Skocz do zawartości
Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble
Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble
Gość

blizny na rękach

Recommended Posts

Gość

Jestem tu nowy więc na wstępie witam wszystkich. Postanowiłem zwrócić się do was ze swoim problemem,ponieważ nie daje mi to spokoju i potrzebuje porady kompetentnych osób. Otóż staram się o pracę w policji, ale moja rękę szpecą 2 blizny które zrobiłem sobie jako nastolatek. Bardzo żałuję tego czynu i wstydzę się że byłem tak głupim szczeniakiem i trwale się oszpeciłem, na przedramieniu zrobiłem sobie tatuaż aby blizny nie były tak widoczne i żebym nie musiał się wstydzić chodząc w krótkim rękawie,ale niestety blizny mimo że mniej widoczne nadal się tam znajdują. Chciałbym zapytać jak zachować się podczas badań psychologicznych i jak uświadomić lekarzowi że bardzo tego żałuję i wstydzę się tego ogromnie. Czy wogóle jest szansa aby przedstawić siebie w dobrym świetle i ukazać że na prawdę się tego wstydzę i kompletnie z tym nie utożsamiam. Bardzo proszę o odpowiedź i z góry dziękuje za porady.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Wyolbrzymiasz. To nic takiego, nie przejmuj się. Nie musisz za wszelką cenę uświadamiać psychologowi, że bardzo tego żałujesz itd. bo będzie to wyglądało jakbyś miał straszne kompleksy na tym tle graniczące z obłędem. Blizny to nic takiego, szczegół, cóż masz pamiątkę i tyle. Nie traktuj ich zbyt poważnie, one na prawdę nie przeszkadzają w pracy w policji, gorzej jakbyś starał się o pracę modela ;). Powodzenia! trzymam kciuki :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Sądzę jak moja poprzedniczka. Dodatkowo dodam jeszcze, że dwie blizny to nie całe, pocięte symetrycznie ręce i jest tysiąc wypadków w trakcie których można by je zdobyć.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Gość

Dzięki za zainteresowanie :-) Tak wiec polecacie abym nie mowił że to samookaleczenie tylko zwalił na wypadek? Myślicie że psycholog uzna to za wiarygodne? A na jakiej podstawie sądzicie że blizny na rękach są mało istotne?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Dzięki za zainteresowanie :-) Tak wiec polecacie abym nie mowił że to samookaleczenie tylko zwalił na wypadek? Myślicie że psycholog uzna to za wiarygodne? A na jakiej podstawie sądzicie że blizny na rękach są mało istotne?

Nie twierdzę że masz zwalić na wypadek, tylko, że mogą w ogóle o to Cię nie zapytać i nie podejrzewać, że pochodzą od samookaleczenia.

Blizny są tak istotne jak Ty je widzisz. Uważam że przesadzasz, bo sam mówisz, że to przeszłość ale widać tak istotna przeszłość, że aż tak się nią przejmujesz. Dlatego radzimy się wyluzować. Chociaż inna sprawa, że skoro przejmujesz się aż tak, takim czymś, to czy uda Ci się nie przejmować zabitymi dziećmi, wypadkami, strzelaninami idt.? Praca w policji to niby nie film, ale testy mają stwierdzić, czy po ewentualnej takiej sytuacji się nie załamiesz, a tu już mam wątpliwości.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Gość

z sytuacjami o kftorych wspominasz na pewno sobie poradze. Zadałem to pytanie dlatego bo chce zweryfikowac informacje znalezione w sieci na forach ogolnych gdzie zazwyczaj stawia sie na straconej pozycji ludzi z pamiatkami tego tupu. Dlatego chce uslyszec zdanie osob kompetentnych.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Zadałem to pytanie dlatego bo chce zweryfikowac informacje znalezione w sieci na forach ogolnych gdzie zazwyczaj stawia sie na straconej pozycji ludzi z pamiatkami tego tupu
a niby z jakiego powodu? Z tatuazami tez sie skresla? MNie sie np. tatuaze bardzo podobaja... moje dziecko ma 5 kolczykow w roznych miejscach ciala (w tym w jezyku)...moj byly mąz mial na rece wyciety wielki napis "punk" (szalenstwa mlodosci) nigdy nire spotkalam sie z jakas dziena reakcja na to

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

a niby z jakiego powodu? Z tatuazami tez sie skresla?

do mundurówki są pewne wymogi. np dziara nie może być w widocznym miejscu, czyli odpadają dłonie, przedramiona, szyja czy głowa.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Gość

Ale twój mąż chyba nie jest policjantem? Bo jeśli jest to całkowicie mnie uspokoisz. A wątpliwości miałem dlatego bo zazwyczaj ludzie widząc blizny tego typu szybko przypinają etykietkę bandyty. Mimo wszystko wasze głosy są dla mnie ważne i niewątpliwie zmieniły nieco mój pogląd na ta sprawę :) mam nadzieję że Pan lub Pani psycholog będzie równie rozsądnie podchodzić do tematu jak Wy. Ja na pewno będę pewniejszy siebie w tej kwestii.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Nie... nie jest policjantem :) Chociaz czasami sie talk w domu zachowywal :D Tak jak napisal TRM..Twojew blizny nie beda widoczne pod mundurem wiec nie powinno byc problemu

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Gość

ale moje blizny i tatuaż znajdują się na przedramieniu :) ale z tego co się orientuje to tatuaż na przedramieniu nie dyskwalifikuje jak byłem na testach sprawnościowych rozmawiałem z kimś kto ma siostrę z wytatuowanym przedramieniem i przyjęli ją bez problemu,przynajmniej tak ten ktoś twierdził . Poza tym nie wiem czy pamiętacie sprawę policjanta którego zadzgali nożem na warszawskiej woli, też miał wytatuowane przedramie.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Bo TRM nienawidzi policje .. ale on nienawidzi tez murzynowm zydow, homoseksualistow, turkow, islamistow itd. łatwiej wymienic kogo nie nienawidzi ;)

• Like 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

dlaczego mam nie iść?

no ja ci tak radzę. ale wiesz każdy ma swoje

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Jestem tu nowy więc na wstępie witam wszystkich. Postanowiłem zwrócić się do was ze swoim problemem,ponieważ nie daje mi to spokoju i potrzebuje porady kompetentnych osób. Otóż staram się o pracę w policji, ale moja rękę szpecą 2 blizny które zrobiłem sobie jako nastolatek. Bardzo żałuję tego czynu i wstydzę się że byłem tak głupim szczeniakiem i trwale się oszpeciłem, na przedramieniu zrobiłem sobie tatuaż aby blizny nie były tak widoczne i żebym nie musiał się wstydzić chodząc w krótkim rękawie,ale niestety blizny mimo że mniej widoczne nadal się tam znajdują. Chciałbym zapytać jak zachować się podczas badań psychologicznych i jak uświadomić lekarzowi że bardzo tego żałuję i wstydzę się tego ogromnie. Czy wogóle jest szansa aby przedstawić siebie w dobrym świetle i ukazać że na prawdę się tego wstydzę i kompletnie z tym nie utożsamiam. Bardzo proszę o odpowiedź i z góry dziękuje za porady.

nie za bradzo się tym przejmujesz? Na takie rzeczy sie chyba aż ak uwagi nie zwraca.. aż tak Ciebie to gnębi?

Po co to kombinowanie? I czemu się samookaleczałeś? To ogólnie nie jest OK.. Zawsze jest jakaś przyczyna..

Dlatego chce uslyszec zdanie osob kompetentnych.

Niestety niekompetencją jest mówienie komus tego co chce usłyszeć. Ja Ci powiem Tak- nie znamy Ciebie, nie wiem jakie masz predyspozycje, ae ważne,że masz pomysł na siebie. Próbowac możesz. Testy badają różne kwestie- więc jeśli się nie do końca będziesz nadawał to powinny to zweryfikować. Badają nadwrażliwość, empatię, realny sposób myślenie, reakcje na dane bodźce, skłonność do przemocy i takie tam. Myślę-że warto uświadomić sobie czym jest zawód policjanta i dlaczego chcesz to właśnie robić. Chęci to nie wszystko. Może napiszesz skąd to samookaeczanie? Gdyby nie miało znaczenia to raczej aż tak by Ciebie nie gnębiło.. to chyba ślad po czymś przykrym hm? Tatuaż jeszcze zapewne potęguje niemiłe wspomnienia. ,

Pozdrawiam,M.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Gość

samookaleczenie wzięło się z głupoty miałem 14 lat trochę alkoholu i zakład ze starszym kolega któremu dałem się podpuścić. Tatuaż niczego nie potęguje, daje mi komfort psychiczny że blizny nie rzucają się w oczy. To chyba nic dziwnego że nie chce paradować z czymś takim po ulicy. Każdy popełnia błędy w młodości, fakt że mój był wyjątkowo głupi ale nie wymagaj od 14 latka dojrzałości dorosłego. Gdybym miał wtedy taki światopogląd jak teraz to po prostu bym wyśmiał kolesia. Nie dopatrujcie sie nieszczesliwego dziecinstwa ani innych tego typu rzeczy bo to nie było powodem. Po prostu szczeniacka naiwnosc i glupota

dodam jeszcze że sam zrobiłem sobie mała blizne druga pozwoliłem zrobić komuś bo nie miałem odwagi sam się głęboko okaleczyć o ile to ma jakieś znaczenie

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Tatuaż niczego nie potęguje, daje mi komfort psychiczny że blizny nie rzucają się w oczy. To chyba nic dziwnego że nie chce paradować z czymś takim po ulicy. Każdy popełnia błędy w młodości, fakt że mój był wyjątkowo głupi

Wyjątkowo głupie jest to, że tak mocno się tego wstydzisz, skoro to był tylko błąd. Nie dość że masz tatuaż, by to ukryć, to jeszcze jakąś obsesję że i tak rzucają się w oczy. Czemu to dla Ciebie aż taki problem? Pomijając testy do policji.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Gość

to nie jest obsesja. Nie myślę o tym praktycznie wogóle zacząłem się zastanawiać tylko i wyłącznie ze względu na testy do policji. Nie myślę nad tym czy każda napotkana osoba zwróciła na to uwagę, dopuszczasz się nadinterpretacji moich słów. Osobiście nie mam z tym problemu.Zakryłem to bo nie chciałem wyróżniać się z tłumu i być szufladkowany a tatuaż jest bardzo udany i chętnie go pokazuje. Poza testami te blizny nie stanowią dla mnie problemu, nie prześladują mnie też żadne traumy związane z tamtych czasów. Bo nie był to jakiś trudny okres w moim życiu.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

wzięło się z głupoty miałem 14 lat

no OK.. to jest logiczne

Wyjątkowo głupie jest to, że tak mocno się tego wstydzisz, skoro to był tylko błąd.

a ja jestem w stanie to zrozumieć.. nie każdy musi lubić "swoje" fizyczne wady.. ma mam np chorą nogę i ma swoje estetycze wady i też mnie wkurzają.. nie wygląda to za ładnie.. i też mnie to trochę zawstydza.. maskuję to ubiorem. Po co mają sie na mnie gapić.. a wiem,że to jest widoczne. latem jak biegam w stroju o tym w sumie nie myślę.. bo nie będę kąpać się w spodniach. Jestem w stanie to zrozumiec.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Gość

Uf... Nareszcie ktoś wykazał odrobinę zrozumienia :) Już obawiałem się ze każdy kto ma coś wspólnego z psychologia na siłę szuka problemu do analizy :) A jak twoim zdaniem powinienem postąpić jeśli mnie o to zapyta? Przedstawić sprawę szczerze czy zwalić na wypadek? Zależy mi na tej pracy i jeśli zalicze multiselect nie chce być odrzucony przez młodzieńczą głupotę.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

luxy81 Ty się nie dziw, że ludzie Cię tak odebrali. Gdybyś zadał tylko pytanie czy ktoś na to patrzy w testach psychologicznych do policji, to inaczej by wyglądało, niż powtarzanie się jak to się nie wstydzisz i jak to nie żałujesz. Nie rób tego przed komisją, bo prawdę możesz powiedzieć, ale jeśli nadasz jej taką rangę to odbiorą to dokładnie jak my i mogą patrzeć na Ciebie inaczej.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Gość

Ok przyznaje że może odrobinę źle przedstawiłem swoje osobiste obecne odczucia co do tych blizn. Chciałem pokazać Wam, jako osobom oceniającym sytuację że to był przypadek i że kompletnie nie utożsamiam się z nimi. Dzięki wszystkim za dyskusję, osobiście wyciągnąłem z niej wnioski i jeśli ktoś mnie o nie zapyta to będę pewny siebie.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

A jak twoim zdaniem powinienem postąpić jeśli mnie o to zapyta?

a co byś chciał powiedziec? ;> Może,ze masz kumpla z plastyka i chcial spróbowac jak sie uczył hehe a tak powaznie- myslisz,że ktos spyta po co Ci tatuaż? Teraz to takie na Topie. Może warto powiedziec- ze to wybryk młodzienczej ciekawosci:)

Jak ja widze na kims fajny tatuaz to rzucam komplement. Ale nie przyszłoby mi do głowy by spytac po co to- no wiadomo na 1 rzut oka po co ludzie to robia- bo im sie taka 'sztuka podoba'. Inni nosza kolczyki, drudzy farbuja wlosy a inni chca mniec tatuaz no nie?:)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach