Content: Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble
Background: Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble
Pattern: Blank Waves Notes Sharp Wood Rockface Leather Honey Vertical Triangles
cat_power

nawyki

11 postów w tym temacie

Oczywistym jest, że każdy posiada i kieruje się w swoim życiu określonymi nawykami. Niektóre są z nami tak zintegrowane, że uważamy je nawet za genetyczne. Nic bardziej mylnego. Nawyk to przyzwyczajenie do wykonywania jakiejś czynności, która nabywamy w drodze wielokrotnego jej powtarzania.

Mamy zatem nawyki złe, jak palenie, czy dobre - cotygodniowe chodzenie do kina.

Nawyk to suma naszej wiedzy, umiejętności i chęci.

Nie można pominąć też silnej woli, bez niej nawyk nie będzie miał szans na zaistnienie.

I teraz pytanie.

W jaki sposób wykształcacie te dobre nawyki w swoim życiu, a jak zwalczacie te destrukcyjne?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
cat_power, siłą woli :)

To oczywiste, że nawyki najlepiej wykształcać w sobie siłą woli, ale siła woli to też swoisty nawyk, który należy najpierw wprowadzić do swojej osobowości.

Ja nad moją siłą woli pracuję od dawna i mimo, że robię wiele, by była w 100% silna i skuteczna nie zawsze to skutkuje. Czytam wiele książek motywacyjnych. Najciekawszą z pozycji, jaka trafiła w moje ręce to '7 nawyków skutecznego działania'.

Jeśli nie mieliście okazji jeszcze jej przeczytać to gorąco polecam, bowiem zmienia spojrzenia na rzeczywistość o co najmniej 70%.

Co istotne - firma FranklinCovey organizuje również szkolenia, zatem jeśli pojęcie nawyków jest dla was ważne i np. potrzebujecie nie tylko w taki sposób ulepszać swoje życie prywatne, ale i zawodowe to również je polecam. Miałam okazja być na nim w Warszawie i nie tylko wzbudziło ono we mnie pozytywne wrażenia i wielkie pokłady automotywacji, to ponadto zwiększyło moją efektywność i efektywność moich współpracowników.

Uważacie, że to dobry pomysł, aby pracować nad swoimi nawykami z książką albo podczas szkolenia?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

cat_power, siłę woli albo się ma, albo nie. Tzn, zawsze się ma, ale słabszą bądź silniejszą, albo się jest konsekwentnym albo nie. Nie wiem, jak można się tego nauczyć.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Czytam wiele książek motywacyjnych. Najciekawszą z pozycji, jaka trafiła w moje ręce to '7 nawyków skutecznego działania'.

Jeśli nie mieliście okazji jeszcze jej przeczytać to gorąco polecam, bowiem zmienia spojrzenia na rzeczywistość o co najmniej 70%.

Co istotne - firma FranklinCovey organizuje również szkolenia, zatem jeśli pojęcie nawyków jest dla was ważne i np. potrzebujecie nie tylko w taki sposób ulepszać swoje życie prywatne, ale i zawodowe to również je polecam. Miałam okazja być na nim w Warszawie i nie tylko wzbudziło ono we mnie pozytywne wrażenia i wielkie pokłady automotywacji, to ponadto zwiększyło moją efektywność i efektywność moich współpracowników.

Uważacie, że to dobry pomysł, aby pracować nad swoimi nawykami z książką albo podczas szkolenia?

Brzmi mi to jak zakamuflowany spam

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Siła woli i koniec kropka.

Byłem porządnie uzależniony od gry online, powiedziałem KONIEC i nie gram... pewna znajoma mi osoba pali chyba od ponad 40 lat, rzuca palenie przez całe życie i nic - a będąc za granicą wogóle nie pali...

Jeżeli NAPRAWDĘ chcemy z czymś skończyć to bezproblemu to zrobimy, tylko to musi być zgodne z naszym wnętrzem i przekonaniami. Sportowiec, by osiągnąć sukces rezygnuje z wielu rzeczy, to palacz jeśli chce rzucić zrezygnuje z "ciągotki" do fajek, jeżeli będzie tego chciał.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Wiadomo, że najłatwiej i zarazem najtrudniej jest jest powiedzieć 'koniec', ale nie dzieje się to po prostu tak bez problemu. Trzeba włożyć wiele wysiłku w przełamywanie nałogów i wyrabianie nawyków, żeby móc cieszyć się osobistym sukcesem. Wiem coś o tym, walczę z tym każdego dnia.

Od 1 stycznia kolejne próby :)

Posądzenia o spam nie będę komentowała, bo to jakiś nonsens.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
ale nie dzieje się to po prostu tak bez problemu.

owszem, po powiedzeniu koniec walczyłem jakiś czas, lecz najważniejsza jest decyzja o zakończeniu czegos spójna z naszym wnętrzem, potem czeka nas trochę trudu, aż problem całkowcie minie, no ale warto.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Oczywistym jest, że każdy posiada i kieruje się w swoim życiu określonymi nawykami.

A nie jest tak, że nawyki kierują naszym życiem?

Mamy zatem nawyki złe, jak palenie, czy dobre - cotygodniowe chodzenie do kina.

Palenie niekoniecznie jest zlym nawykiem. Z jednej strony moze świadczyć o slabosci charaktery, z drugiej wiadomo nie od dziś, że grupa nowych ludzi którzy palą integruje się szybciej niż taka sama grupa niepalących.

Nie można pominąć też silnej woli, bez niej nawyk nie będzie miał szans na zaistnienie.

Silna wola jest tak niejasna ze mozna stwierdzić iż jest to pojecie bez desygnatu. Nawyki tworzą się nie poprzez silną wolę lecz poprzez splnienie jakiegos celu czy zaspokojenie potrzeby. Dlatego tak wielu ludziom o silnej woli nie udaje się rzucić palenia. Nie mają w tym celu, nie wiedzą czym zastąpić palenie.

Wiadomo, że najłatwiej i zarazem najtrudniej jest jest powiedzieć 'koniec',

KONIEC jest dopiero początkiem. W momencie zakończenia czegoś powstaje pewnego rodzaju pustka, brak czegoś. Na to miejsce powinien zostać stworzony inny nawyk.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Nawyki i przekonania niewątpliwie odgrywają ważną rolę w naszym życiu i mają wpływ zarówno na życie prywatne i zawodowe. Mogą być fundamentem, a mogą też być 'kulą u nogi', bo czasem ślepo w nie wierzymy i nie pozwalamy sobie samym nabrać dystansu. Coaching może być dobrą metodą na spojrzenie na swoje życie z innej perspektywy. Polecam przejrzeć artykuł, który jakiś czas temu wpłynął na moje myślenie o tym : http://www.businessway.pl/businessway/przekonania/ Ciekawie napisany i daje do myślenia. :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz