Skocz do zawartości
Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble
Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble

Recommended Posts

[ Dodano: 2010-08-21, 12:55 ]

Czemu średniowieczna ?

Jeśli facet siedzi w domu i zajmuje się dziećmi to jest uważany za nieroba i lenia , bo przecież praca w domu jest przypisana kobiecie.

przecież średniowiecze to jedna z wielu epok. pewne rzeczy w niej obecne to był wynik mocnego wpływu kościoła, który ani wczesniej ani później nie był tak mocny jak w średniowieczu. to raz. a dwa: każdy normalny facet czuje że jego obowiązkiem jest utrzymanie rodziny i tak również jest postrzegana rola mężczyżny przez społeczeństwo. jak kobieta nie pracuje , to wtedy nikt się krzywo nie patrzy. ale jak facet nie pracuje, to już jest źle bo powinien ruszyć dupę i utrzymywać rodzinę.

ale każdy normalny facet czuję to w sobie i po co zmieniać pewne naturalne kwestie? facet zawsze zajmował się rodziną, jej utrzymaniem i bezpieczeństwem. tak to wygląda.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
każdy normalny facet czuje że jego obowiązkiem jest utrzymanie rodziny i tak również jest postrzegana rola mężczyżny przez społeczeństwo. jak kobieta nie pracuje , to wtedy nikt się krzywo nie patrzy. ale jak facet nie pracuje, to już jest źle bo powinien ruszyć dupę i utrzymywać rodzinę.

A mnie się wydaje że to jest pewien zachowany stereotyp.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
A mnie się wydaje że to jest pewien zachowany stereotyp.

No to Azazella dajesz, jesteś w ciąży a chłop twój nie chce pracować, ja bym zajebał na miejscu ;]

To właściwie tylko o to sie rozbija, bo aktualnie to obydwie płcie poza brakiem dyspozycyjności na urlopie macierzyńskim pracują. i wtedy prawdziwy facet MUSI zapieprzać żeby tą rodzinkę utrzymać a nie się opieprzać. WSIO

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ja uważam, że są prace, które lepiej wykonują mężczyźni i prace, które lepiej wykonują kobiety, jednakże ten podział jest dość elastyczny bo wiadomo, że kobieta kultystka udźwignie więcej, niż mężczyzna- biurowe chuchro. Płace więc powinny być być rozdzielane według umiejętności a nie płci. Jednakże są też takie stanowiska gdzie zarówno facet, jak i kobieta, te powinny być równopłatne, a czasem niestety nie są i tu na scenę wkraczają feministki VS szowiniści.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

semek, a co stoi na przeszkodzie zeby to ojciec zostal z maluchem w domu a kobieta pracowala? Zabraknie argumentu, ze to facet zapieprza na wszystko?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
semek, a co stoi na przeszkodzie zeby to ojciec zostal z maluchem w domu a kobieta pracowala? Zabraknie argumentu, ze to facet zapieprza na wszystko?

bo facet czuje to w sobie że musi zapewnić rodzinie utrzymanie, to jest po prostu naturalne.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
bo facet czuje to w sobie że musi zapewnić rodzinie utrzymanie, to jest po prostu naturalne.

:lol:

źle napisałem... prawdziwy facet. a mendy wszędzie się zdarzają. prawdziwych kobiet też teraz coraz mniej :wink:

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
bo facet czuje to w sobie że musi zapewnić rodzinie utrzymanie,

Za archaicznych czasow kiedy kobiety nie pracowaly zawodowo to moze i czuli taki przymus.. popatrz na tych wszystkich ochlapusow..ktory z nich mysli o rodzinie? To kobiety kombinuja jak przezyc

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

przecież napisałem że i mendy się zdarzają.

i nie archaiczne czasy tylko normalna kolej rzeczy. komuznim i inne lewackie bełkoty wyprały ludziom mózgi.

facet może nie pracować, pedał może adoptować dziecko.... ludzie ogarnijcie się bo naprawdę świat schodzi na psy. tyle lat ludzie żyli wg pewnych praw i było ok. czemu teraz każdy za wszelką cenę chce wszystko przewrócić do góry kołami?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
komuznim i inne lewackie bełkoty wyprały ludziom mózgi.

ale o co Ci konkretnie chodzi? Że to wina komunistow i lewakow ze kobiety kichaja na pieniadze mezow? Nie sa od nich zalezne? Same zarabiaja na siebie i nie musza wysluchiwac ze sa nierobami bo on ciezko pracuje a ona siedzi w domu i "nic nie robi"?

Czy raczej o to, ze jest model zwiazkow partnerskich...dla faceta zaden wstyd przewinac dziecku pieluche i ponosic na rekach kiedy placze? Ugotowac obiad kiedy wczesniej skonczy prace?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

kaja a ja nie mówię że facet np w ogóle nie powinien zajmować dzieckiem , bo powinien. chodzi o jego rolę, która obecnie próbuje się zmienić. facet to ma być facet i jego głównym zadaniem jest zapewnienie rodzinie bytu i bezpieczeństwa.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

TRM, fajnie by bylo gdyby faceci byli tacy odpowiedzialni. Chociaz ten ciezar dobrze podzielic na pol i razem pracowac na rodzine, razem dzielic sie obowiazkami.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
fajnie by bylo gdyby faceci byli tacy odpowiedzialni.

no tak, faceci to samo zło. a kobiety to chodzące ideały

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

No ja tu podaję przykład dlaczego tak się uważa, że facet musi zapieprzać w niektórych przypadkach stąd wziął się ten stereotyp. Chyba standardowo jestem źle rozumiany...

Co do tego kto ma zostać w domu, nawet obydwoje rodziców może iść do roboty a dziecko zostawić pokojówce to nie problem :wink: podział obowiązków też jest dobry, ale kurde ja nie widzę w trakcie tych pierwszych paru miechów kobiety w pracy tylko na macierzyńskim...

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
ale kurde ja nie widzę w trakcie tych pierwszych paru miechów kobiety w pracy tylko na macierzyńskim...

Szczerze? To ja tez... po pierwsze musi dojsc do siebie po porodzie... po drugie przez pierwsze miesicae dziecko JEJ potrzebuje... dlatego jestem za tym zeby macierzynski trwal co najmniej pol roku

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

A facet ma w tym czasie zapieprzać ostro nie tylko do roboty ale zakupy wszystko czego kobieta nie jest w stanie zrobić w tym czasie. I właśnie o to mi chodziło ;]

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

semek, fajnie, że masz takie podejście. Większości facetów się po prostu nie chce ruszyć tyłka albo pomyśleć o tym, żeby pomóc. Chyba nie zdają sobie sprawy z tego jaką ogromną pracą jest opieka nad takim maluchem.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Równouprawnienie będzie, to jest czynnik ewolucji.

Stereotyp faceta utrzymującego rodzine przy życiu, a kobiety kury domowej wychowującej dzieci z roku na rok maleje. Należy podkreślić, że sprzyjają temu warunki panujące w naszych czasach.

Coraz więcej zajęć zarobkowych nie wymaga siły, coraz więcej placówek jest zautomatyzowanych. To nie czasy, kiedy trzeba było zabić lwa, czy dużo później przenosić na dniówce tony, albo bardzo ciężko pracować.

Dochodzi do tego coraz większa świadomość kobiet, że nie są "czymś gorszym", jak to dawniej były traktowane - rozwijają się.

Mnie wydaje się, że równe płace to kwestia czasu. Bardziej boję się, że sytuacja może się odwrócić :roll:

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
semek, fajnie, że masz takie podejście.

Ale przecież tak jest, tylko kiedyś facet musiał tylko pracować a teraz jest podział obowiązków domowych bo kasy jest więcej , ale dalej facet jest od tego żeby w tym okresie maksymalnie pomóc co nie ?

Mi ostatnio klient fajna rzecz powiedział a propo kobiet, powiedzial że woli zatrudnić kobietę niż mężczyznę, a to dlatego ze jak dasz kobiecie poczucie bezpieczeństwa w firmie to on się do niej przywiąże, natomiast facet pójdzie tam gdzie mu dadzą więcej zdobywac nowe stanowiska. Co o tym myślicie ? Ja w tym parę prawidłowości widzę ;]

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Mnie wydaje się, że równe płace to kwestia czasu. Bardziej boję się, że sytuacja może się odwrócić :roll:

tylko nie będzie wynikać z faktycznych umiejętności tylko z poprawności politycznej. niedługo biały normalny hetero mężczyzna to biedzę mocno dyskryminowany człowiek .

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
jak dasz kobiecie poczucie bezpieczeństwa w firmie to on się do niej przywiąże, natomiast facet pójdzie tam gdzie mu dadzą więcej zdobywac nowe stanowiska.

To chyba zależy już od człowieka. Są kobiety chcące pracować i jak dostaną posadę, to się przywiązują i tam pracują, a są karierowiczki, które będą chciały zdobywać coraz to lepsze stanowiska. Także nie ma na to reguły, tak mi się wydaje.

tylko nie będzie wynikać z faktycznych umiejętności tylko z poprawności politycznej.

Jeśli tak by się stało, to pewnie tak. Ludzie już przeginają z tym walczeniem i może się okazać, że pójdzie to w drugą stronę.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach