Content: Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble
Background: Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble
Pattern: Blank Waves Notes Sharp Wood Rockface Leather Honey Vertical Triangles
japoneczka

Kraj kwitnącej wiśni...........

15 postów w tym temacie

Tak sobie pomyślałam, że jesli kogos to interesuje,

mam na mysli Japonię to zapraszam, ciekawe czy ktoś będzie chętny :roll:

haha bo ja jestem nieco na ten temat kopnięta :imcrazy:

jak nikogo nie będzie postaram się za dużo nie płakać :cry:

jakieś pytanko?? odpowiem moja skromna wiedzą :P

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ja! Trochę współczesne: Jak utrzymują się ceny życia codziennego w Tokyo? Ile kosztuje miesięcznie mieszkanie itd.? Zawsze mnie to ciekawiło :P Słyszałem, że to bardzo drogie miasto!

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Japonia bardzo drogi kraj jest to fakt dla nas biednych myszek :cry:

dla nich samych raczej nie inne zarobki maja pzreciez

Mieszkanie jednopokojowe w Tokyo mniej wiecej 80-100 tys jenow a zarobki miesieczne dla 20latka 220-250 tys jenow

przy zatrudnieniu na stale bo jezeli tylko na umowe o prace to np w nocy to jakies 300 tys jenow a w dzien to jakies 170 tys jenow

może taka ciekawostka......

W Tokyo idzie sie naprawde zgubic, nawet jesli kupi sie najnowszą mapke

jak gdzie i dokąd dojsc to czlowiek, to sie zgubi, ponieważ Tokyo prawie, że co chwila się zmienia .

W tym wielkim miescie nie ma nazw ulic,a ni ich numerów a tym bardziej nie sa punktem odniesienia :imcrazy: istny labirynt jednym słowem.

miasto podzielone jest na takie kwadraciki gdzie szuka sie jakgiegos punktu odniesienia

by moc trafic tam gdzie sie chce :wink: Im blizej celu tym zadanie jest trudniejsze....

co chwila jakis sklep sie zmienia dzis byl tutaj spozywczy a jutro z butami jest.... i jak tu gdzies trafic jakby jakis sklep bylby odniesieniem istny labirynt :twisted:

przykladowy adres w Tokyo: Tokyo, Ota-ku, Ishikawa -dai 2-23-7-105 :huh: o co chodzi hah, Otaku to jedno z miast tokijskich(23 dokladnie) i tak pierwszy numer oznacza te kwadraciki jaki jest, ishikawa- dai to obszar. a drugi numer kilkanascie domow

a tzreci jeden konkretny dom, a ostatni numer to wlasnie tam gdzie chcemy isc :!: Masakra hah

to koncze na ten temat :wink:

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Byłam niedawno w restauracji japońskiej i zachwyciło mnie to, jak podawają dania. Niestety smakowo średnio byłam zadowolona.. :roll:

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

W Japonii jest ok. 600 Polaków. Czy to dużo? Z pewnością nie, jeśli porównamy do (podobnej wielkością) Norwegii, w której przebywa jakieś 18 tysięcy naszych rodaków. W Szwecji Polonia to aż 100 tysięcy osób. To i tak bardzo dużo pomimo, iż Szwecja jest sporo większa od Japonii.

W Kraju Kwitnącej Wiśni zakochałam się na dobre jakieś dwa-trzy lata temu... Imo nie ma drugiego, tak ciekawego miejsca... Niesamowita historia, kultura, najróżniejsze zachowania, zwyczaje, przepiękne krajobrazy... Zamieszkałabym tam, gdybym nie bała się trzęsień ziemi :mryellow:. Chociaż i z tym Japończycy sobie radzą, budując domy z żelbetonu. Właściwie, to nie ma rzeczy, z którą sobie nie radzą. Do wszystkiego dochodzą o własnych siłach, ciężką pracą, a czas, to dla nich pieniądz. Zawsze mnie to fascynowało w Japończykach - kraj, który nie ma praktycznie żadnych surowców naturalnych (najwyżej śladowe ilości) rozwinął się tak bardzo i doszedł do takiego poziomu... A, zapomniałam dodać - Japonia ma piękne kobiety :mryellow:.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

A mi sie nie podoba ich podejsci do praktyk sexualnych i lultura sexu. Ich experymenty udziwnienia itp. Maja hopla na tym punkcie.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Dziwicie się,że Japończycy tyle osiągnęli?Mnie to nie dziwi-to jest właśnie filozofia zen!

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Znam kilku japończyków poznałem i obcowałem z nimi za czasów studiów. Razem pisaliśmy artykuły i miałem możliwość poznać ich zachowania wiele słyszałem o ich kraju. Wiem że młodzi japończycy są już inni niż ich ojcowie nie są tacy pracowici a nie ślepi w działaniu. Coraz więcej z nich chce się bawić szaleć rozwijać mieć własne zdanie i świat.

Jeszcze jedno w Japonii nie ma chodników. Znaczy są od olimpiady w nagano ;P Jest budynek asfalt i budynek. Ludzie przeciskają się przy ścianach a pośrodku jeżdżą auta ;)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Zatłoczone strasznie w godzinach szczytu ;)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Jest to bardzo ciekawy kraj pod każdym względem  Bardzo chciałaby zobaczyć to na własne oczy ale to tylko marzenia Nie mniej jednak był czas że trochę czytałam na temat ich kultury - fascynująca.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz