Content: Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble
Background: Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble
Pattern: Blank Waves Notes Sharp Wood Rockface Leather Honey Vertical Triangles
Azathoth

Nie warto wracać, nie ma pracy

42 postów w tym temacie

Przed chwila odwiedziulem taki niszowy portal pewnie znacie Onet.eu Onet.pl. Niedawno pisalem jaka to bajka dezinformacji.

Polska wydaje kupe kasy bo polapala sie wreszcie ze stracili wielu specjalistow, i teraz chce zeby chociaz czesc z nich wrocila. Jak to jest z tym calym kryzysem, bo mi sie wydaje ze to tylko sciema, ktos poprostu zrobil zamieszanie i nazwal to 'Kryzys' wiele firm pod taka wlasnie przykrywka zwalnia pracownikow, gospodarka jest do kitu, ale tak naprawde to jak by tego nie nazywac bylo by tak samo ;]

"Nie warto wracać, nie ma pracy"

Właśnie taką odpowiedź najczęściej słyszą emigranci wracający do Polski od pracowników urzędów pracy w kilkunastu polskich miastach. "Dziennik" sprawdził, że o zgrozo dotyczy to miast, które najgorliwiej zachęcają Polaków do powrotu do kraju i wydają grube tysiące na promocję na Wyspach Brytyjskich.

Władze od wielu miesięcy próbują ściągnąć emigrantów do Polski. Najpierw szumnie ogłoszono rządową akcję "Powroty", a w styczniu rozpoczęła się kampania "12 miast. Wracać ale dokąd?". Co miesiąc do Londynu jeżdżą przedstawiciele największych polskich miast i prezentują swoją ofertę dla emigrantów.

Jak pisze na swoich łamach "Dziennik", Szczecin, który jako pierwszy zaprezentował się polskim emigrantom w Londynie na wyjazd sześciu przedstawicieli do brytyjskiej stolicy wydał 160 tys. zł. Ale akcję promocyjną uznano za wielki sukces.

W Bydgoszczy dziennikarze "Dziennika" usłyszeli: "No tak. Media piszą o akcji. Ale w rzeczywistości nie mamy żadnej specjalnej oferty dla emigrantów", a we Wrocławiu natomiast: "Mimo najszczerszych chęci, chciałabym pani pomóc, ale nie mam pojęcia jak".

Wiadomo ze rozni ludzie wyjechali i rozni ludzie wracaja, wiec pracy nie bedzie dla niewykwalifikowanych ktorzy jezdzili na szmacie w UK. Ale co z tymi ktorzy zdobyli jakies doswiadczenie? Przeciez to oczywiste ze zadna polska firma w PL nie zaoferuje okolo 2000 funtow miesiecznie.

Jutro na Onecie pewnie bedzie info Polska Raj dla Emigrantow ;]]]]

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Azathoth ale prawda jest taka, że niektóre firmy plajtują. Skoro nie ma kryzysu według Ciebie to czemu wylali mnie z pracy w Wielkiej Brytanii, wraz z setkami innych, a potem zamknięto zakład? I czemu nigdzie indziej nie mogłam jej znaleźć? Polska nie jest rajem dla emigrantów, którzy zarabiali znacznie większe pieniądze niż tu oferują, ale jednak jest ich sporo. Przechadzm się po Warszawie, i w co drugim sklepie/okienku jest ogłoszenie że poszukują do pracy.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Przechadzm się po Warszawie, i w co drugim sklepie/okienku jest ogłoszenie że poszukują do pracy.

Powyzej 1000 PLN ?

Sporo firm zwalnia pracownikow ale IMHO jak juz pisalem kryzys to raczej wymowka. OCzywiscie w niektorych sektorach kryzys jest naprawde.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
kryzys to raczej wymowka
Dlatego dopisałam że po masowych zwolnieniach zakład zamknięto.
Powyzej 1000 PLN ?

Możliwe. Myślę że 1000 to taka stawka główna. Można spoko tyle wyciągnąć miesięcznie, ale jak już pisałam:"Polska nie jest rajem dla emigrantów, którzy zarabiali znacznie większe pieniądze niż tu oferują". Włącza się myślenie typu: Co mi po 1000 miesięcznie, jak w Anglii zarabiałam ponad 1000 tygodniowo? Nie mam ochoty nadwyrężać się za takie głodowe stawki. I wielu innych ludzi myślę wrcając do polski jest tak samo rozczarowanych tym "rajem"

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

W polsce 4 lata temu zarabialem 2000 i bylo malo dlatego wyjechalem. A texty z firm i PUP w stylu praca jest sa smieszne, niech powiedza ile pracy jest powyzej 2500 PLN.

Duzo ludzi pracuje na czarno, maja nie platne nadgodziny pracuja w soboty itp. I zarabiaja ponizej 1000. Przeciez to jest wyzysk. Pomijajac ze wymagania co o zatrudnienia sa zawyzone.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Właśnie. Mnie też to wkurza. To, ż epraca jest to nie wszystko. Ludzie chcą przecież sobie jakoś życie ułożyć, a nie biegać z jednej roboty do drugiej, żeby jakoś łączyć koniec z końcem. Poziom życia a w Polsce jest diametralnie różny. Nawet jeśli tanieje nam tutaj sprzęt i wiele innych rzeczy to ludzi na nie nie stać. Wszyscy zazdroszczą mi tutaj mojej komórki, którą kupiłam sobie w Anglii. Nie mam serca mówić im, że w Wielkiej Brytanii co druga osoba ją ma i że wystarczyłą mi na nią tygodniówka. Dla nich to nierealne. Tu liczy się każdy grosz, nie wydaje się go na głupoty, tam wchodzi się do firmowych sklepów i stać Cię na kupno tego i owego, tutaj prym jednak wiodą bazarki. A studenci? Oni nie mają czasu na bieganie po paru etatach. Ale o tym w gazetach nie wspomną...

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

No cóż tak to już jest teraz mówia ze kryzys to lepiej nie wydawać.W gazecie nie wspomną bo po co lepiej pisać o polityce,której poziom jest niski.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Sporo firm zwalnia pracownikow ale IMHO jak juz pisalem kryzys to raczej wymowka. OCzywiscie w niektorych sektorach kryzys jest naprawde.

Zgadzam się. Dodam tylko, że ten "kryzys" jest sterowany, jest to bardziej wojna ekonomiczna i stworzenie warunków i pozorów pod właśnie redukcje nadwyżek w zatrudnieniu. Swoją rolę odgrywa również naturalny cykl spadków gospodarczych i działania konkurencji(np w branży motoryzacyjnej).

Reasumując, spadek jakiś tam jest, natomiast to co piszą w prasie ma się do rzeczywistości tak, jak Al Kaida do międzynarodowego terroryzmu ;)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Zgadzam się. Pracodawcy wykorzystują jedynie sytuację, by jak się później pewnie okaże zarobić więcej niż w dobie bez kryzysu. Obniżają płace do minimalnych i czerpią korzyści z prawie darmowej siły roboczej. Kolejny pracodawca, widząc co robią inni idzie w ich ślady, przerażony, że jak tego nie zrobi to na tym straci njwięcej i tak się właśnie rozprzestrzenia zaraza :-/

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Zarabiałem w dobrym miesiącu 4 kę ale niestety mnie zwolnili (redukcje) wiem jedno że i w Polsce można dobrze zarobić tylko trzeba być dobrym w tym co się robi.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Wiadomo ze rozni ludzie wyjechali i rozni ludzie wracaja, wiec pracy nie bedzie dla niewykwalifikowanych ktorzy jezdzili na szmacie w UK. Ale co z tymi ktorzy zdobyli jakies doswiadczenie? Przeciez to oczywiste ze zadna polska firma w PL nie zaoferuje okolo 2000 funtow miesiecznie.

No i tu jest problem ..bo wracaja glownie ci ktorzy jezdzili na szmacie i zarabiali w UK najnizsza stawke. A co moga zaoferowac po powrocie? Do szmaty w PL jest wielu chetnych

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
bo wracaja glownie ci ktorzy jezdzili na szmacie i zarabiali w UK najnizsza stawke.
Bynajmniej nie jeździłąm na szmacie :-p. Jeśli jakiś zkład pracy tam splajtuje Polacy będą mieli trudności w znalezieniu tam kolejnej pracy. Anglicy zaczynają tych miejsc pracy bronić jak lwy i wcale się im nie dziwię.... Więc tacy też wracają do Poslki a tutaj zonk

[ Dodano: 2009-03-30, 12:49 ]

kaja, Twój ava świadczy o tym, że kreatywnoć Ci się rozwija :mryellow:

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Twój ava świadczy o tym, że kreatywnoć Ci się rozwija

Raczej wkurw :twisted: Gdzie nie wleze to jakies klotnie...bede przykuwac dio kaloryfera za kare :P

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Gdzie nie wleze to jakies klotnie
Bo zanidbałaś to forum, przez niedzielę to każdy się prowadził jak chciał :mryellow:

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Heh oj ostro sie robi w niektórych tematach w moim też mi groza ze mnie zamorduja to jest niesprawiedliwe :mryellow:

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Gdzie nie wleze to jakies klotnie
Bo zanidbałaś to forum, przez niedzielę to każdy się prowadził jak chciał :mryellow:

Nie zaniedbała, tylko cacka się z tym przedszkolem :baby: A parę batów i do kąta i zaraz dyscyplina by wróciła :mryellow:

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Nie dacie biednej Kaja nawet w niedziele odpoczac??? chciala pewnie dzien nieswiety poswiecic voodeczka;] Na zdrowie Kaja ;]

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

kaja, bedziemy tobie pomagać bedziemy tych łobuzów za ucho i na groch moze sie uspokoją.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

kaja, ale tak w razie co to ja wolę kajdnki bez futerka ;) , znajdź coś special dla masochistki :mryellow:

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Mononoke, ja mam tylko takie wyrafinowane :P Ale rozejrze sie ..u Nowego byly jakies takie ...poniemieckie ;)

Koles, o to to :twisted:

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Mononoke, a może wiązanie i kajdanki żeglarskie?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz