Skocz do zawartości
Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble
Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble

elin

Użytkownicy
 • Ilość dodanej zawartości

  401
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Reputacja

63 Wzorowa reputacja

2 obserwujących

O elin

 • Ranga
  Gaduła

Profile Information

 • Płeć
  Array
 1. Hej a od kiedy przyjmujesz leki? i Jakie jeśli możesz napisać?
 2. elin

  Imigranci.

  Z obserwacji wiem, że oni nie chcą być w Polsce (i tu nasza nadzieja heh) ich celem są lepiej rozwinięte państwa niż nasze. Będąc jednak tutaj nie widzę, żeby się bardzo starali asymilować - przeciwnie wprost zarzucają nam rasizm, nietolerancję; nie chcą się uczyć polskiego (bo po co? i tak wyjadą), nie chcą pracować, bo Polskę traktują jako kraj tymczasowego pobytu i na Zachodzie (jeśli uda się wyjechać) zarobią wiecej,a tutaj 1500 w ośrodku zupełnie wystarczy.
 3. elin

  Imigranci.

  Ja jestem za tym, żeby przyjmować uchodźców wyznania chrześcijańskiego, bo tacy ludzie żyjąc w krajach muzułamńskich mają rzeczywisty problem (niewątpliwie są narażeni na prześladowania). Jest też większe prawdopodobieństwo, że zasymilują się z kulturą europejską.
 4. elin

  Imigranci.

  Ja się tylko zastanawiam: dlaczego uchodźcy z krajów muzułmańskich nie szukają pomocy bliżej (w sensie geograficznym i przede wszystkim kulturowo - religijnym) np.: Arabia Saudyjska, Kuwejt? Czy tak bogate państwa nie poczuwają się do tego, aby pomagać muzułmanom?
 5. Dokładnie. Wszczędzie jest sprawdza się "doskonale" hehe
 6. Z tego co zrozumiałam, to Ty chciałabyś mieć przyjaciela i nie czujesz silnej, wyraźnej potrzeby tworzenia związku z mężczyzną (takiego patrnerskiego opartego również na miłości itp.) Tak? Jeśli oczekiwania obu stron co to formy związku są różne (bardzo) to czy taki związek będzie przynosił obojgu satysfakcję?
 7. "Mnie jakoś nie specjalnie pociąga sex i wszystko co się z tym wiążę. Brakuje mi tego przyjacielskiego spędzania czasu" Zastanów się czego oczekujesz od tej relacji? Czego oczekuje Twój chłopak? Czy wasze oczekiwania są zbieżne?
 8. Z tego co wiem to program zostaje utrzymany (dzięki interwencji zainteresowanych, bo politycy nie mają pojęcia o niczym, o potrzebach i istotności oddziaływań na rzecz zdrowia psychicznego). Wspaniała Pani M. (była specjalistka od sportu a teraz już na innym stołeczku) gdy odwiedzała szpitale i musiała zmierzyć się z problemem i narzekaniami na ich zadłużenie - powiedziała, że personelu jest za dużo i trzeba pozwalniać - phii oto i rozwiązanie !!! Swoją drogą ciekawa jestem (bo nie zgłębiałam tematu) kto tak "wspaniały" pomysł likwidacji wymyślił...
 9. "To skutkuje nawrotem choroby psychicznej, bo neurony są bombardowane ogromną ilością dopaminy. Tak więc “nawrót” choroby to nic innego, jak tylko objaw odstawienia, oznaka uzależnienia." Neuroleptyki nie uzależniają. Jeśli mówisz o homeostazie, to wiadomo jest, że nie odstawiamy od razu leku właśnie ze względu na homeostazę a "schodzimy" do mniejszych dawek. Wiadomo jest, że choroby psychiczne mają skłonność nawracać, ale jeśli mamy osobę w psychozie, ze schizofrenią zadaniem lekarza jest doprowadzić do remisji. "Traktowane jest to jako nawrót choroby, podczas gdy to tylko efekt uzależnienia / odstawienia." Nie zgodzę się, z tym, aby traktować to jako efekt uzależnienia. Wiele czynników wpływa na to, że depresja się pojawia, tak samo wiele, że znika. Dlatego tak ciężko jest wyjaśnić jej genezę. W każdym razie, leki należy brać, jeśli są potrzebne "tu i teraz", ponieważ poprawiają stan psychiczny, czasami chornią wręcz przed śmiercią, pozwalają funkcjonować i nie zrezygnować z życia społecznego, zawodowego. Dla mnie jednak samo przyjmowanie leków ma mniej sensu jeśli nie uczestniczymy w psychoterapii jako innej metodzie leczenia. Bo tak działamy tylko na system biologiczny , z kolei psychoterapia jest metodą uwzględniającą sferę duchową i psychiczną człowieka. Czyli oddziaływanie w leczeniu mamy pełne - bo leki - sfera biologii i psychoterapia - sfera psychologiczna, niekiedy też duchowa.
 10. Do tej pory nie znamy dokładnej patogenezy powstawania depresji (endogennej), schizofrenii też. Możemy tylko przypuszczać czyli stawiać hipotezy i prowadzić weryfikację (badania naukowe) w celu ich potwierdzenia. Jednak leczyć jakoś się trzeba - myślę, że leki obecnie stosowane w psychiatrii (m. in. nowe neuroleptyki) są o wiele bezpieczniejsze (powodują mniej skutków ubocznych) i skuteczniejsze w leczeniu chorób psychicznych niż kiedyś, wydaje się wiec, że nauka idzie w dobrym kierunku.
 11. "Attention Deficit Hyperactivity Disorder” (osławiona ADHD, zespół nadpobudliwości psychoruchowej z deficytem uwagi), o której jej twórca, dr Leon Eisenberg sam przyznał na łożu śmierci, iż jest zmyślona." Nie wiem ile w tym prawdy, że główny badacz zmienił zdanie (nigdy się tym bardzo nie zajmowałam) jednak wiem, że ADHD istnieje. Nie jest to zmyślona chorba. Zespoły nadpobudliwości psychoruchowej istnieją mają jednak bardzo różne przyczyny - od tych miokrouszkodzeń c.u.n do metabolicznych, genetycznych. "Dzieci, które wpadają w złość lub pobiją się z rodzeństwem mogą być uznane za chore psychicznie, podobnie jak dzieci, które wyrażają sprzeciw wobec rodziców lub nauczycieli." Tak owaszem, mogą być uznane za chore psychicznie przez niedoświadczonych diagnostów posługujących się jednynie ICD bądź DSM w diagnozie jak od linijki, nie zauważając ważnych szczegółów, kontekstu. W diagnozie często trzeba sie kierować intuicją a żeby sprawnie działala trzeba nieć ogromną wiedzę i sporo praktyki. "nawet, jak przebadamy grupę stu osób, składającą siȩ choćby z 50 tzw. schizofreników i 50 tzw. psychiatrów, pobierzemy im krew, prześwietlimy rentgenem, przebadamy ciecze, tkanki i co tylko zapragniemy, zrobimy EKG i tomografię mózgu… cokolwiek – nie znajdziemy w żadnej z tych 100 osób czegokolwiek, na co będzie można wskazać i powiedzieć: o! TO jest dowód na istnienie choroby schizofrenii." Nie znajdziemy dowodów na "istnienie" u kogoś choroby schizofrenii z wykorzystaniem badań np.: CT lub morfologii ponieważ nie jest to choroba somatyczna (!) a psychiczna. Diagnozę schzofrenii można postawić po obserwacji pacjenta, przeprowadzeniu wywiadu klinicznego gdzie mamy określoną osobę - pacjenta - prezentującego określone reakcje, zachowania, z uwaględnieniem jego porcesu myślenia, spostrzegania itp. Czasami bywa tak, że osoba prezentująca objawy schizofreniczne w badaniu neuroobrazowym ujawnia zmiany np. w postaciu guza mózgu. Wtedy nie powiemy o takim pacjencie - schizofrenik, bo przycznyną zachowań jest zmiana w mózgu.
 12. Wiesz, ciekawisz mnie z tym swoim : jestem głupia, głupia głupia - i tak w kółko i dalej ...nie mam znajmomych...Trochę jak zdarta płyta. Jedno pytanie : czy dobrze Ci z tym jaka jesteś?
 13. Mam dla Ciebie przekaz: szybko, koniecznie znajdź dobrego psychiatrę w swojej miejscowości. Najlepiej psychiatrę i psychoterapeutę w jednym Pozdrawiam
 14. Sprecyzuj co jest dla Ciebie problemem w kontaktach z innymi ludźmi? Konkretnie w kilku zdaniach albo lepiej wypunktuj.
×
×
 • Dodaj nową pozycję...