Content: Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble
Background: Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble
Pattern: Blank Waves Notes Sharp Wood Rockface Leather Honey Vertical Triangles
Azathoth

Nie warto wracać, nie ma pracy

42 postów w tym temacie

Mononoke a nie lepiej tak?
Kurczę marta jesteś bliska mojego ideału ;)

Koles, a jak wyglądają żeglarskie?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Mononoke, stary żeglarz wie jak wiązać ;)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Mononoke, widze ze lubisz byc ulegla i potrzebujesz Dominatora ;]

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Mononoke, widze ze lubisz byc ulegla i potrzebujesz Dominatora ;]
Uległa tylko pozornie. Jeszcze nikomu się nie zdarzyło związać mnie tak bym się nie rozwiązała ;)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Mononoke, to jest prowokacja i podpuszczanie - ;)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Temat szeroki jak rzeka, ale odbiegajac trochę od tematu. Kiedyś rozumiałem ten ból kiedy szuka się pracy i mijają tygodnie a telefon wciąż się "nie odzywa" Jednak od pewnego czasu nie chcę już tego rozumieć: Jak można szukać pracy? Wiem że pewne rzeczy są trudne do przeskoczenia, ale są do pokonania. Jeśli ktoś pojechał Zjednoczonego Królestwa i nawet jeśli jechał na szmacie to zdobył jakies doświadczenie które można wykorzystać po powrocie do kraju i nie piszę tu budowie mopa.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Dariusz, nie rozumiem Twojej wypowiedzi. Jak to, jak można szukać pracy? Uważasz, że praca powinna ganiać za Tobą? Poza tym temat jest o tym, czy z UK opłaca się wracać do Polski, czy w ogóle jest w Polsce tyle miejsc pracy, aby przyjąć z powrotem niegdysiejszych emigrantów. Nieważne kto jakie ma doświadczenie, jak pracy nie ma to nie ma.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Troche sie zgodze ze nie ma pracy dla mlodych polakow konczacych szkoly srednie czy studia,bo jesli kto jest fachowcem to prace znajdzie a jesli ktos nie ma kwalifikacji i nie zna sie na dobrze na jakiejs branzy to bedzie gnil na bezrobociu.Druga sprawe stanowi jak smieszna pensje polscy pracodawcy placa pracownikom to naprawde wstyd zeby ktos po studiach zarabial niecale 2tys pracujac jako pomoc kuchenna czy lektor jakiegos jezyka,albo prywatnie po 12 godzin dziennie.Polska to kraj niedorobiony wiec pracodawcy daja smieszna kase za prace a dodatkowo wymagaja duzo wydajnosci stad nie trudno o wypadek przy takim wyscigu szczurow,w Angli natomiast pracodawce stac na bardzo wysokie zarobki i praca jest jak gdyby spokojniejsza no chyba ze pracujesz u polaka a wiem to bo koledzy byli w Angli,Irlandi czy Norwegii.Teraz mozna gdybac gdyby byl plan marschala polacy nie musieli by wyjezdzac zagranice za praca.Swoja droga mamy tak dobrze w Polsce jak wmawiaja politycy ze mamy 12 procentowe bezrobocie,2miliony polakow zagranica,umowy smieciowe bez odprowadzen o Zus generalnie jedna wielka prowizorka a co lepsi fachowcy zwiewaja zagranice bo co tu beda za smieszne pieniadze pracowac,tylko politykom wydaje sie ze w Polsce jest dobrze a nie jest i dlugo nie bedzie bo jakos mlodzi polacy pracujacy zagranica nie pala sie do powrotu do Polski.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Prowadzenie mojej firmy kosztuje mnie ZERO, normalnie placi sie okolo 11 funtow miesiecznie. W polsce to jest jakies 120 funtow na ZUS.

Po rozmowie z urzedem skarbowym w UK nie musze placic nawet tych 11 GBP miesiecznie.

Jakies watpliwosci odnosnie powstawania malych firm w polsce? Bo ja nie mam zadnych. Do PL nie wracam bo za bardzo szanuje siebie i swoje umiejetnosci w pracy.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Azath, to 120 funtów ale od osoby, a nie od firmy.

No i zależy czym się zajmujesz, bo do tego może dojść np opłata klimatyczna, opłata za używanie plastiku, obowiązkowe dodatkowe ubezpieczenie, ogólne ubezpieczenie firmy (np jeśli stajesz do przetargów) i wiele innych <_<

Do tego czasami głupie przepisy BHP nakazują zakup rzeczy, które nie są nikomu potrzebne.

A najgorzej, że podatek musisz zapłacić od faktury, nawet jeśli ktoś cie zrobił w butelkę i nie zapłacił. Fakt, że to udowodniłeś i masz papierek z sądu też cie nie zwalnia z zapłacenia od tego podatku.

Kontynuować? :P

ZUS to wierzchołek góry lodowej...

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Dariusz, nie rozumiem Twojej wypowiedzi. Jak to, jak można szukać pracy? Uważasz, że praca powinna ganiać za Tobą?

Może trochę odbiegłem od tematu. a odnośnie twojego zapytania. Jeśli potrzebujesz pracy to jej jest pełno, na każdym kroku. Pytanie jest takie, czy żyjesz z pracy czy z pieniędzy. Szukanie pracy i tracenie czasu żeby kłaniać się jakimś potencjalnym pracodawcom, studiować jak zachować się na rozmowie o pracę, czy spojrzeć w oczy czy na czoło potencjalnemu szefowi (bo już takie kiedyś widziałem opracowania speców od szukania pracy) jest dla mnie nie do przyjęcia. Przez kilka lat pracowałem na etacie w Polsce i za granicą. Podziękowałem za tę formę zarabiania. Teraz jestem na swoim i wszystko zależy ode mnie. Nie szukam pracy bo sam sobie ją tworzę, Robię to co kocham, a to czego nie lubię robić to zlecam.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Stary wszuystko ladnie pieknie tylko zalozyc wlasna firme to nie jest takied hop siup,trzeba super znac sie na danej branzy,mierc klientow czy odbiorcow,miec uklady w branzy,byc kreatywnym i codziennie robic kalkulacje firmy dlatego tak malo ludzi zaklada wlasna firme bo sie boji ze sobie nie poradzi wiec idzie tyrac do kogos np. na zmywak lub budowlanke mam na mysli angielskie realia polakow na wyspach.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz