Content: Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble
Background: Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble
Pattern: Blank Waves Notes Sharp Wood Rockface Leather Honey Vertical Triangles
xardass

Papierosy w psychologii

36 postów w tym temacie

Witam serdecznie

Od dawna interesuje mnie czy raczej trapi kwestia sprzedawania papierosów.Na każdej paczce od papierosów jest zwykle napis: "Palenie zabija", czy "Palenie powoduje raka" itd itd. Powszechnie uważa się że te napisy to przestroga wymyślona przez zatroskanych lekarzy czy nawet sprzedawców. Ale... ale może być przecież także zupełnie odwrotnie. Pisząc takie napisy na paczce od papierosów mogą tutaj wykorzystywać podświadomość człowieka. Jak?

"Palenie papierosów zabija" - napis na paczce, ale czy aby dlatego właśnie nie palimy?

Może palimy dlatego żeby specjalnie sobie szkodzić, może to taka forma ukarania siebie za błędy czy jakieś przeżycia itd. A taki napis na paczce że palenie szkodzi może podświadomie nas jeszcze bardziej zachęcać do sięgnięcia po peta.

Zastanówcie się (ci co palą:)) co czujecie jak czytacie taki napis na opakowaniu od papierosów? strach czy uciechę że ta paczka jest aż tak szkodliwa?

Dlatego osobiście uważam że napisy na paczce o szkodliwości nikotyny mają nas jeszcze bardziej zachęcać do palenia, a nie odciągać. Pozdrawiam:)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Mnie na początku denerwowały te napisy, to je sobie zasłaniałam, a potem już do nich przywykłam i już teraz nie zwracam na nie uwagi.

Jak palę, nie myślę o tym, że to mi szkodzi, liczy się tylko to, że zaspokajam w tym momencie swój głód nikotynowy :D

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

No a moim zdaniem to ma być zachęta do rzucenia. Jak w dowcipie.

Mężczyzna: Poproszę papierosy.

Kobieta: Proszę.

Mężczyzna: Impotencja.. Ojj.. poproszę te z rakiem.

Ja jestem na odwyku akurat, także wiem, że nie nie ruszały wcale te napisy.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

To nie była reklama, tylko wymóg, na podstawie jakiejś ustawy. MInisterstwo zdrowia stwierdziło, że ludzie nie wiele wiedża o konsekwencjach picia/palenia i dlatego wprowadzili te napisy. To wymysł lekarzy, nie firm nikotynowych, ani speców od marketingu. Więc wiadomy jest przynajmniej cel pierwotny... A prawda jest taka, że... ludzie to olewają :).

Ale, ale szykuje się w Polsce rewolucja w paleniu. Zmiana przepisów. W innych krajach UE dzięki temu co maj zrobić podobno licba palaczy zmalała o 20%.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

aerfromenes, Ty nie zmieniaj tak często avatarów, bo fundujesz mi bezsenne noce ;)

Moim zdaniem każdy kij ma dwa końce. Do pewnego stopnia to na nas wpływa, ale ciężko wierzyć w coś, czego nie widać [pomijam kwestie religijna], więc... dopóki nic nie rzęcholi, jest dobrze:>

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
To nie była reklama, tylko wymóg, na podstawie jakiejś ustawy. MInisterstwo zdrowia stwierdziło, że ludzie nie wiele wiedża o konsekwencjach picia/palenia i dlatego wprowadzili te napisy. To wymysł lekarzy, nie firm nikotynowych, ani speców od marketingu. Więc wiadomy jest przynajmniej cel pierwotny... A prawda jest taka, że... ludzie to olewają :) .

Ale, ale szykuje się w Polsce rewolucja w paleniu. Zmiana przepisów. W innych krajach UE dzięki temu co maj zrobić podobno licba palaczy zmalała o 20%.

na serio w to wierzysz ze u nas to przejdzie będa to olewać,raczej.A konsekwencje rak płuc cóż.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Kiedy paliłam, też w ogóle nie zwracałam uwagi na te napisy na paczkach. Zupełnie jakby ich nie było. Wiedziałam o szkodliwości palenia zanim te napisy się pojawiły. W moim przypadku chyba bardziej skuteczne byłyby zdjęcia skutków palenia.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

hmm ja też tak miałem,ale jakoś wiesz się zreflektowałem ceny papierosów i wogóle.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Zero reakcji - wiem co pale jakie są skutki i jest to mój świadomy wybór. Pale bo chce a nie że są tam jakieś ostrzeżenia każdy wie że papierosy są szkodliwe jest taka wielka kampania na tym froncie że nie można byc nie świadomym.

Dziwi mnie tylko że wypowiadają się osoby nie palące.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
na serio w to wierzysz ze u nas to przejdzie będa to olewać,raczej.A konsekwencje rak płuc cóż.
Jeśli ktoś ma na mandaty i papierosy to będzie olewał, ale pewien procent napewn rzuci ^^

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Jeśli ktoś ma na mandaty i papierosy to będzie olewał, ale pewien procent napewn rzuci ^^

może nie wiem ^^.Tak wielu będzie olewało bo boją się że nie przestana palić

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Myślę, że po pewnym czasie rzeczywiście przestajemy zwracać na nie uwagę. Były od zawsze i wszystkim są doskonale znane. Każdy zna, a przynajmniej powinien znać, skutki tego nałogu - wszędzie widoczne są jakieś plakaty z płucami: dla mnie drastyczne i straszne... Paląc papierosy, wiemy na co się piszemy, wiemy, czym to grozi, czym może zagrażać naszemu zdrowiu. To świadomy wybór, ale wątpię, by takie napisy - ostrzeżenia na pudełkach - zachęcają nas do palenia. Nie, one nas ostrzegają, choć stały się tak powszechne - a może tak spowszedniały, że straciły na znaczeniu.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Masz rację to się zbyt upowszechniło,ale wątpie że same ostrzeżenia spowodują krach na rynku nikotyna.To trwa zbyt długo,aby to sie mogło odmienic nawet w kilka jak nie kilkanaśćie lat chyba się ze mna zgodzisz ??

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Przecież człowiek to stworzenie, które lubi dążyć do autodestrukcji.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Psychicznej napewno fizycznej zależy czy pali nałogowo i czy naprawdę chce tej autodestrukcji

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Palenie to przyjemność i czasem warto ryzykować dla niej. Nigdy nie wiemy czy za tydzień nie potrąci nas samochód.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Nigdy nie wiemy czy za tydzień nie potrąci nas samochód.

Nie warto kierować się w życiu tym, że w każdej chwili może nas spotkać mały, własny koniec świata. Carpe diem, bo jutro może Cię już nie być. Nie. Wtedy człowiek niczym by się nie przejmował, bo i po co...?

Idąc takim tokiem myślenia: po co wstawać rano i iść do pracy, skoro i tak umrzemy? Po co jeść? Po co pić? Przecież to też przyjemność.

Palenie to przyjemność i czasem warto ryzykować dla niej.

A to już zależy dla kogo...

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
To nie była reklama, tylko wymóg, na podstawie jakiejś ustawy
którą każdy ma głeboko gdzieś...ale to tylko Polacy tak potrafią, jest ustawa, jest prawo, ale i tak je objedziemy, nawet idąć na papierosa do smierdzacej ubikacji....
Nigdy nie wiemy czy za tydzień nie potrąci nas samochód.
naszczęście są horoskpy ;)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Idąc takim tokiem myślenia: po co wstawać rano i iść do pracy, skoro i tak umrzemy?
żeby zapalić sobie na świeżym powietrzu i żeby iść przez pasy z papieroskiem w ustach gdy pie**** w nas tir;) no i żeby zapalić w dobrym gronie znajomych

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

niczyja, mój optymizm czasem ginie - choćby w takich dniach jak dziś.

[ Dodano: 2009-05-31, 21:20 ]

PS miło Ciebie znów tu widzieć

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

niczyja, mój optymizm jest wbudowany we mnie ale niestety czasem życie go przyćmiewa.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz