Content: Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble
Background: Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble
Pattern: Blank Waves Notes Sharp Wood Rockface Leather Honey Vertical Triangles
femi

film który polecasz

1197 postów w tym temacie

Almodovara "porozmawiaj z nia" w srode o 20,00 na ale kino Wam polecam :) to tak poswiatecznie ... warto, kto nie widzial jeszcze.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

widziałam z 4 razy, ale chetnie zobacze jeszcze raz:)

choć kurcze mam dylemat, bo w tym samym czasie jest mecz;)

hhmm...chyba jednak wybiorę mecz :mryellow:

ale film polecam...cudne kino :!:

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

umbra jak widzialas kilka razy to wybierz mecz - mecz jest tylko raz a na ale kino powtarzaja ;)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

no o czuje sie łupia

bo nie mam pojecia o czym mowicie :P:P:P:P:P

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

lezia o filmie rez. Almodovara, pt. "porozmawiaj z nia" na kanale "ale kino" - pewnie jeszcze bedzie powtarzany wiec jak dorwiesz to warto naprawde warto. i jeszcze polecam w kinie "za wszelka cene" Eastwooda. tez dobry choc do porozmawiaj z nia nie ma go co porownywac, ale rowneiz warto zobaczyc. :)

a ten tytul tematu forum dalam troche nietrafny - mozna byloby zmienic na "dobry film polecam " albo cos takiego :(;)

[ Dodano: 2005-04-02, 12:42 ]

dzieki d34m za te zmiane teraz jest bardziej adekwatnie ;),

to teraz wam jeszcze dorzuce "przelamujac fale" rez.: lars von trier - wg mnie jeden z najlepszych filmow - jakie widzialam :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

hmm....

jeden jedyny film ktory utkwil mi nbaprawde w pamieci i bylam w szoku przez kilka dni nie w szoku a pelna podziwu

jesli ktos lubi poczuc troche strach i patrzec z zaciekawieniem w monitor i czasem szok niezly przyzyc:))))) to polecam film pt piła

jest naprawde wspanialy!!

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Trochę dziwnie bo polece film przed którym długo uciekałam, za dużo o nim się nasłuchałam i w rezultacie bałam się...Film po którym nie wychodzi się z refleksjami, skupieniem, zadowoleniem lecz z bólem brzucha. Przez pierwsze kilka minut wszystko cię tam wkurza, kamera lata wprowadza Ciebie w narkotyczny trans, myślisz że już gorzej być nie może to się szybko zdziwisz...

"Nieodwracalne" Gaspara Noé to film bez którego można się obyć, no bo nie każdy z rozrywki jaką jest pójście do kina chce robić salę tortur...Ale kiedy zobaczymy ten cały syf, przemoc, gwałt kiedy zobaczymy sceny, które nas przenoszą do coraz wcześniejszych zdarzeń (cofanie się fabuły)...Wtedy dochodzimy do punkty w którym widzimy, że nasze życie przez najmniejsze czasem czyny, przez kilka wydawałoby się nieznaczących słów ponosi wielką cenę...a wtedy już nie unikniemy konsekwencji.

Zanim coś zrobimy, zastanówmy się do czego nas to doprowadzi w przyszłości...

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

a na mnie niesamowite wrazenie robi film

"american beauty" wiec tez goraco polecam, inne klimaty niz almodovara ale warto (a z almodovara "porozmawiaj z nia", "wysokie obcasy" i "wszystko o mojej matce" te 3 jakos szczegolnie bardzo lubie)

a kto ogladal drzace ciala - , ktos ma mi pozyczyc i jestem ciekawa czy warto? warto??

i "mulholland drive" - Lyncha - tez polecam ech - niesamowity film :) ogladalam go 2 razy, za drugim razem zupelnie inaczej i z innej prespektywy teraz chyba obejrze 3 raz bo nadal pewne watki nei sa dla mnei do konca jasne :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Jeśli chodzi o kino z czasów II Wojny Światowej polecam następujące tytuły:

1. Lista Schindlera

2. Pianista

3. Kompania Braci (serial)

4. Szeregowiec Ryan

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
"mulholland drive" - Lyncha
to również jeden z moich ukochanych filmów :D ....oglądałam go już 3 razy.....i polecam femi ten 3 raz....ale zanim go obejrzysz przeczytaj recenzję ludzi, którzy przerabiali ten film klatka po klatce starając się go rozgryźć....mnie osobiście ich interpretacja bardzo przypadła do gustu:

http://www.film.org.pl/prace/mdrive2.html

widziałam ostatnio "Saw" (Piła) i rzeczywiście jest kawał dobrego (choć brutalnego) kina...polecam!

ja bardzo lubię filmy z Nicole Kidman.....polecam z jej udziałem film "INNI", czy mój ukochany "Dogville"

a moimi ulubionymi aktorami są Nicolas Cage ("Miasto Aniołów" :!: czy "Zostawić LAs Vegas") i Kevin Spacey... z jego udziałem polecam "Kroniki portowe" i "K-PAX"

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

"american beauty" jest niesamowity .... ale dopiero za drugim razem po skończeniu ogladania siedziałam jeszcze chwile w ciszy ..... strasznie mi ta końcówka nie pasowała .... :D

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

"K-PAX", "INNI", "American Beauty" podobały mi się ale nie wywarły jakiegoś szczególnego wrażenia w przeciwieństwie do: "Miasta Aniołów", "Stwórcy", "A.I. - Sztuczna inteligencja" czy "Pianisty", którego oglądałam tylko do połowy, nie dałam rady więcej, za bardzo emocjonalnie podeszłam...

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

ja bardzo lubię filmy z Nicole Kidman.....polecam z jej udziałem film "INNI", czy mój ukochany "Dogville"

a moimi ulubionymi aktorami są Nicolas Cage ("Miasto Aniołów" :!: czy "Zostawić LAs Vegas") i Kevin Spacey... z jego udziałem polecam "Kroniki portowe" i "K-PAX"

ech kidman jest genialna, to moja ulubiona aktorka umberka, zwlaszcza od czasow jak sie rozstala z niskopiennym mezem (boszeee jaka ja zlosliwa jestem)

"inni" to fajny horror,

a "dogville" - coz perelka- to chyba najtrafnijesze, co przychodzi mi na mysl do tego fimu . bardzo bardzo wszystkim polecam! (to zreszta tak na marginesie umberka tez larsa von triera) PSYCHOLOGOWIE - ci z zamilowania i ci na serio- "dogville" to obowiazkowo nawet warto zobaczyc. :)

piekny tez ze wzgledu na kolory, muzyke, taniec, ruch jest "moulin rouge" z kidman :)

i "godziny" tez warto - oj warto :)

kroniki portowe - bardzo dobre, masz racje umberka - zreszta nie tylko z k.spacey ale rowniez z druga lubiana przeze mnie aktorka J. moore :)

a jak ci sie podoba "american beauty"? - tam takze gra K. Spacey?

[ Dodano: 2005-04-05, 22:14 ]

Jeśli chodzi o kino z czasów II Wojny Światowej polecam następujące tytuły:

1. Lista Schindlera

2. Pianista

3. Kompania Braci (serial)

4. Szeregowiec Ryan

na szeregowcu ryanie ryczalam jak bobr i nie moglam przestac a pianiste...wlasnie mam zamiar ogladac, lezy i czeka (bo wczesniej go nei widzialam)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Dogville ......taaaaaa... Misiek mi przysnął w kinie :roll: hihihihih.... tydzień później zabrałam go do Teatru Muzycznego na "Monologi vaginy" ...wrócił załamany i powiedział ze jak ja juz cos wybiore to nic tylko siąść i sie uchlać :P

"Króla Artura" polecam .... szczególnie ze wzgledu na piekną muzyke i zdjęcia naszego rodaka Sławka Idziaka :D

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ktoś wspomniał o filmie "Miasto aniołów" no to hoolywodzka sieczka jak dla mnie w porównaniu z niemiecką dużo starszą wersją "Nieba nad Berlinem" Wima Wendersa czarno biały film w którym drugoplanową rolę gra sam Peter Falk znany z serialu Columbo - pamiętacie :D

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

a ja tam lubie "kubusia puchatka" :mryellow:

i smerfy juz teraz tez... ale w troszke mlodszym wieku ogarnial mnie strach kiedy sie zaczynaly, bo tam byl Gargamel i On byl zły :cry: .. ale juz sie Go nie boje :party:

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
zwlaszcza od czasow jak sie rozstala z niskopiennym mezem

hehe....też go nigdy nie lubiłam :P...ale lubię "Oczy szeroko zamkniete" :>

to zreszta tak na marginesie umberka tez larsa von triera

wiem femi to mój ukochany reżyser......polecam jeszcze jego "Tańcząc w ciemnościach" z moja kochanicą Bjork :wink:

a jak ci sie podoba "american beauty"?

ano podoba mi się :D

[ Dodano: 2005-04-06, 18:11 ]

Ktoś wspomniał o filmie "Miasto aniołów" no to hoolywodzka sieczka jak dla mnie w porównaniu z niemiecką dużo starszą wersją "Nieba nad Berlinem" Wima Wendersa czarno biały film w którym drugoplanową rolę gra sam Peter Falk znany z serialu Columbo - pamiętacie

może w porównaniu z tamtą wersja wypada gorzej, ale ja nie widziałam to nie wiem :party: ........w sumie to chyba nie chce zobaczyc bo odtwórca roli Colombo zawsze mnie drażnił :P

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

miasto aniołów....jak ja to lubiem.....

chlip....

no a od jakis 2 godzin zabieram sie do ringa 2...lenia mam:P

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
hehe....też go nigdy nie lubiłam :P...ale lubię "Oczy szeroko zamkniete" :>

oczy szeroko zamkniete nie do konca mi sie podobaly - druga polowe prawde mowiac przespalam.

wiem femi to mój ukochany reżyser......polecam jeszcze jego "Tańcząc w ciemnościach" z moja kochanicą Bjork :wink

no znam znam umberka. Tez bardzo lubie larsa von triera - podobnie zreszta almodovara choc klimaty neico inne, co jeszcze jego znasz? oprocz przelamujac fale, tanczac w ciemnosciach i dogville? co on jeszcze wyrezyserowal?

obejrzalam wlasnie pianiste.

to prawda robi wrazenie, bardzo bardzo ciezki, smutny film i ...piekny. najpiekniejszy moment tego filmu dla mnie, gdy ta puszka z ogorkami potoczyla sie pod nogi niemca i ich spojrzenia - pytania Niemca "co pan tu robi?, kim pan jest?" potem oczywiscie ta gra na pianinie, zaraz za chwile ...ale piekniejszydla mnie byl wlasnie ten moment "przed" , gdy stoja na przeciwko siebie .

w tych oczach i jednych i drugich widzialam przerazenie, przerazenie wojna, przerazenie spotkaniem - spotkaniem wlasnie tych oczu - i uczeniem sie na nowo odartego przez wojne czlowieczenstwa.

piekny film, a ten moment ... warto, oj warto zobaczyc.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

domek z kart

bedzie dzisiaj w tv...

yy o 22 40

piekny film....

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Polecam Baraka:

wsumie jest to filmik w ktorym uwiecznione sa różne religie,obrazy ludzi i natury z różnych zakątków świata....

kilka fotek...

Baraka0225.jpg

Baraka0147.jpg

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
"K-PAX", "INNI", "American Beauty" podobały mi się ale nie wywarły jakiegoś szczególnego wrażenia w przeciwieństwie do: "Miasta Aniołów", "Stwórcy", "A.I. - Sztuczna inteligencja" czy "Pianisty", którego oglądałam tylko do połowy, nie dałam rady więcej, za bardzo emocjonalnie podeszłam...

"K-Pax" to dobry film, naprawdę. Ale "Inni" potrafi naprawdę oddziaływać! Bardzo podoba mi się ten film i przypomina mi troche, nie wiem czemu, moje młode lata. "Miasta Aniołów" i "A.I." nie oglądałem jeszcze, a pianista zrobił na mnie ogromne wrażenie!

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz