Content: Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble
Background: Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble
Pattern: Blank Waves Notes Sharp Wood Rockface Leather Honey Vertical Triangles
pauline

idealna reklama TV

56 postów w tym temacie

To samo obecnie z polityką. Wszyscy promują jeden prąd, np że pedały są ok. Ludzie o odmiennych poglądach nazywa się homofobami i nie dopuszcza się do dyskusji.

Ale takie czasy, żyjemy w wielkim big brotherze (albo niedługo zaczniemy żyć).

Albo ta świńska grypa, teraz zaczynają pier** że to zmowa koncernów farmaceutycznych. Tylko, że ja o tym mówiłem już dawno dawno. Tyle dobrego, że nasz rząd nie kupił tych nieszczęsnych szczepionek.

Ogólnie to trzeba mieć wyjebane na rządy, tych urzędasów,policję,unie europejską i całą reszte debili co myślą, że są mądrzy i będą wciskać kity ciemnemu ludowi.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Nowy a czym Ciebie omamily reklamy? Co chcesz posiadać?

Mnie nie ruszają wille, rodzinne wakacje, gumy do żucia i "lightowe" produkty.

Jeśli wiem jak reklamy wplywają, jeśli rozsądkiem wniknę w każdą z tych potrzeb,w skład, w stan umysłu z racji ich posiadania to nie jest trudno sie temu oprzeć.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

lukaasz, idealizujesz trochę moim zdaniem.

Po prostu dobra kampania promocyjna która nie dopuszcza do mediów polemiki. Np efekt cieplarniany, albo Wielka Orkiestra na której wielu wykonawców bierze kasę za występy.

Nie znam Ciebie, nie widzę jak żyjesz, ale tak to jest po prostu skonstruowane, że masa naszych przekonań i potrzeb to efekt działań marketingowych.

A to że nie chcesz spędzać wakacji z rodziną czy nie chcesz mieć fajnej wili z basenem jest również na swój sposób niepokojące ;)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

lukaasz, idealizujesz trochę moim zdaniem. 

możliwe, że coś w tym jest, ale widzę, że pisze i mówię o tym coraz częściej więc to musi z czegoś wypływać. Moje przekonanie narasta.

Co do Twojego niepokoju, to juz Cię uspakajam :) Z rodzina chcę robić sobie wakacje przez cały rok,całe życie ( choć docierają ostatnio do mnie sprzeczne myśli na temat robienia dzieci..)

willi z basenem nie trzeba chyba Tobie tłumaczyć :)

[ Dodano: 2010-01-09, 15:42 ]

Nowy nie odpowiedziałes na pytanie :suspicious:

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Wiesz co, powiem tak. Nie za bardzo wiem które z moich działań sa efektem marketingu.... bo jak coś takiego zauważam to łapię dystans.

No ale hmmm.... mój pozytywny stosunek do Solidarności, negatywny do Kościoła, stosunek do muzułmanów, to były takie przykłady tego co było wynikiem działań marketingowych, ale na takim politycznym poziomie, co mozna nazwać propagandą :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

No ale hmmm.... mój pozytywny stosunek do Solidarności, negatywny do Kościoła, stosunek do muzułmanów, to były takie przykłady tego co było wynikiem działań marketingowych, ale na takim politycznym poziomie, co mozna nazwać propagandą :)

Tak, również masz negatywny stosunek do kibiców. Co jest efektem propagandy mediów. Czyli dajesz im się ostro wkręcać :razz:

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Prawda TRM, możliwe że tak właśnie jest.

A może to kibicie dają się wkręcić bo jesteście kukłami do treningu dla Policji :) Wam się naprawdę wydaje że władze sobie nie potrafią dać z Wami rady? :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ładnie Nowy, a z tych potrzeb użytku codziennego, ekskluzywnych, materialnych mniej lub bardziej, które wypływają bezpośrednio z reklam, wciskanych nam za m.in za pośrednictwem filmów o których mowiłeś. Te które kształtują Twoje codzienne życie. Bo to co wyjawiłeś nie ma przełożenia na pieniądze a to właśnie on jest przewodnim motywem tej manipulacji.

Kibice to w większości margines społeczny, potrzeba utożsamiania się z jakąś przynaleznością grupową. Manifestują swoja siłę przemocą bo opanowanie języka jest trudniejszą sztuką.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Prawda TRM, możliwe że tak właśnie jest.

A może to kibicie dają się wkręcić bo jesteście kukłami do treningu dla Policji :) Wam się naprawdę wydaje że władze sobie nie potrafią dać z Wami rady? :)

Wiesz jakby media pokazywały tylko pozytywne inicjatywy kibiców jak pomoc domom dziecka czy opieka nad pomnikami Polskich żołnierzy, a także oprawy meczowe i super doping to kibice byli by wychwalani pod niebiosy.

Jednak w tv znajdzie się tylko miejsce dla awantury, dlatego obraz jest taki a nie inny.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Dla mnie dobra reklama to reklama zaskakująca i w dodatku z poczuciem humoru. Lubię grę słów/obrazów w inteligentnym połączeniu z reklamowanym produktem. No i fajnie jak jest jakaś ciekawa muzyka. To wszystko przyciąga moją uwagę. Resztę zciszam na czas emisji, bo szlag mnie trafia jak puszczają te reklamy kilka tonów głośniej.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Ładnie Nowy, a z tych potrzeb użytku codziennego

Czasami łapię się na tym że reklama zrobiła mnie w konia z jakością jedzenia i z produktami bankowymi. Wiecie, raty zero % srajda srajda, ale z racji mojej specjalizacji jest to chwilowe zauroczenie ;)

Pytanie jest właściwie w temacie moim zdaniem nie do końca dobrze zadane, bo reklama to tylko część marketingu i akurat reklama to ma taki wpływ tyle o ile, bardziej spełnia rolę informacyjną a nie kreującą wizerunek, choć oczywiście również.

Czuję się trochę oszukany przez branżę informatyczną, ponieważ dane z płyt szybko znikają, podobnie na dyskach bywa różnie.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
jak pomoc domom dziecka czy opieka nad pomnikami Polskich żołnierzy

czy to nie jednorazowe epizody? :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Uwielbiam reklamy Plusa w wykonaniu Mumio ..chociaz teraz mam wrazenie ze skonczyly im sie pomysly...ale na poczatku byli rewelacyjni :yoopee:

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Dla mnie uosobieniem tego o czym wczesniej pisałam jest ta reklama ---->

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Tak trochę zmieniając tory dyskusji to uważam że najskuteczniejsze reklamy to takie które zostają w pamięci przez zgrabny "catchphrase", i dodatkowo nie pozwalają zapomnieć jaki produkt, albo chociaż firmę, reklamowały. Dla mnie takie dobre, wbijające się slogany to:

a może frytki do tego?

takie rzeczy tylko w Erze

i, co ciekawe, wymówione dość charakterystycznym żeńskim głosem Heyah.

Wprawdzie na mnie te reklamy nie zadziałały, nie zacząłem jadać w macu, nie przeniosłem się też ani do ery ani do heyah, ale już fakt że te reklamy ostały mi się w pamięci świadczy o ich wybitności.

I jeszcze tylko dodam że jest też grupa reklam które są niby skuteczne ale tak naprawdę niewiele warte. To reklamy które zapamiętujemy ale nie pamiętamy co było reklamowane, konkretnie. Pamiętacie np. tą fajną reklamę gdzie samochód przejeżdża przez tory kolejowe i wszystko zaczyna się świecić i jest napisane ktośtam ktośtam DJ, a potem samochód przejeżdża przez uliczkę gdzie jest tona znaków i jest ktośtam prawnik.

Ktoś mi powie jakiej marki to była reklama? Bardzo mi się podobała ale była totalnie nieskuteczna. 100x skuteczniejsza była prosta do bólu reklama - Audi: das auto.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Po pierwsze reklama nie może robić idioty z człowieka bo automatycznie się zniechęcimy (osobiście nie znoszę reklam Cilit Bank i innych tego typu, przedmiotów, jakby w zamierzeniu miały być dla głupich gospodyń domowych, osobiście mnie takie reklamy obrażają).

Po drugie powinna zawierać zaskakujący morał ("A morał tej bajki jest krótki i niektórym znany" reklama ING do niedawna najdroższa reklama w Polsce, czy też dobrym przykładem sa właśnie reklamy Żubra)

Po trzecie produkt powinien mieć wyrobiony styl reklamowania i znów za przykład posłuży nam Żubr, jego stylem były zabawne metafory, a takie są (często nie świadomie) postrzegane za najinteligentniejsze, a więc i chętniej kupowane.

Po czwarte, zlepiając wszystko reklama musi zaskakiwać, nikt z nas przecież nie ogląda specjalnie reklam, w czasie przerwy filmu, jesteśmy jakby zahipnotyzowani, nie zwracamy uwagi, podświadomie wiemy, że produkt "jest wspaniały, tani i najlepszy", a tu nagle coś nas zaskakuje, często podświadomie, możemy wybrać właśnie ten produkt z tego prostego powodu, po prostu zapamiętaliśmy go bo się wyróżnił reklamą. Czysta psychologia, której nawet "najtwardsi" czasem podświadomie ulegają.

Według mnie to najogólniejszy zarys dobrej reklamy, czego dowodzą min. Żubr, Tesco, Biedronka, ING, Heyah, piwo Guinnes i wiele wiele innych.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Złotek, jest jeszcze jedna, naczelna reguła: reklama MUSI "trafiać w target". Dlatego sporo reklam na żenującym poziomie, prostych, schematycznych - są kierowane właśnie do takich samych ludzi i przez tych ludzi są pozytywnie odbierane, przynoszą skutek. Myślisz, że giganci rynku nie potrafią przeprowadzić stosownych badań?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Dlatego sporo reklam na żenującym poziomie, prostych, schematycznych - są kierowane właśnie do takich samych ludzi i przez tych ludzi są pozytywnie odbierane, przynoszą skutek.

Wspomniany przeze mnie cilit, to właśnie to. Reklama na strasznym poziomie, no i być może do kogoś tam trafia, że "Bank i po brudzie", że czyści od lat przypalony tłuszcz z piekarnika jednym pociągnięciem etc. jednak jak widać nie jest to szczyt kreowania produktu. Nie jest to hit reklamowy, naprawdę dobrą reklamę poznasz po tym, że będziesz chciał obejrzeć ją jeszcze raz, lub nawet powiedzieć o niej znajomym. O to jest szczyt reklamowej potencji :) jako ciekawostkę podam, że w stanach największa karierę zrobiła reklama piwa Budweiser, potocznie znana pod nazwą "What`s up", czy "Wazzzup", do tego stopnia, że mimo ustania sprzedaży piwa reklama była w telewizji z powodu swej popularności.

ps. zauważyliście, że najgłupsze reklamy są żywcem brane z USA, czy WB, a potem nakłada się na nie dubbing? Czy to tylko moje przewidzenia?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Wspomniany przeze mnie cilit, to właśnie to. Reklama na strasznym poziomie, no i być może do kogoś tam trafia, że "Bank i po brudzie", że czyści od lat przypalony tłuszcz z piekarnika jednym pociągnięciem etc. jednak jak widać nie jest to szczyt kreowania produkt
Za kazdym razem jak widze te reklame to niewiarygodnym wydaje mi sie, ze mozna bylo tak zapuscic lazienke. Nie jestem pedantka ale w zyciu nie mialam tak zasyfiale. Wiem, ze to dla zwiekszenia efektu skutecznosci cilitu ale mimo wszystko nie zacheca mnie to do kupna a zniesmacza...bleee

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Po co robić pomysłowe i drogie reklamy, jak ludzie lykaja najbardziej prymitywny przekaz?

Reklama wazzzap zajebista... i nawet doczekała się kryzysowej wersji, tez super :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Jedyna dobra reklama to śmieszna reklama, reszta to marnowanie mojego czasu. Podgląd oczywiście od strony konsumenta.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Jedyna dobra reklama to śmieszna reklama, reszta to marnowanie mojego czasu. Podgląd oczywiście od strony konsumenta.

A co z reklamami zmuszającymi do refleksji, czy wzbogacającymi naszą wiedzę o dodatkowy zasób informacji?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

A co z reklamami zmuszającymi do refleksji, czy wzbogacającymi naszą wiedzę o dodatkowy zasób informacji?

Na 1 raz. Widziałeś kiedyś jakąś reklamę 1 raz?

Poza tym jakie reklamy zmuszają do refleksji? Pewnie ubezpieczenia. Rzygam reklamami ubezpieczeń.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

A ja jak to ja, niewiele powiem, w zasadzie to nic, ale przypomniała mi się pewna reklama.

Jak dla mnie jest ona bezbłędna :P

:D

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.