Skocz do zawartości
  • Ogłoszenia

• d34m0n_chi1d

nForum.pl zaplaci ci za aktywnosc!   08.07.2018

Na forum trwaja aktualnie testy majace na celu zbudowanie systemu pozwalajacego kazdemu userowi na monetyzacje swojej aktywnosci na forum. Testujemy rozne metody w tym np. zdobywanie punktow za aktywnosc oraz czas spedzony na forum. Celem jest zbudowanie prostego systemu dajacego mozliwosc faktycznej monetyzacji, bez haczykow typu mozliwosc wymiany tylko na nagrody lub wysokie minimum wylaty. U nas bez takich. Aktywnosc bedzie docelowo wymieniana na zlotowki, latwo i w kazdej chwili, wyplacana na konto bankowe. Przepraszamy za mozliwe przerwy w dzialaniu forum oraz dziekujemy za wyrozumialosc.
geforc

Problem z .... psem ?

Recommended Posts

Witam, na początku zacznę od tego że nei wiem czy wybrałem dobry dział... jeśli nie to proszę o przeniesienie...

A przechodząc do problemu... od soboty mam psa, szczeniaka 5 miesięcznego, od zawsze chciałem mieć szczeniaka, wychowywać go od podstaw itp itd... no i mam, tylko że teraz nie wiem czy nie mogę się do niego przyzwyczaić czy po prostu ma coś w sobie ten pies, cośtakiego co mnie denerwuje i irytuje... Od soboty nie mogę spać, ciągle jestem spięty i zestresowany, mało jem, prawie wcalę, dostałem biegunki, głowa mnie boli... Nie jest to mój pierwszy pies, z tym że pierwszy raz mam szczeniaka... poprzednie psy miałem ze schroniska bo rodzice tak woleli, a teraz jak już ja niby go chciałem to go wzięlismy... a teraz mamy problem, tak sobie mowilem ze bede z nim chodzil na spacery, bede go karmil, a teraz sa takie momenty ze nie moge na niego patrzec... Denerwuje mnie to ze tak biega, halasuje, bawi sie ciagle skacze, tylko że wiedziałem wczesniej że takei coś będzie... tzn wiedziałem z gazet jak czytałem, i od znajomych, z neta... sam tego nie doświadczyłem nigdy... Teraz np zamknąłem drzwi od pokoju i mam chwilę spokoju, mimo tego że słysze go jak się tłumi w przedpokoju... a jeszcze jednym momentem kiedy czuję spokój i ciszę to czas jak się kładę spać i przed uśnięciem... ale czuję w podświadomości że od rana będzie to samo, młyn... oczywiście jedynym rozwiązaniem jest oddać go do hodowli... tylko że wątpię że zwrócą kase za niego, a to aż 1500zł... do lasu go nei wywiozę na pewno ani do schroniska nie oddam... pomóżcie mi jakoś bo strasznie mi cięzko z tym wszystkim...

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

To jest szczeniak i zachowuje się dokładnie jak szczeniak,jest żywy i ciekawy.Próbowałeś się kiedyś z nim bawić?Chodzisz z nim na spacery?Ma jakieś zabawki,którymi może się zająć?Coś do gryzienia,bo w tym wieku jeszcze im zęby wypadają i wyrastają stałe.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Wiem ze tak sie zachowuje i wiedzialem to wczesniej, a teraz jak przyszlo co do czego to mnie to drażni i stresuje, tak jak pisalem... ma zabawki, matka z nim chodzi... jak moge sie z nim bawic albo chodzic jak mnie drazni i denerwuje ?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Matka, ale tylko dlatego że ze mną nie chciała chodzić, z ojcem też... było wiele prób i się nie dało...

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

A no właśnie zajmowała się mama.Może ty zwyczajnie nie lubisz psów?To jest jakaś konkretna rasa? Możecie poszukać tresera,który trochę z nim popracuje,nauczy podstawowych komend i was jak postępować z psem.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

lubie psy... tylko zawsze dorosłe mialem no, nigdy szczeniaka... rasa king cavalier spaniel

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

No to nie dziwne,że ma tyle energii.Spaniele to były psy myśliwskie,więc potrzebuje sporo ruchu i stymulacji i zwyczajnie szkoda,żeby taki pies się marnował.To,że wygląda jak maskotka nie znaczy,że będzie psem kanapowym.

Myślałeś,że szczeniaka nauczyśz sztuczek itd.ale do tego potrzeba wiedzy i umiejętności,no i przede wszystkim innego nastawienia.Puście go na tresurę,pies skorzystka i wy też i być może zacznie ci to w końcu sprawiać frajdę jak zobaczysz pierwsze efekty.Spacer na siusiu i kupkę i jedzenie to żadna frajda,każdy pies z nudów zrobi demolkę ;)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ja tam z psem ni mam problemow,inna sprawa ze juz mam ponad 15lat i wiele rozumie,nawet kroliki i kury pilnuje w zagrodzie latwo sie zaprzyjaznil nawet gdy droga koty chodza to nie szczeka chyba zeby wszedl do ogrodu to go odstraszy :unsure:

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Geforc, a byłeś do któregoś ze swoich psów szczególnie przywiązany? Co się stało z ostatnim? Po jakim czasie wzięliście nowego psa?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Też mam 5- miesięcznego szczekaniaka. Jest tak samo żywa jak i Twój. Nie widziałam jej od tygodnia i tęsknie za nią jak za nikim innym. Nie wiem jak możesz jego nie kochać. Szczególnie teraz kiedy słodko wygląda, zaczepia i chce się bawić. Moja sunia też strasznie psoci, ale po prostu trzeba się z nią bawić. Kup swojemu gumowego kuraka i porzucaj trochę a zobaczysz jaka to frajda. Jak go zmęczysz trochę to gdy przyjdzie do domu będzie spał. Spaniele to bardzo żywiołowe psy więc nie wiem czy chciałeś go tylko wyprowadzać na spacery na chwilę na siusiu?

Może po prostu przyzwyczaiłes się tylko, że pies musi być w domu i nie ma przy nim żadnych obowiąków. Tak jak opisywałeś tylko mama się nimi zajmowała jak dotąd. No cóż... Tak to jest kiedy się zachce zabawki... Zazwyczaj szybko się nudzi.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

popieram.. oddac na tresure lub poswiecic sie  i samemu wychowac... ja wychowalam kilka szczeniakow w swoim zyciu biorac psyc ze schroniska na dom tymczasowy na szkolenie i leczenie.. pomagaly mi smakolyki od vetexpert takie ciasteczka snack skin & coat dog z lososiem.. jesli nie byles gotowy na szalonego malego szczeniaka to nie rozumiem po co ci pies... taki okres szalenstwa moze trwac nawet rok czy dwa.. to tak jak z dziecmi

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz