Content: Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble
Background: Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble
Pattern: Blank Waves Notes Sharp Wood Rockface Leather Honey Vertical Triangles
d34m0n_chi1d

Programowanie

13 postów w tym temacie

Pisałem c - borland, apio; Delfi - borland; trachee java a czego potrzebujesz??

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

W zasadzie nic konkretnego nie potrzebuję. Wziąłem się za Javę ostatnimi czasy i codziennie poświęcam na nią parę chwilek. Udało mi się napisać pierwszy programik, który pozwala wyliczyć bilans zysków/strat, gdzie wpisuje się liczbę przepracowanych dni, stawkę na godzinę (to strata) i cenę jaką możemy wziąć za projekt, żeby się opłaciło.

Małe, 10 minut dłubania, ale cieszy. :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Dla kogoś kto o pisaniu w javie nie ma pojęcia, co byś polecił na początek? Jest jakiś darmowy program który uczy podstaw?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Monk, na początek będziesz potrzebował programu do pisania w tym języku. Oczywiście możesz używać notatnika i temu podobnych, ale moim zdaniem lepsze są takie ulepszone notatniki do javy, które podświetlają kolorami różne komendy czy zaznaczają błędy. Ja używam JCreator, ale słyszałem wiele dobrych opinii o Eclipse. Oba za free i oba pozwalają sprawdzić poprawność kodu z wskazaniem linii w której jest błąd w kilka sekund.

No i żeby w ogóle pisać coś w javie musisz mieć na kompie bibliotekę. Tą ściągniesz za free tutaj:

http://www.oracle.com/technetwork/java/javase/downloads/index.html

Dopiero zaczynam naukę javy, więc ciężko mi polcić coś dobrego. W tej chwili używam

tutorialu z youtube. Moim zdaniem całkiem dobry. 87 lekcji, dobre parę miesięcy nauki.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Plusem języka Java jest to, że można go odpalić na większości urządzeń. Program napisany na komputerze możesz spokojnie przenieść na dowolny telefon. Większość "menu" w TV czy odtwarzaczach DVD to też Java. Pójdzie też na Linuxach czy telefonach opartych na Android.

No i jak poznasz Jave, łatwo potem nauczyć się np C++ czy C#, bo one są do javy podobne jak polski i czeski. ;)

Grunt to wybrać coś dla siebie bo w zasadzie każdym językiem zrobisz to samo. Np jak chcesz napisać program, który zmienia tapetę na komputerze to zrobisz to zarówno w javie, C++ czy pythonie. Grunt to wybrać język, którym pisze się nam najlepiej.

Myślę, że w programowaniu bardziej liczy się wizja gotowego programu i umiejętność pisania prostego kodu, aniżeli sam język, bo prosty kod jest nie tylko łatwy i szybki do odczytania przez nas, ale i przez maszynę, dzięki czemu działa sprawniej. :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Teraz programiści to bardzo wzięty zawód i warto się nim interesować szczególnie w językach, które można przełożyć na aplikacje mobilne. Sam się zastanawiam czy się za to nie wziąć

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ja mam zasadniczo takie samo zdanie jak mój poprzednik. Nic dodać, nic ująć z jego wypowiedzi :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz