Skocz do zawartości
Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble
Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble

Recommended Posts

drażnią mnie, jak lecą to staram się robić coś innego bo po co to oglądać. Najczęściej wyłączam też dźwięk w tv aż sie skończą.

na szczęście bardzo rzadko oglądam tv więc nie zawracam sobie tym zagadnieniem zbytnio głowy.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Lubię zabawne reklamy. Ale nieczęsto się takie trafiaja.

[ Dodano: 2010-08-26, 10:08 ]

Świetne są reklamy piwa Bud Light :lol:

Ja też, ale kilka razy max. A śmieszne się rzadko zdarzają.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
kilka razy max.

Ja też tak mam. Ale po jakimś czasie znowu fajnie się ogląda.

A z polskich reklam jakoś żadna mnie nie powaliła na kolana. Chyba że nie pamiętam.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ja sie wtedy wylaczam i przestaje je slyszec ... i tak zazwyczaj siedze przy kompie jak leca wiec przestaje zerkac na tv a jezeli cos mnie zainteresuje i ogladam to w czasie reklam wyskakuje na fajke.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

\"wczoraj był tu taki ścisk, że aż mi nadzienie wypłynęło\" - reklama czekolady AlpenGold

fuuuuuuuuuuuuuuuj....gdy pierwszy raz obejrzałam tą reklamę przestałam kupować tą czekoladę .

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ja dla odmiany bardzo lubię, ale tylko te, które były zrobione naprawdę starannie. To w sumie bardziej zboczenie zawodowe. Z resztą zwracam uwagę nie tylko na telewizyjne, ale w prasie, na ulicach. Czasem dobrze przemyślana kampania może sporo pozytywnego wnieść do szarej rzeczywistości

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Czasem dobrze przemyślana kampania może sporo pozytywnego wnieść do szarej rzeczywistości
widzisz czasem, uważam że to słowo czasem powinno być przez Ciebie pogrubione, ponieważ bardzo ale to bardzo rzadko pojawiają się na prawdę dobre reklamy, tak jak kiedyś reklama telefonów plus, które proponował kabaret Mumio, chociaż i tak już stało się bardzo nudne z biegiem czasu.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

KwiatLotosu, fakt masz rację, ale treść też jest istotna. Mogę zamknąć oczy i wsłuchać się w samą treśc i stwierdzić czy reklama jest dobra czy nie.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

KwiatLotosu - Dokładnie, liczy się całość. To prawda, reklama w polsce strasznie kuleje, z daleka można rozpoznać co zostało wymyślone za granicą, a co w polsce. Chociaż są nieliczne wyjątki. Ale dlaczego jest tak strasznie? Z dwóch powodów - pierwsze - niewiele jest w Polsce agencji reklamowych z prawdziwego zdarzenia, a one raczej podbijają rynek europejski (tak, niewiele osób zdaje sobie sprawę jakich mamy specjalistów). Większość firm ogłaszających się jako "agencje reklamowe" to najczęściej kilkuosobowe firemki drukujące banery na sklepiki osiedlowe. I tu jest drugi powód - firmy często udają się do takich małych zakładzików z nadzieją, że oni coś wymyślą. Ba, większość takich klientów sama przynosi już własne pomysły (najczęściej "genialny pomysł żony prezesa"). A jak to się kończy widzimy dookoła i boimy się włączyć TV ;)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Cóż sądzę, że nikt ich nie lubi. Jednak bez nich telewizja by się nie utrzymała. Staram się nie oglądać tv, bo to odmóżdża. Jedynie śledzę czy aby jakiś fajny film nie leci.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ja bardzo lubię oglądać reklamy polityków przed wyborami i tym podobne.

Są pełne sprzeczności komunikatów werbalnych i niewerbalnych ;]

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Mogę zamknąć oczy i wsłuchać się w samą treśc i stwierdzić czy reklama jest dobra czy nie.

No widzisz, jeśli to reklama telewizyjna i nie musisz patrzeć na ekran, to już oznacza, że nie zostało wykorzystane całe medium, ta reklama mogłaby sobie lecieć w radiu. Tak naprawdę dobry spot powinien zachęcać do jakiegoś produktu, a robi się to przez skojarzenia. Najpierw kilka sekund na coś, co przyciągnie naszą uwagę. Jeśli tylko spojrzymy w ekran, mamy zobaczyć coś, co nam jest potrzebne teraz, w tej chwili. Zobaczcie jaka jest różnica między spotami Carlsberga a Tyskiego.

k4m1l89, spoty wyborcze to już inna bajka, tam już w ogóle widać zacofanie polski pod względem treści marketingowych. Pierwsza zasada reklamy to powtarzalność i tylko na tym się to opiera w PL. Dlaczego wygrał Komorowski? Znał go kto przed kampanią? Słuchał go ktoś? Raczej po prostu było go pełno.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

cebekk,

no właśnie, wniosek taki, że u nas wybiera się najbogatsze partie, które wykładają kupe kasy na masowość reklam. Jestem pewien, że gdyby każdy miał pewne ograniczenia ilościowe w spotach wyborczych to Komorowski nie wygrałby.

No widzisz, jeśli to reklama telewizyjna i nie musisz patrzeć na ekran, to już oznacza, że nie zostało wykorzystane całe medium

Tak jest - w reklamie w TV najważniejszy jest obraz, swego czasu interesowałem się reklamą, jej wpływem na decyzje, ale szybko przestałem, bo polskie reklamy są w większości bezwartościowe.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Niekoniecznie. Np uwielbiam reklamę piwa tą w której faceci wrzeszczą jak baby.

Ale jak mnie spytasz którego piwa to reklama to nie będę Ci w stanie powiedzieć bo to nie zapadło mi w pamięć totalnie.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Tak Jenn, ale to jest ryzykowny zabieg. Taki styl zaczął się od reklamy pewnego papieru toaletowego w stanach, który do dziś jest #1 w sprzedaży. Ale sama marka traci troszkę na reputacji.

The Monk Ale zapamiętałeś zieloną butelkę, na którą zwrócisz uwagę w markecie ;)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

The Monk,

Pewnie Heineken - za mało skupili się na zapamiętaniu nazwy, sama mazwa piwa tam jest niespecjalnie widoczna.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Tak Jenn, ale to jest ryzykowny zabieg. Taki styl zaczął się od reklamy pewnego papieru toaletowego w stanach, który do dziś jest #1 w sprzedaży. Ale sama marka traci troszkę na reputacji.

The Monk Ale zapamiętałeś zieloną butelkę, na którą zwrócisz uwagę w markecie ;)

Nie, zielona była?

Zapamiętałem chłodnię

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach