Content: Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble
Background: Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble
Pattern: Blank Waves Notes Sharp Wood Rockface Leather Honey Vertical Triangles
pauline

idealna reklama TV

56 postów w tym temacie

Każdy z nas ogląda telewizję, reklamy itp.

ale czy ktoś się zastanawiał dlaczego niektóre reklamy pamiątamy a inne nie .

Według mnie idealna reklama to taka która przez swoją oprawę muzyczną oraz wizualną

nie zapomina co tak naprawde reklamuje . Mam rację ?

Jak czasami oglądam reklamy które widzę często ale nigdy nie wiem co reklamują zapamięuje tylko piosenkę z niej lub jakąś scenę która według mnie jest ciekawa .

Więc jak wygląda idealna reklama ?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

pauline, w reklamie (ja tak uważam) że najważniejsze jest hasło,slogan który pozostaje nam w głowie. Cała reklama pamiętana jest bardziej albo mniej a dany główny drobiazg pozostaje w pamięci a czasem przechodzi do życia - np.: prawie

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

idealna reklama... to taka po obejrzeniu której nie mam dziwnego wrażenia,że jej autor ma mnie za idiotkę;p

najbardziej lubię reklamy perfum, np.STR8, ciekawy pomysł i zawsze dają jakiś fajny kawałek(J.Butterfly)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

jak znajde troche czasu to napisze mala rozprawke o skutecznej reklamie

tymczasem moj ulubiony przyklad - zubr wystepuje w puszczy

dzieki reklamie zubr ktory stanowil 0,5% rynku zyskal i stal sie w krotkim czasie marka stanowiaca 5% rynku

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Jzn, jest to najlepsza polska reklama która spowodowała zaistnienie produktu lokalnego na rynku krajowym.

TRM, bardziej mi się podoba świąteczna reklama hoopa

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

tymczasem moj ulubiony przyklad - zubr wystepuje w puszczy

dzieki reklamie zubr ktory stanowil 0,5% rynku zyskal i stal sie w krotkim czasie marka stanowiaca 5% rynku

w którym roku wyemitowano tą reklame?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

2003 - 2004 jak się nie mylę

[ Dodano: 2010-01-09, 01:33 ]

Udział w polskim rynku piwa w 2003 roku wynosił: 0,2%. Udział w polskim rynku piwa w 2009 roku wynosi: 13%. źródło - wiki

Dodam że żubr jest najgorszym z piw jakie były produkowane w tym browarze. :twisted:

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

aha, bo ja pierwszy zasmakowałem Żubra w 2004 roku i tak się zastanawiałem czy to przed tą reklamą czy po ;)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

TRM, kiedyś browar produkował 11-13 gatunków piwa w tym 2 wyłącznie na eksport. W skutek przemian i zmian właścicieli oraz kosztów produkuje dziś 2 (może 3)

stawiam zubra ze po reklamie sprobowales ;]
a ja bym powiedział że ekspansji i włączenie piwa żubr w kanały dystrybucyjne lecha i tyskiego ;) Zrobiło się ogólnie dostępne. :twisted:

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Piłem je pierwszy raz w 2004 roku w maju, przed meczem Hetman Zamość-Stal Rzeszów w parku miejskim, koło stadionu. miałem wtedy 13 lat i mi tak nie podchodził jakoś :neutral: :mryellow:

Ale ostatnio to już ładnie wchodzi hehe

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Co zrobić by Zjeść pomidora i mieć pomidora?

Kupić 2 pomidory:D Reklamówka Tesco;)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Według mnie idealna reklama to taka która przez swoją oprawę muzyczną oraz wizualną

nie zapomina co tak naprawde reklamuje . Mam rację ?

Idealna reklama to moim zdaniem taka która pozytywnie wbija Ci w pamięć skojarzenie z reklamowanym produktem.

Axe miało pozytywnie wbijające się w pamięć reklamy dopóki jakiś spec nie wymyślił żeby do windy weszła staruszka i para gejów. No czyli jak chcesz żeby Cie przeleciała w windzie babcia Twojego kumpla to kup se Axe ;)

pauline, a jak Ty się odnosisz do tego co napisaliśmy?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Wcześniejsze reklamy biedronki - Produkty z biedronki polecają się ...

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Choć nie jestem podatny na reklamy i raczej nie piję heinekena, to jednak ich reklamy wywołują przyjemne skojarzenia wobec tej marki... dziś pewnie, jak nigdy, skorzystam z tego piwa :P

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

źle to ująłem, najpierw napisałem, że nie wywierają na mnie większego wpływu, później zmieniłem treść.. Oczywiście, że nie mam racji ;) Na pewno nie wcisną mi czegoś co mi nie jest potrzebne. Staram się racjonalnie wybierać produkt, biroąc na uwagę jakość i cene a często jakość jest podyktowana rzetelnymi opiniami innych użytkowników. Są to często produkty marek mocno znanych i kojarzonych na całym świecie, zasłużone właśnie przede wszystkim jakością i trwałością

Reklam tv nie oglądam, rzadko mnie dotyczą bilboardy, plakaty, gazeciane nadruki, radiowe nagłośnienia, to wszystko co najwyżej w sensie kreatywności ich wykonania.

Ale, Nowy ,możesz mnie uświadomić czego nie biorę pod uwagę :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Generalnie przyszłość( no, już w sumie teraźniejszość od jakiegoś czasu) to wszelkiego rodzaju product placement i marketing wirusowy ;)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

A ja tam nie daję się omamić reklamom. Bo kupuję w zależności od tego ile mam kasy.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
TRM, ale chciałbyś mieć więcej kasy co? :D

no chyba każdy by chciał. w przyszłości zarabiać tyle aby utrzymać swoją rodzinę, godnie żyć, móc pojechać na fajne wakacje. ja tam nie marze o willi z basenem, bo nawet nie mam pomysłu jak nią zarobić. jak znajdę taki pomysł to może będę nad tym myślał hehe

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

No i właśnie to w jaki sposób definiujesz "utrzymanie rodziny" "fajne wakacje" i "wille z basenem" jest w duzym stopniu efektem działań marketingowych :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
No i właśnie to w jaki sposób definiujesz "utrzymanie rodziny" "fajne wakacje" i "wille z basenem" jest w duzym stopniu efektem działań marketingowych :)

przetłumacz to z polskiego na nasze bo nie czaje :razz:

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

No że "willa z basenem" to nie tylko element kultury ale również wizerunek kształtowany przez machinę marketingową.

Korporacje zrzucają się na filmy w hollywood żeby pokazywały taki a nie inny styl życia. Oczywiście działania też wspierają władze. Nie ma w tym często nic złego, a czasami jest.

Np słodzik który zabija, albo promowanie wysoko słodzonych soków jako zdrowe( bez informowania że jest w nich góra cukru i są niebezpieczne). I bez dostępu do alternatywnych źródeł informacji o produktach- które sa blokowane i atakowane przez odpowiednie komórki korporacji- nie jesteś często w stanie właściwie wybrać.

Przykładowo guma do żucia ze słodzikiem, zaburzająca działanie trzustki, czy to samo robiąca cola, czekolada ze słodzikiem, itd, itp. Albo przyprawy chemiczne do zup które ani nie smakują jak zupa, ani nie mają z zupą nic wspólnego i ładujące organizm chemią, co po prostu go rozwala.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz