Skocz do zawartości
Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble
Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble
umbra

książka , którą polecam...

Recommended Posts

Jak ktoś twierdzi, że fantastyka jest głupia, odsyłam go własnie do niej.

Ja ogólnie nie czytam fantastyki, ale Le Guin jest jedyną pisarką, której dzieła jestem w stanie połknąć w całości z ogromną przyjemnością..

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

KwiatLotosu, z 000gosiulek000, mi sie teraz myli przez te avatary. Bylam dzis w empiku bo chcialam dziecieciu memu cos na Mikolaja przywiezc... szkoda ze nie przeczytalam polecenia Kriss bo bym i te książke łyknęla przy okazji

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Terry Pratchett - Pomniejsze Bóstwa

A oto kilka próbek:

Bogom nie przeszkadzają ateiści, pod warunkiem że są to ateiści gorący, głębocy, żarliwi (...). Ateiści, którzy całe życie nie wierzą, całe życie nienawidzą bogów za to, że ci nie istnieją. Taki ateizm jest niczym skała. To prawie wiara...
Bogowie nie lubią ludzi, którzy nie pracują. Ludzie, którzy nie są przez cały czas zajęci, mogliby zacząć myśleć.
Ludzie! Żyją w świecie, gdzie trawa wciąż jest zielona, gdzie codziennie wschodzi słońce, a kwiaty regularnie zmieniają się w owoce. A co im imponuje? Płaczące posągi. Zamiana wody w wino. Zwykły kwantowy efekt tunelowy, który i tak by się zdarzył, gdyby tylko ktoś zechciał poczekać parę zylionów lat. Jak gdyby zamiana słonecznego światła w wino, dokonywana przez winorośle, ich grona, czas i enzymy nie była tysiąc razy bardziej cudowna i nie zdarzała się stale...

i mój ulubiony:

Żółw porusza się z taką prędkością, jaka wystarcza do polowania na sałatę.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

polecam sztuka pierdzenia:

ksiazka wydana po raz pierwszy w 1751 roku we francji

pseudo naukowy dyskurs o wielu rzeczach glownie o pierdzeniu :cool:

sztpm.jpg

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

mi siostra pod choinkę dała biografię Cejrowskiego. może jak się spręże to skończe do marca czytać.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Od dawna Interesuje sie teologią  i bardzo lubię czytać książki. ostatnia ksiażka, którą polecam została zakupiona w inbook. pl Nosi tytuł: Benedykt XVI Ostatnie rozmowy. NIesamowicie poruszająca ksiakza i wciągająca. Idealna na jesienne popołudnia albo do poduszki :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ja bardzo lubię wszelkiego rodzaju literaturę faktu typu reportaże, biografie itp. Mogę Wam polecić reportaże Markiewicza. Mieszkam w UK, także książki kupuję przeważnie przez internet, ale teraz dostępność polskiej literatury i tak jest duża. W Rewolucji można kupić praktycznie każdy tytuł, są też polskie gry planszowe, maja dużo promocji. Kiedyś woziłam książki z Polski, to był spory problem.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Z literatury faktu polecam biografię Kieślowskiego "Kieślowski. Zbliżenie" Surmiak-Domańskiej, trąci mocno reportażem, bo autorka jest reporterką, naprawdę świetnie się czyta.

A jeśli chodzi o typowy reportaż, to teraz czytam "Chrobot" Michniewicza, opowieść o siedmiorgu dzieciach dorastających w różnych miejscach świata, ciekawe zestawienie różnych kultur.

O 7.01.2011 o 23:12, r0bert napisał:

Metro 2033 dobra książka świeżo skończyłem a teraz za 2034 się zabieram ;p

Ja od Glukhovsky'ego przeczytałem "Futu.re" i muszę przyznać, że to jedna z lepszych rzeczy, jakie w ostatnich latach miałem w ręku.

Edytowane przez Pedro

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach