Skocz do zawartości
Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble
Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble

Recommended Posts

biszkopt przecięty na pół..... warstwy: biszkopt. konfitura wiśniowa lub wydrylowane wiśnie, herbatniki, krem waniliowy, biszkopt, krem, polewa czekoladowa...

palce lizać pozostaje...

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Mam dobry przepis, uniwersalny: samochód, najbliższa dobra cukiernia, wybór ciasta, powrót, konsumpcja. Zaoszczędzony czas przeznaczamy na coś ciekawego, np książka, seksik, rozmowa z kimś ciekawym, spacer itp.

Sprawdzone, działa.

:cool:

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Cappucino..
:obloki: wszystko co jest z kawą i alkoholem to pycha :grin: ale karpatka też niczego sobie :wink:

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

łezia, zrób kiedyś To- Ja jeszcze dolną część ciasta zwylżyłam Martini Bianco.. siorka mówiłą,że smakuje jak tort.. a Brat kumpeli Poprosił mnie o rękę jak skosztował :geez:

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Nazwa ciasta Cycki Murzynki ;)

Ciasto:

7 białek ubić na pianę z 1 opakowaniem cukru waniliowego i 1 szkl.cukru pudru. Całość zmiksować,dodać szkl.maku i wiórki kokosowe.Wymieszać całość i upiec 15-20 min. 170-180 stopni.

Krem:

7 żółtek ubić z 1 opakowaniem cukru waniliowego i 1 szkl. cukru pudru oraz 1/2 szkl.mleka i 2 opakowaniami

budyniu. Całość zmiksować.1 1/2 szkl.mleka zagotować i wlać w to żółtka z budyniem ( czyli uprzednio zrobioną masę) ciągle mieszając i ugotować jak budyń.Masło zmiksować i zimny budyń dodawać po łyżeczce wciąż miksując.

Na zimne ciasto nałożyć krem,na krem nałożyć biszkopty nasączone wódką,polać biszkopty polewą czekoladową i na każdy biszkopt położyć jedną rodzynkę

MNIAM :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Polecam ciacho marchewkowe- smakuje jak murzynek, ale robi się go szybciej niż tradycyjnie ;) (Polecam dodać ciut więcej cukru i kakao niż podane w przepisie, bo dla mnie było troszkę mało słodkie :P)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

W necie jest pełno przepisów na serniki. Lubię czasem eksperymentować w kuchni więc przyrządzam sernik na różne sposoby. Najlepszy jest na zimno z truskawkami ;)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ja też jestem fanką różnych ciast a przepisy biorę na ogół z internetu. Ostatnio robiłam sernik na zimno z galaretką i bitą śmietaną.

• Like 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Swieta to dla mnie nadal taki magiczny czas .. chociaz mam juz swoje lata na karku. Co prawda teraz nie ma nawet sniegu, ani nie mozna ulepic balwana ale cos dobrego na stole musi sie znalezc. Probowalam juz w swojej "karierze" rozmaitych przepisow .. czesto dostawalam je od kolezanek z pracy jednak zawsze nie chcialo to wszystko wyjsc idealnie. Sztuka jest odpowiedni dobor proporcji przy robieniu ciasta .. a wiekszosc osob sypie zwyczajnie na oko przez co ciezko to zduplikowac. Postanowilam natomiast poszukac jakichs ciekawych przepisow w sieci. Mam zamiar zrobic takiego oto mazurka - https://uwielbiam.pl/przepis/mazurek-tradycyjny Ogromnym plusem jest dla mnie dokladnosc doskladnikow podanych w przepisie .. do tego mozna skorzystac z kalkulatora porcji co bardzo ulatwia caly proces. Postaram sie podzielic w najblizszym czasie z tego jak wyszedl wypiek :) Pozdrawiam

• Like 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz