Skocz do zawartości
Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble
Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble
AMI

Kto lepiej gotuje:faceci czy kobiety?

Recommended Posts

Moim skromnym zdaniem to faceci są mistrzami patelni(proszę nie traktować tej opinii dwuznacznie).Jeśli macie inne zdanie- to proszę o rzeczową polemikę.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Także uważam, że płeć nie ma tutaj znaczenia. Można sobie ewentualnie robić badania statystyczne i w ten sposób wyciągać w miarę obiektywne wnioski i szukać odpowiedzi na takie pytanie.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ja lubię gotować nie dlatego,że moja żona nie umie-po prostu jestem od niej lepszy o całe lata świetlne w pichceniu jedzonka.Moim skromnym zdaniem kobiety lepiej niech zajmują się typowo męską robotą -czyli myciem garów!Wiem,że wszystkie panie zaczną ze mną prowadzić świętą wojnę mającą na celu udowodnienie,że to one dzierżą w tej dziedzinie palmę pierwszeństwa.A figa z makiem!Kto szefuje w najlepszych restauracjach?My, faceci!I tak już zostanie do końca świata- a może jeszcze dłużej.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

TRM leniu!To ty nie wiesz,że każdy facet nosi w portkach buławę marszałkowską?!Nawet nie wiesz,że masz talent do gotowania.W najbliższy weekend coś ugotuj,zaproś na ucztę znajomych,na wszelki wypadek sam nie jedz tylko daj gościom;następnie obserwuj ich jak się czują,jeśli po godzinie pozostaną w świecie żywych to znaczy,że droga do sukcesu stoi dla Ciebie otworem.Pozdrawiam.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

agaska jeśli będziesz dokonywać wyboru między kandydatami do Twojej ręki to pamiętaj,że facet może przytyć,może stać się impotentem,szlag trafi jego siano tzn.zubożeje finansowo- nawet może nabawić się osteoporozy lub przerostu prostaty- czyli innymi słowy kiedyś przestanie być atrakcyjnym.Natomiast jeśli za młodu umiał gotować-czyli był użyteczny-to do usranej śmierci służyć Tobie będzie i inwestycja się spłaci(tzn.zamążpójście).

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

TRM leniu!To ty nie wiesz,że każdy facet nosi w portkach buławę marszałkowską?!Nawet nie wiesz,że masz talent do gotowania.W najbliższy weekend coś ugotuj,zaproś na ucztę znajomych,na wszelki wypadek sam nie jedz tylko daj gościom;następnie obserwuj ich jak się czują,jeśli po godzinie pozostaną w świecie żywych to znaczy,że droga do sukcesu stoi dla Ciebie otworem.Pozdrawiam.

hehe ja sam też często gotuje co mi tam trzeba. ale mojej mamy niestety nie przebije. robi najlepsze żarcie które najlepiej mi wchodzi. cóż poradzić :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Faceci to najlepsi kucharze na świecie. Tak już jest. Gotował mój ojciec, gotuje mój mąż, ja też gotuję ale wszystkiego co umiem nauczyłam się od nich.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

a mi sie wydaje, ze to po części indywidualna sprawa. Ktoś ma dar i jest w tym dobry i sa to zarówno kobiety jak i mężczyźni. U mnie w domu mama gotuje, tata robi podstawowe rzeczy i ledwo mu to wychodzi. Ja lubię gotować wiec tez sie za to biorę :) I z tego co widzę w domu jak idzie o doprawianie zawsze ja muszę pomóc mamie, bo mam najlepsze wyczucie smaku, zawsze poznam czego brakuje czego za dużo itp. Lubie bardzo tez program Nigelli Lawson i uważam ja za pomysłowa kobietę. Ale kucharzy tez jest dużo ciekawych np. bardzo lubię kolesia z "Kiedy Cie nie było". Uważam, więc że to indywidualna sprawa, z tym że faceci sa smakoszami najczęściej i może dlatego są w tym troszeczkę lepsi hehe

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Zależy od osoby. W moim domu to ja gotuję a żona się przygląda. Ale wszystkie koleżanki jej zazdroszczą bo u nich w domach to one muszą stać przy garach ;p dla mnie gotowanie to przyjemność więc nie mam z tym żadnego problemu ;)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Najlepiej piekła i gotowała moja babcia. Zawsze miała gotowe ruskie pierogi i jakieś ciasto. Z reguły piernik, albo andrut. Najwspanialsze smaki dzieciństwa. Ja głosuję za kobietami :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ja najcześciej gotuje i pieke z moim dzieckiem:) Mój facet nie wtrąca się w ogóle do kuchni, no  może tylko je no i robi zakupy. Wcześniej moje dziecko było niejadkiem.. ale odkąd mam [LINK USUNIETY]  moje dziekco je sprawniej i chetrniej, kiedy wie ze moze samo udekorowac i przyozdobić ulubione potrawy ! Ja natomiast uzywam najczesciej do zdobienia kawy jak przychodzą nasi  znajomi! 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Jeżeli facet potrafi ugotować coś więcej niż wodę, to bywa,  że jest mistrzem garnków i patelni. W innym przypadku kobiety, które często od dziecka uczone są spędzania czasu w kuchni.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

u mnie jest tak, że to dziadek i ojciec gotują w domostwach :D babcia z mamą nie za bardzo się do garną to raz, a dwa nie za bardzo umieją. Sam lubię posiedzieć przy garach, satysfakcjonuje mnie to :D

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Myślę, że kobiety dobrze gotują, ale prawdziwymi mistrzami kuchni są mężczyźni. Sam lubię poeksperymentować w kuchni i dużo osób mi mówi, że mam talent.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Nie ma reguły, niby słyszałem, że faceci ale w takim razie jak wytłumaczyć wszystkie dania jakie spaliłem?:P Grunt to chcieć się nauczyć, teraz idzie mi o wiele lepiej. No a umiejętność potrzebna bo dziewczyna nie zawsze ma czas ugotować. Poza tym kobiety to bardzo lubią:)

• Like 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Faceci są dobrymi szefami kuchni, ale pod warunkiem, że zapracują sobie na to. Jeżeli ktoś nie był nauczony w domu gotowania, to wątpliwe, że talent odkryje w późnym wieku. Mój facet to jajecznicę potrafi zrobić. I wstawić mięso do piekarnika. Ale nie zna się na przyprawach. 

Nam, kobietom, wmawia się, że gotowanie to nasz obowiązek, stąd już jako nastolatki towarzyszymy mamom w kuchni i uczymy się z nimi gotować. Ale jeżeli to nastolatek towarzyszy mamie w kuchni to z większym prawdopodobieństwem będzie lepszy od np. siostry. Mężczyźni mają lepsze czucie smaków, bo mają prawie 60% więcej receptorów smakowych. Ale poza tym to chyba tyle: kobieta chce, żeby rodzina pojadła. A facet - jak lubi coś w kuchni robić - to będzie chętniej eksperymentował z różnymi połączeniami smakowymi. Tacy mali odkrywcy:D 

• Like 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz