Skocz do zawartości
Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble
Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble

Recommended Posts

Witam

Jak mam się zachować, mając świadomość, że kolega z pracy mnie obmawia za plecami, komentuje każde moje potknięcie, koloryzuje przy tym.

Obawiam sie że te plotki trafia do szefa firmy i ten oprze się na pogłoskach i na tym w jakiś sposób stracę.

Rozważam konfrontacje bezpośrednią, zapytanie wprost o powód jego zachowania i dwulicowości ( bo bywaja dni kiedy jest przemiły) ale wiem ze dzieki temu tez udaje mu sie zdobyc rózne informacje o mnie.

Drugi wariant to trwanie w zawieszeniu z dystansem do sprawy i pozwalanie na to co ma obecnie miejsce :/

Za kazdą wartościowa wypowiedz bede wdzieczna...

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Rozważam konfrontacje bezpośrednią, zapytanie wprost o powód jego zachowania i dwulicowości

Popieram. Tak wlasnie zrob. I nie owijaj w bawelne.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Moja droga. Jeżeli mogę nieśmiało Ci coś poradzić. Może się zdarzyć, ze nie wygrasz starcia twarzą w twarz na osobności . Tutaj przydaliby się świadkowie dla sprawy.Najlepiej chyba byłoby posłużyć się wybiegiem, w którym to kolega wyłożyłby się na swojej dwulicowości w stosunku do innej koleżanki z pracy, albo przełożonego. Czasem życie pisze samo takie scenariusze. Działa też stanowczo wypowiedziane zdanie :(imię kolegi) życzę sobie abyś przestał opowiadać o mnie nieprawdziwe historie i zaprzestał komentowania moich poczynań od tera- najlepiej wypowiedziana w towarzystwie innych osób- przynajmniej pomyślą , zastanowią się nad nim , a ziarno prawdy zostanie zasiane.

Mam nadziEję, że nie jest to sposób idiotyczny. Ja w każdym razie drugi wypróbowałam z powodzeniem...

Edytowane przez aniania

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach