Skocz do zawartości
Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble
Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble
katmal

Milczenie w pracy

Recommended Posts

Witajcie!

Mam taki problem, interesuje mnie to z psychologicznego punktu widzenia, czy w biurze, kiedy nie ma nic do roboty, bo akurat jest taki dzień, kiedy nie przychodzi żaden mail, nie dzwoni żaden klient, a siedzi w pokoju 5 osób, normalne jest, ze nikt nie nawiązuje żadnej rozmowy ? nawet o filmie w kinie, nawet o teatrze czy nawet o przysłowiowej pogodzie ?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Wszystko zależy od tego jakie relacje panują w danym biurze oraz czy szefa nie ma w pobliżu. Jeśli ludzie się ze sobą dobrze czują to nie ma problemu jeśli chodzi o rozmowy wtedy, kiedy ewentualnie można sobie na to pozwolić.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

lepsze milczenie niz gadanie non stop,ja mialem przypadek z dwa lata temu jak pracowalem u kogos,przyszedl do nas do pracy kolega mlodego szefa-23lata,gadal gadal non stop bez przerwy wkurzalomnie to okropnie,gadal jak przekupka na bazarze jak zegarynka ale ze mial odpowiedzialniejsza prace ode mnie to szef pracujacy razem z nami,przymykal oko na te sprawy izwyczajnie olewal,az do czasu kiedy wjechal na mnie i sie mu dostalo po uszach,wtedy szef nagle zareagowal(ruszylo go sumienie) bo wiedzial ze jak wyjdziemy z zakladu to wezmiemy sie za bary i zaczniemy przepychac.A wiec lepsze milczenie niz gadanie bez dwoch zdan.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

W pracy sie nie rozmawia tylko sie pracuje. Jak to mozliwe ze 'niema nic do roboty'.

Po wielu latach w UK widza ta ogromna roznice miedzy Polska.

W UK jak jestes w pracy to pracujesz za to Ci placa niema siedzenia bo nikt nie dzwoni, ale zaden pracownik ani kierownik sie nie oburza gdy bierze np miotle i sprzata biuro ;]

Uklada dokumenty na polkach itp.

Zawsze jest co robic. A jesli niema to po jaka cholere 5 pracownikow w biurze? Ja bym zwolnil przynajmniej 3.

Inna sprawa gdy mowimy o 'specjalistach' oni pracuja z regoly sami niema nad nimi szefa ktory patrzy na rece. Pracuja na kontraktach. A pracownik biurowy jest na najnizszym szeblu kariery zawodowej, klepac w klawisze i odbierac telefony kazdy poptrafi.

PS.Informatyk pracujacy w biurze jest specjalista a nie pracownikiem biurowym.

W PL dalej panie siedza na watach i grzebia w pitach ;] Popijajac kawke i gadajac o dupie maryni.

Jak to kiedys slyszalem w jakims kabarecie ze maja najlepszy pomysl na wyjscie z kryzysu - przestac gadac tylko sie wziasc do roboty.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Jak to kiedys slyszalem w jakims kabarecie ze maja najlepszy pomysl na wyjscie z kryzysu - przestac gadac tylko sie wziasc do roboty.

Napisz to Jowiszowi w temacie o bezrobociu

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

azat ale kto tak robi,glownie starsi pracownicy wychowani jeszcze w poprzednimsystemie,na zasadzie cos sie zrobi,reszte pogada o zyciu rodzinnym,kawke wypije i heja smigu do domciu,mlodzi nieco inaczej podchodza do tematu ale jak pracuja ze starszymi to nasladuja ich i to powielaja,jednym slowem biurokracja tak ma.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Jowisz juz wykazales sie wiedza odnosnie pracy i zatrudnienia wiec nie bede twoich bzdur bral pod uwage.

Pracowalem w PL i pracuje w UK wiec mysle ze mam do powiedzenia wiecej niz Ty.

Jak narazie to ciesze sie ze z moich podatkow nie zyja takie nieroby jak ty.

Wqrwiam sie tylko ze z moich podatkow zyja polskie nieroby mieszkajace w UK ktorzy sa zdolni do pracy a pracowac sie niechce...

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Azat i co dowartosciowales sie mocno?dowaliles mi haha,wez przestan jakbym chcial liczyc na panstwo to bym z glodu dawno umarl juz,nikt mi nic nie daje za darmo czlowieku smieszny jestes,sam tyram i to fizycznie a nie jak ty za biurkiem czy cos podobnego,wiec skoncz pitolic bzdety jak niewiesz bo malo wiesz omnie,by nie powiedziec ze nic.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Nie dowalilem Ci tylko stwierdzilem fakt ze jestes osoba malo kompetentna w tym temacie. Praktycznie nic nie wnosisz do tematu i wiem ze wielu sie zemna zgodzi.

PS.Nie pracuje za biurkiem, od siedzenia za biurkiem tylko dupa rosnie.

W recyklingu tez niedawno pracowalem jak nie bylo pracy i nie narzekalem ze mam wyzsze wyksztalcenie i musze smieci sortowac.

A Ty ciagle narzekasz ze bezrobocie gowno prawda poprostu pracowac sie niechce!

Jak nie odpowiada Ci ta praca bo tyrasz fizycznie to pochloere w niej jestes? Mi nie odpowiadala praca w ochoronie chociaz zarabialem duzo wiecej niz inni za biurkiem, a ja siedzialem i nie robilem praktycznie nic oprocz siedzenia na forum i ogladaniu filmow, nie pasowalo mi bo sie tam nie rozwijalem wiec zucilem to w cholere jaki problem?

Polacy uwielbiaja narzekac jestesmy z tego bardzo dobrze znani.

Ale jak sie chce to mozna niedawno dostalem kontrakt w British Telecom. Nie musze juz brac kazdej pracy np recykling. A Ty ciagle pytasz innych zeby Ci dali odpowiedz jak zmniejszyc bezrobocie i co poradzic.

Wiec Ci poradzilem wez sie do roboty! Chcesz miec wszystko podane na dloni - Jowisz fakt jest taki ze jestes leniwy.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
) bo wiedzial ze jak wyjdziemy z zakladu to wezmiemy sie za bary
brzmi groźnie :geez:

[ Dodano: 2011-02-26, 14:01 ]

Jowisz, a gdzie pracujesz i na czym Twoja praca polega?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Wqrwiam sie tylko ze z moich podatkow zyja polskie nieroby mieszkajace w UK ktorzy sa zdolni do pracy a pracowac sie niechce...

...podaję Ci rękę...czujęsiędokładnie tak samo...Polacy to tutaj nic...tylko Hausfrau- kury domowe, bo do pracy nie pójdą, mąż zasuwa na 2 etaty, 3 dzieci a ona...no tak...ona musi się ubrać!

U nas w Niemczech też każdy robi wszystko. Nie można siedzieć poza przerwami przy biurku i gapić się w pustą przestrzeń...

No a w Polsce pokutuje jeszcze mit "czy się stoi czy się leży 2000 się należy"

B):P

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

No a w Polsce pokutuje jeszcze mit "czy się stoi czy się leży 2000 się należy"

Tak? W Polsce to zawsze bylo tak ze - 'nie bede robil takiej bzdurnej roboty robola, bo mam studia skonczone'.

Ja niedawno przez 5 dni mylem pociagi, a od poniedzialku mam zajebisty kontkrakt do wakacji i konfiguruje serwery DELLa i sieci bezprzewodowe itp.. ;]

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

ale jak pracuja ze starszymi to nasladuja ich i to powielaja,jednym slowem biurokracja tak ma.

pf.. u mnie w pracy na starych pracownikow sie o wiele wiecej narzeka niz teraz. Kiedys oni nie mieli co robic, siedzieli w 20 i nic nie robili bo np. pracy nie bylo (jak to sie w PL zwyko mawiac). Teraz robi o połowa mniej ludków i zonk bo nie wiadomo w co rece wozyc. Migaja sie, wiecznie sa chorzy, umierajacy. Jak praca za ciezka to sie ja zmienia. Mlodzi w takich reaiach zaczynaja pracowac i mniej im to przeszkadza niz starszym, którzy maja jednak co porównywac

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Witajcie!

Mam taki problem, interesuje mnie to z psychologicznego punktu widzenia, czy w biurze, kiedy nie ma nic do roboty, bo akurat jest taki dzień, kiedy nie przychodzi żaden mail, nie dzwoni żaden klient, a siedzi w pokoju 5 osób, normalne jest, ze nikt nie nawiązuje żadnej rozmowy ? nawet o filmie w kinie, nawet o teatrze czy nawet o przysłowiowej pogodzie ?

A czy zawsze trzeba rozmawiać? Pomilczeć też trzeba umieć i jest to bardzo przyjemne, tym bardziej jeśli nie czujesz presji do nawiązywania rozmowy.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach