Content: Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble
Background: Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble
Pattern: Blank Waves Notes Sharp Wood Rockface Leather Honey Vertical Triangles
rodian85

REKRUTACJA

11 postów w tym temacie

Kto z użytkowników Forum prowadził lub prowadzi rekrutację pracowników?

Mam mały problem rekrutacyjny. Problem w sumie ciągnący się za mną już od jakiegoś czasu. W tym momencie jestem w trakcie uruchamiania potężnego projektu mającego na celu uruchomienie ogólnopolskiej firmy, ot tak, od razu o zasięgu ogólnopolskim. Przy okazji uczestniczę w uruchomieniu callcenter w centralnej Polsce. Do tej pory (przez jakieś dwa tygodnie) z różnych źródeł udało mi się zgromadzić ok. 1000 CV. Problem jednak polega na tym, że spora ilość tych dokumentów jest poniżej jakiejkolwiek krytyki, kolejna część jest podejrzanie zbyt perfekcyjna. Oczywiście potrzebuje zarówno pionu menagerskiego jak i szarych wojowników pierwszo liniowych. Pytania moje są stosunkowo konkretne:

1. Macie jakiś system wyłaniania najlepszych kandydatur?

2. Jaki system rekrutacji polecacie – grupowa rozmowa czy indywidualna?

3. Jakie materiały HR polecacie do opracowania przed rozpoczęciem rekrutacji?

Przyznam, że nie jest to moje pierwsze tego typu zawodowe przedsięwzięcie jednak zawsze miałem z tym pewien problem, lub wynajmowałem ludzi którzy za mnie wybierali pracowników. Tym razem chcę zrobić to sam i chce by przebiegło to najlepiej jak jest możliwe.

Na marginesie dodam, że jestem zdecydowanym zwolennikiem tego by w szkołach obowiązkowo wprowadzić zajęcia z pisania CV i Listów Motywacyjnych. Szczerze szlag mnie trafie kiedy po raz enty czytam taki sam LM zachwalający kandydata i tego jaki jest mega wypasiony.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Mam pytanie. Czy mógłbym Ci podesłać moje CV i przykładowy LM? Chcę tylko krótkiego rzucenia okiem i opinii czy nie jest zbyt kiepski albo właśnie, jak to określiłeś, zbyt idealny.

Sam szukam pracy od dawna, z bardzo gównianymi rezultatami.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Wysyłaj CV na maila, przeglądam aktualnie CV przyszłych współpracowników więc zajrze do Twojego.

Wracjąc jednak do tematu. Jest na sali jakiś HRowiec?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

rodian85, ale na jakie stanowiska ludzi szukasz ? jakie mają mieć umiejęności ??

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Handlowiec, Przedstawiciel, Doradca Klienta, Konsultant, Telemarketer, Menager Sieci Handlowej, Webmaster, Marketingowiec, Cophyrighter

Umiejętności: wszystko można wypracować i się nauczyć, szukam raczej wizjonerów, ambitnych, kreatywnych, otwartych - i to na wszystkie w/w stanowiska

Chodzi mi o uzyskanie odpowiedzi na poniższe trzy pytania:

1. Macie jakiś system wyłaniania najlepszych kandydatur?

2. Jaki system rekrutacji polecacie – grupowa rozmowa czy indywidualna?

3. Jakie materiały HR polecacie do opracowania przed rozpoczęciem rekrutacji?

[ Dodano: 2010-12-26, 14:51 ]

Ja tylko kilku zwolnilem ;] Jakies 8 osob ;]

Ja w swojej karierze zwolniłem znacznie więcej :)

[ Dodano: 2010-12-26, 15:15 ]

ZNALZAŁEM

Po przekopaniu 431 dokumentów pretendujących do miana CV znalazłem idealne CV idealnej kandydatki na... Ministra Finansów.... CV jest cudowne

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

rodian85, są rożne testy na wyłapanie rożnych cech osobowości - więc nie ma wspólnego klucza - ale musisz mieć listę cech na dane stanowisko ktorych poszukujesz a potem szukać zadań pytań testów które to wyłonią.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Możesz spróbować się zapytać jakim zwierzęciem chciałby Pan/Pani być...

To Ci bardzo dużo ukarze, a dodatkowo obserwuj mowę ciała danej osoby podczas kończenia swojego pytania aż do zakończenia odpowiedzi przez jego autora...

O ile kiedyś ją studiowałeś :wink:

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz