Skocz do zawartości
Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble
Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble

Infidel

Użytkownicy
 • Ilość dodanej zawartości

  638
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Reputacja

11 Dobra reputacja

1 obserwujący

O Infidel

 • Ranga
  Gaduła

Profile Information

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Skąd
  Kraków
 1. Infidel

  wewnerzna walka,

  yyy... boisz się, Cię odrzuci?
 2. Infidel

  Dziwna kobieta...

  W internecie miłości nie ma... cycki, dupa no i ściema...
 3. To pierwsza Twoja dziewczyna?
 4. Infidel

  Pomóżcie mi!

  Co rozumiesz przez: Moja mama często okazuje mi że nie jest zadowolona z mojego wyglądu czy poziomu nauki, ale robi to nieumyślnie i zapomina później po czym schodzi na inny temat rozmowy. Ja pamiętam każde wytknięcie i mimo że ją bardzo kocham czuję się źle i poszkodowanie... Nie mam sił już żyć... Nie wytrzymuje ze sobą.... ?
 5. horyzontalnie stateczny
 6. Infidel

  Pomoc ze zranionym facetem

  NVC - podai mail, dostaniesz materiały
 7. Infidel

  miłość tylko z rozsądku

  Czytając Twoją wypowiedź, mam takie wyobrażenie, ze leży u was rozmowa ze sobą. Brakuje komunikacji między jedną a drugą stroną. Twoje wypowiedzi budzą zapewne jego opór. Proponuję ci zastosowanie pewnej techniki rozmowy: nazywa się to "Porozumienie bez przemocy"(NVC). Opracował ją Marshall Rosenberg. W skrócie polega to na tym, ze mówisz o tym co zaobserwowałaś (bez oceniania), mówisz o swoich uczuciach z tym związanych, mówisz o potrzebie a następie definiujesz swoją prośbę. Pisałaś o siłowni. Napisz mi dokładnie jak często wychodzi, na jak długo, jak się czujesz wtedy, dlaczego tak się czujesz, co chciałabyś osiągnąć tym, ze zrezygnuje np z jednego dnia w tygodniu na siłowni. Podam ci przykład wypowiedzi w NVC (porozumienie bez przemocy).
 8. Infidel

  Pomoc ze zranionym facetem

  "Uważa, że był całkowicie czysty, jeśli chodzi o związek, a jego kres położyła zdrada narzeczonej. I tu jest pytanie, czy można go obwiniać za to, że został zdradzony? Czy to nie była jej wina? Bo nawet jeśli coś nie grało, to ucieczka w zdradę w niczym nie pomaga..." - zdrada związana jest z jakimiś brakami. Nie przyjmuje do wiadomości, że coś z jego strony mogło być coś nie tak. NIE MA takiej możliwości, żeby tylko jedna osoba zawiniła - to jak z wypadkiem lotniczym: ciąg jakiś zdarzeń doprowadza do katastrofy, a nie tylko jedna rzecz (błąd pilota czy czynniki atmosferyczne). NVC - Nonviolent Communication - sposób rozmowy ukierunkowany na odczucia i potrzeby. Twórcą tej techniki jest Marshall Rosenberg i określane jest jako Porozumieniem Bez Przemocy. Skuteczna metoda rozwiązywania konfliktów nie tylko w związkach ale i w negocjacjach zawodowych - korzystam z rewelacyjnymi efektami. "To byłoby zbyt egoistyczne i nie potrafię tak podchodzić do innych ludzi." - Bardzo dużo osób porzuca własne potrzeby na rzecz innych. Ci, którzy nie postępują "jak inni" nazywani są egoistami. Egoizm w życiu jest potrzebny. Podstawa to Twoje potrzeby, potem innych. Jeśli nie zaspokoisz najpierw swoich... to jak możesz zapewniać je innym? Wypalisz się bardzo szybko. "Czuję się z nim dobrze, mam poczucie bezpieczeństwa, nie muszę się też obawiać, że poleci do innej itd. Jest dla mnie dobry, naprawdę czuły, ale z tego, co mówił, na miłość nie mogę liczyć." - Jeśli odpowiada Tobie ta forma, bez miłości - ok. Jeśli nie, odejdź. Możesz mieć cały pakiet (bezpieczeństwo, miłość, spełnienie) a możesz mieć i wybiórcze opcje. Decyzja należy do Ciebie. Ewentualny żal i pretensje będziesz mogła mieć tylko do siebie - nie do niego.
 9. Infidel

  miłość tylko z rozsądku

  Rozmawiałaś z nim o tym, co Tobie przeszkadza oraz jak mógłby Tobie pomóc? Docenia Twoje wysiłki w prowadzenie domu itp?
 10. Infidel

  miłość tylko z rozsądku

  Jakim jest ojcem?
 11. Infidel

  Pomoc ze zranionym facetem

  Fakt, ostro jadę ale tylko dlatego, by dotrzeć do Ciebie. Nie mam zamiaru podawać ci pomocnej dłoni, tylko wskazać kierunek myślowy tak, abyś sama doszła do rozwiązania. Wyznaje taką zasadę: jak upadniesz, nie podam ci ręki ale powiem jak wstać - dzięki temu nauczysz się na przyszłość jak sobie radzić. Moja metoda może jest i brutalna, ale zajebiście skuteczna. Z Twoich postów można wywnioskować, że jesteś mądrą dziewczynką. Na temat Twojego faceta wypowiadam się tylko na podstawie tego, co sama napiszesz. Moim zdaniem, Twój facet nie jest odpowiedzialny. Dlaczego? Śpieszę z wyjaśnieniem: "odpowiedzialność to obowiązek moralny lub prawny ponoszenia konsekwencji za czyny swoje lub innych". Twój facet nie bierze odpowiedzialności za swoje zachowanie - zwala na ex. Ucieka od odpowiedzialności za zakończony związek. Układ to nie rozwiązanie, blokowanie się to też nie jest rozwiązanie. Chcesz, podam ci na PW rozwiązanie w postaci algorytmów NVC, którymi możesz dotrzeć do jego emocji. Jednakże, skoro jesteś "kolejnym układem"... zastanów się, czy skórka warta jest wyprawki. Pisałaś, ze nie chcesz odpuszczać bo jest to najłatwiejsze rozwiązanie. Prawdopodobnie niejednokrotnie z nim rozmawiałaś o Waszych relacjach. Proponuję jeszcze jedną, bardzo krótką rozmowę, która uświadomi Ci stan faktyczny: "wielokrotnie już rozmawialiśmy na temat naszych relacji. Mówiłeś, ze czujesz się zraniony i nie chcesz angażować się emocjonalnie. Ja potrzebuje poczucia bezpieczeństwa, miłości, stabilności i partnerstwa w związku. Jest to dla mnie bardzo ważne i zależy mi na tym. W związku z tym, powiedz mi, czy mogę liczyć na to z Twojej strony?". Jeśli zacznie się wykręcać... znasz już odpowiedź. Bądź dzielna i podejmij wtedy właściwą decyzję. PAMIĘTAJ!!!! Nie ma nic ważniejszego, niż TWOJE POTRZEBY. NIE JESTEŚ ODPOWIEDZIALNA ZA JEGO EMOCJE. Jesteś odpowiedzialna tylko przed samą sobą.
 12. Infidel

  Przełamywanie barier psychicznych - książki

  Kpisz czy o drogę pytasz? Jak powiesz jaka blokada - dowiesz się jaka książka.
 13. Infidel

  Dziwne zachowanie koleżanki

  Droczy się z tobą czy jedzie po tobie jak po łysej kobyle?
 14. Infidel

  Gen zdrady

  Dymostenes... parząc na twój avatar... rozczaruję cię: osoby z genem głupoty się nie leczy... je się dobija.
×