Content: Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble
Background: Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble
Pattern: Blank Waves Notes Sharp Wood Rockface Leather Honey Vertical Triangles
VVigor

Wpływ rapu na społeczeństwo.

13 postów w tym temacie

Cześć! Od jakiegoś czasu zbierałem się do napisania tego tematu. Jestem ciekaw co sądzicie o (jak to wyżej wspomniałem) wpływie rapu na społeczeństwo. Mam na myśli utwory jak i wykonawców próbujących coś przekazać jak i również debili nawijających tylko dla komercji. Próbowałem jakiś czas, a dokładnie 2-3 miesiące popatrzeć na ludzi kątem tego czego słuchają. Hmm- jakby nie mówić, niczego nowego nie odkryłem.(oczywiście z podziałem,ale to zaraz); dajmy na to znam dwójkę ludzi, chłopak i dziewczyna, obydwoje słuchają muzyki typu firma (?!), słoń (Jezu...) itp. Przegadałem z nimi trochę, obydwoje nie mają problemów w domu, normalna rodzina, a (w wieku 18 lat) nie potrafią się dobrze wypowiedzieć w ich ojczystym języku. Znakami przystankowymi stanowią słowa ku***,ch**, dalej nie wspomnę. Picie,palenie to rzecz normalna, zupełna codzienność, oczywiście pisanie po blokach,domach, obydwoje wielce przeciwko policji... Druga grupa, tu już osób jest 4; muzyka typu Grubson (Boże, skąd oni biorą te przezwiska ;o), Rahim itp. Może coś lepiej... słownictwo- to samo. Oczywiście wszyscy za legalizacją marihuany, jednak to jaka jest na prawdę wiedzą tylko z kwejka i innych tego typu stron... Jedną osobę z nich znam dość bliżej, swojego czasu, jakieś 4 lata temu nie słuchała takiego czegoś, raczej coś spokojnego, z przekazem, zmieniło się to po tym jak usłyszała utwór jakiegoś wykonawcy. Od tego czasu? Nie mogę przesądzać, że to tylko wpływ muzyki... ale teraz ta osoba potrafi komuś, kogo zna od dziecka wybić zęby za krzywe spojrzenie... Sam staram się słuchać utworów z przekazem, jeśli piosenka mi się spodoba od razu patrzę na jej tekst, próbuję ją zrozumieć, wynieść coś. Nie uważam siebie za znawcę muzyki, jednak to co teraz widzę, słyszę o młodzieży ( chociaż sam się do niej zaliczam) dzieje się raczej przez takich artystów. To nie temat, który ma na celu obrażenie kogoś. W żadnym razie! Jestem ciekaw tylko waszej opinii na ten temat. Co do motywacji; co mnie nakłoniło do napisania tego tematu; jestem już z dziewczyną dość długi okres. Słuchała z reguły utworów wykonawców takich jak Adele, Eminem, nic złego. W pewnym czasie złapała "zajawkę" na psycho rap... wtedy się pogorszyło, język... pominę, to jak się zachowywała... m a s a k r a. Nie potrafiliśmy normalnie rozmawiać... no i się skończyło :) A teraz wy!

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Pytasz o rap, czy o muzykę w ogóle?

Chociaż to i tak bez znaczenia.

Muzykę kształtuje pewna grupa osób o pewnych poglądach, tak się tworzą nowe gatunki, nowe subkultury. Potem inni czerpią z tych subkultur i gatunków, inspirują się nimi. Tak było od zawsze, bo po to muzyka jest, żeby w pewien sposób wpływać na nas.

Dresiarze sluchający hip-hopu nie są niczym wyjątkowym, kiedyś istniały inne subkultury np. gitowcy, też raczej odbierani negatywnie.

Ludzie kształtują sztukę, sztuka kształtuje ludzi. To normalne zjawisko. To, że ktoś słucha agresywnego rapu, wynikać może z innych czynników, które w jakis sposób zdecydowały, że wybrał akurat taką muzykę. Myślę, że nie powinnismy mówić o wpływie muzyki na społeczeństwo, to duże uogólnienie. Należałoby raczej powiedzieć o grupie młodych ludzi, których osobowość dopiero się kształtuje. Ukształtowana osobowość nie ulega tak łatwo wpływom muzyki.

Ale to tylko moja opinia.

Edytowane przez Aja

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Jak najbardziej popieram Aje. Cóż wykonawcy których wymieniłeś również mają przekaz tylko on nie trafia do wszystkich. Wpływ muzyki na ludzi w kwestii ich inteligencji jest stereotypem. Rap jest dosyć buntowniczym gatunkiem muzyki, dlatego tak wiele młodzieży jej słucha. Widzę że jesteś sceptycznie nastawiony do "komercji". Każdy artysta który zarabia na swej twórczości jest artystą komercyjnym.

To że Twoja dziewczyna słucha psychodeli może oznaczać że przeżywa ciężki okres w życiu.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

hahhaaha

obecnie antykomercyjność jest największa komercją :)

"To że Twoja dziewczyna słucha psychodeli może oznaczać że przeżywa ciężki okres w życiu."

albo znaczy to dokładnie nic :D

może slucha tego z ciekawości...

mam prosbe... prosze nie być takim zaściankowym kmiotem. dziekuje

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

wybaczcie za długie nie odpowiadanie. Jzn; o tym kmiocie mówisz do mnie, czy do kogoś z góry?

Owszem, przechodzi trudny okres,tylko z tego co widzę, to wcale dobrze na nią nie działa, zaczęła się robić taka... jakby nie mówić wkurzająca, o wszystko zaczyna się rzucać a gdy tylko powiem jedno złe słowo na jakiegoś wykonawcę to zostaję zmieszany z błotem. Widać jest w tym jakimś przekaz,ale niekoniecznie dobry...

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Okoliczności życiowe Twojej dziewczyny mogły determinować rozpoczęcie słuchania nowej muzyki, czyli negatywne zmiany u niej, nie wynikają ze źródła jakim jest ten typ muzyki, mają inne podłoże.

Jednak mimo wszystko - m.in. rap czy hip-hop, słuchają przede wszystkim osoby agresywne - nie wiemy, czy ich sytuacja powoduje wybór tej muzyki, czy ta muzyka powoduje ukształtowanie się osobowości buntowniczej, szukanie "podobnych" znajomych z tego kręgu...

Tutaj też nie należy generalizować - ja osobiście nie lubię hh, ale czasem parę kawałków posłucham. Osoby, które tylko ograniczają się do hh, mogą odznaczać się pewnymi cechami, które są w takiej "symbiozie" z przekazem, który ukazuje muzyka jaką jest hh.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

"Jednak mimo wszystko - m.in. rap czy hip-hop, słuchają przede wszystkim osoby agresywne - nie wiemy, czy ich sytuacja powoduje wybór tej muzyki, czy ta muzyka powoduje ukształtowanie się osobowości buntowniczej, szukanie "podobnych" znajomych z tego kręgu..."

Takk! dokładnie o to mi chodzi. Co do tego bardzo długo się zastanawiałem, czy to muzyka tak na nią działa, czy to ona tak się zmieniła, że zaczęła takiej muzyki słuchać. Ogólnie od jakiegoś czasu nie jest za dobrze między nami... Nie wiem czy jest to spowodowane muzyką... nie mam pojęcia. Jednakże co do generalizowania; znam w cholere osób, które niestety w momencie,w którym zaczęły słuchać hh,rapu po prostu zeszły na złą drogę... Idealnym przykładem jest mój "były" przyjaciel, świetnie mi się z nim zawsze rozmawiało, do czasu jak nie posłał mi piosenki tego typu i uznał to za "cudną muzykę", po czym, po jakimś miesiącu chciał wybić mi zęby...

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Sama muzyka nas nie zmienia. Jesteśmy zbyt skomplikowani.

Chodzi o to, że zaczynając lubieć ten hh, zaczynamy obracać się w szerokim kręgu, wychodzącym poza daną muzykę - lubiąc hh, lepiej lubimy osoby słuchające hh, skoro ich lepiej lubimy, to przyjmujemy ich punkt widzenia na świat, wartości, dopasowujemy się w jakiś sposób. Mimo to, jest ALE.

Dlaczego Twoja dziewczyna zaczęła słuchać hh ? Stawiam bardziej na to, że zrobiła to za sprawą kogoś - kto ma "lepiej", może lepsze powodzenie, więcej znajomych etc itp - może chce się dopasować do jakiejś grupy - wtedy zmienia ją ta grupa, w której muzyka jaką jest hh, to jeden z wielu czynników charakteryzujących ową grupę. Być może Twoja dziewczyna (nie znam waszego wieku) - zaczęła się buntować, znalazła subiektywnie lepszą drogę życia - wtedy słuchanie tej muzyki, jest swego rodzaju wyrażaniem się, czyli dodatkiem, do tego, co wybrała.

Ogólnie jak pewnie zauważyłeś - słuchając daną muzykę, nie zaczynamy się zmieniać - te zmiany mają początek wcześniej, także Twoja dziewczyna RACZEJ nie zmienia się z powodu hh, a z innego powodu, który sympatyzuje z muzyką jaką jest hh.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ogólnie nie spotyka się dużo ze znajomymi, jednak chciałaby być znana, nie ukrywam. W szkole na pewno zna dużo osób słuchających hh, nie znam się za bardzo w jej otoczeniu oprócz najbliższych jej znajomych, więc nie mogę mówić, że wiem z kim się zadaje. Raczej o nią się nie martwię, bo nie założyłem tematu po to by prosić was o radę odnośnie jej, ale żebyście wypowiedzieli się co o tym sądzicie. Może rzeczywiście muzyka jako taka nie zmienia ludzi, jednakże środowisko w jakim ludzie przebywają z pewnością już tak. Jakie macie jeszcze z tym odczucia? Może sami byliście przykładem jak muzyka i jej środowisko wpływa na ludzi?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

przecież rap i rap to różnica. nie można nic zdefiniować po tym słowem. jest rap uliczny, bardziej intelektualny dla komopletnie innych ludzi. swoich raperów odnajdzie chłopak z ulicy jak i student politechniki . jako że sporo tego słucham to co nie co orinetuje jaki rap jest robiony .

poza tym nie rozumiem jaki ma wpływ na ludzi? taki sam jak każda inna muzyka czy inna dziedzina sztuki. a jak ktoś zacznie przyjmować postawy dla niego nie naturalne tylko na fali muzyki to życie szybko ustawi go do pionu ;) więc nie masz się czym martwić

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

"Wpływ rapu na społeczeństwo" - temat zachęcający, jednakże nic co tutaj napisaliscie, nie ma nic wspólnego z tym tematem ... :/ Po pierwsze osoby nie zainteresowane rapem, lub bazujace jedynie na domysłach a nie gruntownych badaniach, nie powinny zakładac tego tematu. Tym bardziej ,że twoja historia określa zachowanie jednego osobnika nie grupy społecznej. Gwałtowne zmiany charakteru dyktują 3 czynniki (przeważnie) : zmiana otoczenia (zamieszkanie, przyjaciele itp. ), przebyta trauma (śmierć bliskich, urazy, odtrącenie itp. ) i choroby psychiczne (genetyczne uaktywione, nałogi,załamania). Zmiana muzyki nie ma zbyt dużego wpływu na nasz charakter, napewno nie gwałtowny.

Pozdrawiam,

Brainexpert

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
O 17.06.2012 o 23:02, k4m1l89 napisał:

Sama muzyka nas nie zmienia. Jesteśmy zbyt skomplikowani.

Podpisuje się pod tym.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz