowienia dla wszystkich użytkowników. :)

Mam nadzieję, że założony przeze mnie temat, umieszczony został w odpowiednim dziale, jeżeli jednak nie, to bardzo przepraszam i proszę o przeniesienie, gdyż bardzo zależy mi aby pozostał.

Staram się zanalizować psychikę poety i pisarza, wpływ wydarzeń z dzieciństwa na jego dorosłe życie, prozę, lirykę. Moje przekonania powinnam oprzeć na wiarygodnej literaturze naukowej. Chciałabym także potwierdzić słuszność moich tez. Bardzo, bardzo proszę zaznajomionych w temacie użytkowników o pomoc w odnalezieniu publikacji. Przyznaję się bez bicia, to z mojej strony lenistwo, jednak jest ono podyktowane brakiem obeznania w owej, wyspecjalizowanej literaturze. Będę bardzo wdzięczna za każdą publikację. Proszę aby materiały nakreśliły model wypowiedzi na temat:

-> Wpływ przemocy fizycznej wobec dziecka w jego dorosłym życiu,

-> Brak zainteresowania rodziców dzieckiem, a dorosłe życie dziecka

-> Przemoc psychiczna rodziców, a dorosłe życie ofiary

-> Alkoholizm ojca i rodziny, a dorosłe życie dziecka oraz powielanie złego wzorca zachowania

-> Odrzucenie dziecka przez rówieśników, a brak zaangażowania w życie społeczne, wyobcowanie, wrażliwość, dorosłe życie ofiary

-> Wpływ alkoholu na zmiany w osobowości człowieka uzależnionego

-> Brak obiektywnej samooceny spowodowany doświadczeniami z dzieciństwa

-> Uwrażliwienie na krzywdę innych spowodowane własnymi, przykrymi doświadczeniami

-> Negatywne zachowania ojca, a podejmowanie ich przez syna

-> Pisanie jako forma odreagowania

-> definicja słowa "outsider" (te ze sjp są bardzo wybrakowane i ubogie w treść)

W zamian za pomoc obiecuję podzielenie się efektem pracy, przedmiotem badań będzie Charles Bukowski.

Uściski,

D.Ż.

Edytowane przez dupek.zoledny

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się